До всички мърли
Винаги са ме отвръщавали жени, които не се поддържат. После ревът, че мъжете им зяпали и ходили по чуждо. Ами ще ходят, вие кога за последно сте се огледали в огледалото, кога си обърнахте внимание, да се понагласите. Тръгнали ми с мазните коси, неизкъпани, миришешти на пот.... УЖАС. Не е толкова трудно бе хора, удоволствие е да се събудиш, да си вземеш душче, да се понагласиш. Омъжена съм и имам дете и никога не съм си позволила да излезна като пълна МЪРЛА. Нямали време покрай децата, айде бе просто сте си такива, мързелани по отношение на вида си, а най вероятно във всичко останало. Представям си къщите ви, разхвърлено, мръсно... взимайте се в ръце вместо да хленчите, че мъжете ви ходят по чуждо и не ви ебават за нищо.

Коментари

51-76 от 76

54.   Абе ей 49 , що продължаваш да ми четеш темата, кой ти говори за зарязвания и незнам кво си Все ще се намери кой да ме вземе:))))))))))))))), ама теб като те чета май си от вонящите "дами". Къде се изтъквам аз самата бе "мацко" къде прочете аз се къпя по 5 на ден, аз се обличам само в маркови дрехи, аз карам еди к'во си, аз, аз, аз... Къде? Даже съм добричка, опитвам се да вразумя такива като теб, да не вгорчавате живота на такива като мен, а и е за ваше добро:)))))
51 ми тогава що кудкудякаш бе жено, щом не си от мърлите какво се впрягаш... Или си...
52:))) продължават, защото злобеят и се дразнят, че някой им прави забележка:)

55.   Авторке, аз също съм за абсолютната лична хигиена на тялото. ТИ обаче имаш нужда и от хигиена на ума, и от хигиена на речника. Не знам с какви амбиции и закъде точно си тръгнала, но далеч няма да стигнеш с този просташки изказ и с тези селски разсъждения.

Д.

56.   От 49, не съм от вонящите! Не очаквах и с друго да се аргументираш освен за пот и миризми. Дразнят ме дребните душици, които обсъждат другите. Аз ти го написах по-горе, но ти явно не обичаш да четеш. Щом си тръгнала да ми доказваш колко си ЧИСТА и ПО-чиста от останалите в анонимен сайт всеки може да прецени колко ти е iq-то.
Изобщо мъжа ти как те търпи такава клюкарка. На масата вкъщи за пот и гримове ли му набиваш с главата?
В трети клас децата не обсъждат хората както правиш ти!
Вгорчавала съм ти живота, хаха, боже, много била зле, ама много. Душице, аз се къпя всеки ден, и ползвам парфюм Нина Ричи. Започвам да се чудя дали не работиш в някой цигански квартал щом пътуващите с теб ти се отразяват толкова зле на животеца.

57.   Ползвала парфюм Нина Ричи и... кой се фука тука, ако изобщо е за фукане. Е щом обърнахме темата кой какви парфюми ползва да се изфукам тогава-Clive Christian's X. Чувала ли си го изобщо:)))))
Щом си такава чистница защо се впрягаш бе драга. Аз бих се впрегнала ако ме обиждат несправедливо. Незнам кой не обича да чете, но ти май не не обичаш, а не можеш, защото аз не съм тръгнала да доказвам колко съм чиста аз и че съм по-чиста от останалите, а тръгнах да внушавам на някакви си мърли колко е важно и в същото време лесно, една жена да се грижи за себе си ВИНАГИ.
"Изобщо мъжа ти как те търпи такава клюкарка"- къде тук чу клюки?
А и щях да забравя, не работя в цигански квартал:))))) и не пътувам с градски транспорт, че там да ми вони, дразня се от такива дето ходят така по улиците.

58.   Упс., не предполагах, че толкова хора ще се почувстват засегнати. Вярно, авторката има малко по-остър тон, но не сте срещали мъжа ми. Той направо си почва на висок глас пред съответната личност да говори - Някои хора не са се къпали от месеци, у-у-у как вони тук, да ходим другъде, тук човек не може да диша. И мен ме дразни, но той е краен случай. Веднъж се качихме в такси на много, ама много миризлив шофьор, на клошар миришеше, на фекалии (с извинение) - слезнахме направо на пътя. При друг не се качихме изобщо. Случвало ни се е и в самолет (вътрешен полет) да стои пред нас миризлив човек - мъж на средна възраст. Аз съм пътувала международен полет с двама свръхдебели българи от САЩ - в първия момент си викам - мале, загазих, но найсе - хората бяха пътували от САЩ, кацнали в Европа и не миришеха, напротив! Много добре си пътувах. На мен лекар ми е казвал, че човек, които се къпе и си сменя дрехите всеки ден, няма начин да мирише. Човешката кожа няма лоша миризма, бактериите миришат, които се развъждат и, ако не се къпиш, няма начин - ще миришиш. Парфюмите, знаете, защо са ги измислили - в Париж преди не са се къпели хората, защото са вярвали, че ще се разболеят от чума така. Измислили са парфюмите, за да скрият вонята си. Аз лично ползвам много, много леки тоалетни води. Една жена обаче замирише ли отдалеч на силен парфюм, почти съм сигурна, че не искам да е близо до мен, защото отблизо ще мирише нещо по-естествено! Много хора се разсърдиха нещо, а всички сме чисти и се къпем. Защо се сърдим, не разбирам?

59.   Подкрепям авторката до известна степен.
Мога да споделя и моите впечатления.
Няма оправдание за ниската хигиена. Като студентка живеех с момиче, което ако видите на улицата, беше супер поддържана - прически, дрехи, грим, пълна програма... А в квартирата -питате ли ме? ! Всички нейни дрехи бяха разхвърляни, и най-отвратителното, от което щях да повърна - капки кръв (била е в цикъл) в тоалетната, акомпанирани с чаша кафе до тоалетната чиния. и това няколко пъти, като нямаше намерение да си чисти, ако не бях намекнала. В случая поддържането е много условно.. ходим като принцеси, а вкъщи нямаме елементарна хигиена.
Относно изневерите - да, съгласна съм, че много мъже ходят настрани по тази причина, но на колко красиви и същевременно стойностни жени, партньорите им изневеряват с ''мърли'' дори.
Но действия като къпане, рязане на ноктите на краката, приличен маникюр, и адекватно облекло, наистина не струват милиони. Има бедни жени, които с евтините си, но добре подбрани дрешки, са много по-привлекателни, отколкото някои богати ''невежи''.
Аз все още не съм раждала, но наистина се надявам, че няма да има причина да не се поддържам.
И защо винаги темите ги обръщате на лични нападки?
Би могло да се получи една много по-градивна дискусия.

62.   Авторката: напълно подкрепям59:)))

63.   Иха! Колко кокошки са се насъбрали тук и колко много кудкудякат една срещу друга. Темата като цяло няма особен смисъл. Който си е мърляч ще си остане такъв, който се къпе по 3 пъти на ден пак ще си остане такъв. Това се възпитава от рано докато се добият навици. Най ме изуми една такава тема без особен смисъл, как може да предизвика такъв огромен наплив от коментиращи и то предимно жени. Жени които се плюват, обиждат и заяждат една с друга и то напълно неоснователно и без реална причина. При положение, че не се познават и така злобно се хапят /кълват/ една друга. Жени не знам колко пъти се къпете днес и колко се гримирате, но вземете да полагате грижи освен за чудесното ви тяло и за "чудесният" ви характер. Поне малко обръщайте внимание и вътре какви сте. Чесно казано не ми пука колко пъти се къпете при положение, че един нормален мъж няма да може да ви изтърпи /не заради миризмата/ при тази жлъчна злоба и чудесен характер :). То си личи кой е злобен и дребнав. Фактите показват отново, че женската злоба е в пъти по голяма от мъжката. Да сте видели мъже да се карат на такава тема? Позволявам ви и срещу мен да злобеете, ако ще се почувствате по добре, а аз... аз просто ще си го преместя от ляво на дясно ;). Аиде със здраве.

K-Man

64.   К-Ман е тва е изказването, гепи :-)

Чел съм първите 10-ина коментара от темата още преди няколко дни, следващите не съм и нямам намерение.

65.   А ти като омъжена жена с дете, защо не вземеш да се ограмотиш малко? Публикацията ти е пълна с всякакви елементарни грешки и това ти го казва момиче на 17 години. Не става само с поддържане, трябва и акъл. Те мърлите ще се изкъпят, ти вземи почети малко.

66.   Аз такива екземпляри като на авторката не съм виждала, дори и да има, те не са общия случай, така че не виждам какво толкова се впечатлява. Но да, неприятно е да видиш неподдържана жена. Имала съм случай с миришеща колежка, в началото я оправдавах, че сигурно нещо е болна, но после след като шефа й направи забележка и тя спра да мирише спрях, защото очевидно е ставало въпрос за ниска хигиена.
Аз друго да питам - какъв е смисъла човек да се къпе по 3 пъти на ден, нещо не разбирам. Веднъж дневно е напълно достатъчно според мен, хайде тия последните жеги може и сутрин и вечер, ма чак пък 3 пъти малко преигравате ми се струва :) То кога имате време най-малкото. По-важното е човек да си пере редовно дрехите и да проветрява вкъщи, защото според мен от там идва лошата миризма - примерно малък апартамент, лоша вентилация, готви се, пържи се нещо, вмирисва се къщата барабар с дрехите и хайде утре миришем на колегите :))
А иначе и аз съм съгласна, че лошия характер отблъсква повече от един по-неугледен външен вид :)

67.   От 49,

Темата ти е типично клюкарска, макар и чистоплътна жена, това, с което се занимаваш са пълни л.йна и това не може да се компенсира с марка парфюм и н-пъти къпане на ден.
Мен лично при мисълта за пот и миризми изпитвам погнуса, а какво остава да пускам теми и да внушавам на НЯКОГО колко е приятно да си току-що изкъпан.

Иначе ако изобщо има някакво объркване в постовете се подписвай под тях, като не искаш да ти бъркат коментарите, които не са твои.

68.   Айде следващата 65, къде са ми елементарните грешки. Ако и ти ще ми обясняваш, че в нашата азбука има буква "Щ", айде стига, че ставате супер циркаджийки вече, казах, че в бързината съм сбъркала.
Така, много мърли ме нападнаха заради правописа ми и така една не отбеляза къде имам грешки. Че и ти сега, да ти кажа ли аз ТИ къде имаш грешка или сама ще познаеш.

69.   Ами, не съм 65, но на прима виста откривам следните грешки:

"Айде следващата 65, къде са ми елементарните грешки"

Айде(, ) следващата(, )65, къде са ми елементарните грешки(? )

"Че и ти сега, да ти кажа ли аз ТИ къде имаш грешка или сама ще познаеш. "

Че и ти сега (и на теб сега), да ти кажа ли аз(, ) ТИ къде имаш грешка(, ) или сама ще познаеш(? )

Не "бързай" толкова. И между другото, темата ти е наистина доста "жълта". Какво ти пука кой лога се къпе? Или... може би си принудена да общуваш с нечистоплътни хора? Дори и да е така, не забравяй, че са кого ще общуваш, е въпрос на избор.

Хайде, със здраве!

П. п. : "айде"-то май ти е паразитен израз :)

71.   Господи - ела слез и си събери версиите! :)) Знаеш ли колко ми е зор няма да падаме на твоето ниво.. на теб културата ти липсва авторке. Простият недодялан човек може да бъде превъзпитан, но човекът, който се смята за префинен, е непоправим.

У. Хъзлит Това важи в пълна сила за теб. Разбрахме колко си чиста. ХАЙДЕ спри се вече че се излагаш..

72.   Аз съм номер 65 и с удоволствие ще ти посоча къде са ти грешките, които съвсем не се ограничават с "шт" : "отврЪщавали" - пише се с "а"; "ревЪт" - когато е глагол, както в случая, се пише с "а";" най-вероятно" се пише с тире; разхвърлЕно - пише се с "я";

Доволна ли си? Давай, моля те, посочи ми моята грешка, но преди да се изложиш и да почнеш да спориш, провери в някой речник кое как се пише. Разбирам някоя грешка да допуснеш в бързината, но това тук съвсем не е от бързина. Недопустимо е жена, на която скоро ще й се налага да помага на детето си с ученето, да допуска такива грешки. И после защо поколението ни деградирало и било толкова неграмотно.

И някак си не е уместно да ме наричаш мърла, при положение, че изобщо не ме познаваш и си нямаш представа каква съм.

73.   Е, хубаво Айде, грешно съм ги написала, но това не значи, че съм неграмотна, ясно. Нямам намерение да убеждавам някакви си Мърли в грамотността си.

74.   "И някак си не е уместно да ме наричаш мърла, при положение, че изобщо не ме познаваш и си нямаш представа каква съм. "
И аз т'ва се чудя, какво толкова се обиждате, ако не сте мърли. Щом толкова си го слагате, значи сте такива. То си пролича кои не са такива:))).

75.   Бе не се връзвайте на мъдруването на някакъв мърльо. Просто човека си избива комплекса, че не му става и се представя за чистоплътна жена.

76.   Ох, авторке, нарочно ли се дразниш с хората? Ти не водиш нормален спор, жено, защото не умееш, фактът, че обиждаш хора, които не познаваш показва, че си от някое село, в което до скоро си практикувала селските хигиенни навици.. А по темата ти дори и спор не може да се води, защото всеки трябва да си гледа канчето, а не да обсъжда като първата клюкарка какво видял на улицата. Кой колко гнуслив бил и тн, ти сигурна ли си, че не си гнусна в хорските очи? Пак ще ти повторя САМО дребните душици обсъждат хората.
Няма как да ни подушиш, за да определиш някой за мърльо ей така. Някаква злоба имаш към жените, това няма нищо общо с хигиената.
А и щом ти вони пред монитора, ясно е кой мирише. Вече започвам да си мисля, че си от малцинствата щом нон-стоп ти вони. ;) Точно те вонят по принцип без значение колко пъти се къпят на ден.

77.   Ами какво значи, че си грамотна ли?

78.   Абе, хора, вие наистина не сте в ред. Не мога да проумея защо го приемате толкова лично. И аз повтарям пак, щом го приемате лично значи нещо се обиждате, а щом се обиждате значи сте МЪРЛИ.
Аз няма как да знам, коя от коментиралите тук вони и коя не. Темата е отправена към жени, които не искат и ги МЪРЗИ да се поддържат. Ама повечето тук скокнаха като ужилени.... защо ли?
Сега да ти разясня малко, 76...
Расла съм в саксия, както се казва, единствено дете никога от нищо не съм била лишена, израстнах в лукс( който иска да вярва не сте длъжни, не ми и пука дали вярвате). Сега, когато имам свое семейство, продължавам да живея в лукс, защото съпругът ми разполага с предостатъчно финанси, за да не се лишаваме абсолютно от нищо.
Не живея и не съм живяла нито в село, нито в цигански квартал, живея в палат.
Жалко, че миризливките не схванаха намека ми и ще си останат такива.

79.   Значиии, колкото и да не ми се иска да съм жлъчна, трябва да си го кажа: като си селянин оставаш селянин, където и да си; като нямаш вкус и стил, колкото и пари да имаш си оставаш безвкусно облечен и направен; като си тъпо парче си оставаш, за вечни времена, тъпо парче!! Прочети си коментарите и сама прецени каква си Авторке...

80.   49, 76 Жалко, авторке, че ти не разбра какво искам да ти кажа. Ама ти продължавай като някоя латерна да повтаряш ''мърли, та мърли''.
Един съвет, като срещнеш някой който мирише на улицата, спри го, и му кажи, че мирише! Така ще промениш реално поне един човешки живот и ще може да се почувстваш горда от този факт.
пс: Аз не се обиждам, аз се издразних на темата ти, но писах защо по-горе.

82.   79, тя ако можеше да прецени, нямаше да пише такива коментари :) Неосъзната ще си и остане, нека си живее в лукс и в собствена заблуда за превъзходство като кон с капаци. Не знам само с каква цел е пуснала подобна тема, да се изтъкне колко е чистоплътна ли? Жалко, че отвътре си черна, мила ;)

83.   Авторке какви глупости говориш? Аз доколкото разбрах никъде не спомена, дали работиш предполагам не щом не споменаваш. Ами да те осведомя майка ми например, е на работа от 7:30 сутринта, до 19:00 вечерта, почива само в неделя хайде сега ти ако работиш от 7:30 сутринта до 19:00 вечерта (а да знаеш, че има жени където работят и от по-рано) как ще ставаш в 5 сутринта да се гримираш да си оправяш косата и да правиш закуска на детето ти. НИКАК миличка. Знаеш ли защо? Защото като не работиш ти си ставаш сигурно в 8:00 часа нормално. От там ставаш оправяш се грима слагаш да не приличаш на зомбито което всъщност си защото ако няма какво да криеш няма да ти трябва грим явно си в бедствено положение, косичката си оправяш закуска правиш на детето си и от там имаш 2, 3 часа да си почистиш къщата и през целия ден си свободна. Докато жените които се трепят по цял ден на работа стават в 5 сутринта да направят закуска на децата си, да разтребят, да изгладят дрехите на мъжа си им остават по 5 минутки да си вземат един душ и после до работа карат със 100 за да не закъснеят. Така че, хайде да не си говорим за мърли защото докато ти си седиш вкъщи да гледаш турските сериали нормалните стойностни и независими жени са на работа за да имат финансова независимост не като тебе да мрънкат на мъжете си за някой друг парцал и именно заради това техните мъже няма да ги оставят! Обаче някой ден на твоя ще му писне да ти дава пари през 5 мин. и ще те зареже заради жена която може да си изкарва хляба сама. Така че да майка ми може да е мърла защото не се къпе 5 пъти на ден и не си слага 20 буци грим но поне не е като теб злобна женица която се има за повече от другите заради това че е една 24 годишна кифла.

Спести си отговор на коментара ми защото аз не желая да се занимавам с някакви празноглави, повърхностни нещастнички.

85.   Темата се спира поради безмислието й.
Администратор.

51-76 от 76