Споделена история от Други

Дрехи втора употреба
Какво мислите за дрехите втора употреба?
Купувате ли си такива?
От липса на финанси ли си купувате такива (ако си купувате) или ви харесват?
Лично аз съм си купувала няколко пъти, защото са ми харесали и то много. Финансово сме много добре, както съм давала 200лв за ройля примерно, така съм давала и 5лв просто защото мбого ми е харесала дрехата.

Коментари

1.   Преди много съм мразела дрехите втора ръка, защото миришеха, бяха отвратителни, магазините - ужасни и хората, които пазаруваха там - също. Макар, че бяхме много бедни, предпочитахме да се обличаме от пазара.

Днес не мисля така, но и много се промениха нещата. Има вериги, които са на много високо ниво. 10 години бях живяла в чужбина и разбрах, че в България не мога да си намеря дрехи, освен в МОЛ-овете и магазините втора ръка. И докато до МОЛ-а трябва да паля колата, то близо до нас има поне 4 от най-добрите магазини втора у-ба. Сприятелих се със собственичката на еднин малък бутик и тя ми заделя хубави дрехи мой размер и ми прави отстъпки - оставяла съм над 100 лв. при нея и съм оставала доволна. Разбира се, тя има и други „приятелки“ - харесва ми обслужването, кара те да се чувстваш специален и дрехите да са специални, защото са единични бройки, избрани само за теб. В МОЛ-овете при големите марки можеш да намериш също всичко, но за 100 лв. и една тениска не можеш да си купиш, а и обслужването не ми харесва - продавачките са някакви кифли, или не ти обръщат внимание, или ти се натрапват.
Материално съм много добре, но не ми се харчат пари и време по МОЛ-ове. И все пак, когато нещо много ми харесва, купувам си го с чиста съвест, защото знам, колко съм спестила от другите неща.
Сега например нося дънки от G-Star най-новата серия за 210 лв. и потниче от Втората за 3 лв. на Vero Moda. Намирала съм ризи на същата марка за 2.5 лв., които като нови струват поне 100 евро, 75 на разпродажба.
За мъже обаче няма хубави неща във Втората, дори и да търси човек. За мъжа си искам действително най-скъпото и най-доброто, защото пък той има много малко неща и заслужава.
Всеки може да си направи избор, но Втората днес далеч не е мръсното, неприятно и миризливо място от някога. Заслужава си човек да надникне. Интересното е, че там можеш да видиш хора от всякакви класи, докато на битака останаха най-бедните.

2.   Да, хора от всякакви класи можеш да видиш в магазините за втора употреба, а пред магазините има паркирани лимузини и поне по един Майбах за разкош...
Сега сериозно. Не си купувам такива. Мисля, че са миризливи, носени са, а също така захабени и че пода не мога да избърша с тях.
А на тези магазини, не им викам "бутици" за разлика от номер 1, викам им вехтошарници.

3.   Номер 2 отдавна не е влизал в ХУБАВ магазин втора ръка (ако изобщо е влизал). Съгласна съм с номер 1. Аз лично пазарувам предимно от такива магазини и ако си достатъчно настоятелен и съгласен да се поровиш, се намират и дрехи с етикетите. Всеки може да прецени дали една дреха е захабена, лекьосана, скъсана и т. н. И ако е, да не си я купи. Аз си избирам предимно дрехи, които са обличани много малко или изобщо, или пък са много добре пазени. Имам дрехи на H&M, Vero Moda, United Colors of Benetton, Tally WeijL, Fornarina, Zara... Да, не са Гучи и т. н., но са стабилни марки и си ги купувам за едноцифрена сума. А дори и на битака да отида, за някой неносен парцал куче марка мейд ин Чайна ще ми поискат 15-20 лева. Смешно ми е, когато някой започне да обяснява колко са гнусни и миризливи тези магазина, след като е влизал сигурно в един някъде през 90-те. Магазините за дрехи втора употреба не са това, което бяха.

4.   ... 2 и мен това ме изненада... ''малък бутик''... :).... ЗАРА

5.   Авторката:Абсолютно съгласна съм с теб номер 1, преди не съм си и помисляла, че някига ще влезна в подобен магазин, но сега често се изкушавам и винаги си харесвам страшно много неща. Говоря за наистина хубавите магазини втора ръка, където всичко е на закачалки, мирише хубаво и дрехите в никакъв случай не са парцали, а напротив даже има и с етикетите.

6.   Мога да съм от главата до петите в такива дрехи, но изобщо няма да разберете от къде са купени. Много такива дрехи минават за нови.

7.   До Номер 2 - карам Кайен Турбо, но не паркирам пред „тези магазини“, защото те са винаги в централните части на града, на комуникативни места и там няма места за паркиране за такава кола, но съм виждала Панамера пред местната кебапчийница, защото правят най-хубавите кебапчета, нищо, че са за стотинки.
Ще ти кажа едно - хората с пари не си пръскат парите по МОЛ-овете и за глупости. И колата ми е втора употреба, и повечето дрехи са, но са най-доброто като качество - който е будала да дава 150 хил. евро за коли и 200 евро за блузки, никога няма пари. Аз предпочитам дрехи и кола втора ръка, но да живея в хубав собствен дом и да ходя на почивки първа ръка.
Мили момичета от всички класи - струва си да влезнете и да си направите сами сметката. Марковата дреха си е маркова, въпросът е, дали предпочитате да дадете 300 лв. за едно сако или 30 лв., а с останалите да вземете нещо за децата, за съпруга си или да ги спестите.
И да, има малки бутици „втора употреба“, но не можете да ги познаете, докато не влезнете вътре и не ви кажат, когато нямат вашия номер. Приятелката ми с такъв магазин издържа цялото си семейство и както писах - просто минавам след работа веднъж на две седмици, изкарва ми 10 неща, които ми е избрала предварително и дори времето ми пести. Така се прибирам у дома доволна и щастлива, накупила съм си 10 неща за 100 лв. и съм се обзавела за сезона и вместо да ходя по МОЛ-овете и да изпразвам кредитната си карта ще имам време и пари да сготвя нещо хубаво и специално.

8.   Имам брутално яки неща от тези магазини. Научила съм се да си избирам само качествените дрехи, а не просто да пълня гардероба с боклуци. Имам страхотно сако на Esprit, повечето ми дрехи за Zara.

Според мен успешната покупка в тези магазини се прави, когато намериш нещо добро, да го купиш. Примерно в разгара на лятото съм си купувала зимно яке и обратното- страхотен потник посред зима. Друго важно нещо е да ходиш, когато са заредили стока и да имаш време да разглеждаш.

9.   .... 7.... щом магазин втора употреба, наричаш бутик.... каква ли ще да е колата, която наричаш кайен турбо.... :))... ЗАРА

10.   Заре, кефиш на макс:)И аз това си помислих, ама ти го каза.

11.   Какво ми давате марки като "ЗАРА" за много качествени??? Вие не сте наред, че те и на разпродажба са супер евтини, а относно качество - не ми се коментира! Все едно да кажете, че ТЕРАНОВА са върха на сладоледа :Д

12.   Номер 7, внимавай само да не се пръснеш от надуване.

13.   Аз си купувам редовно. Харесва ми идеята да си намеря нещо качествено и евтино сред голяма част от боклуците там. Все едно съм намерила съкровище. Действа ми успокояващо и ободряващо.

14.   Еххх, това ЗАРЕ беее, в една друга тема наричаше авторката злобна или нещо от сорта, а я колко злобица имало в тебе...
Къде видяхте номер 7 да се надува само не разбрах, ама айде, ако се надуваше нямаше да ви се обяснява втора ръка ли е колата или не е пазарува ли от втора употреба или не и т. н. Вие май и завидяхте за колата и като хиени от горе й. Тц тц тцтццццц еййй женска злоба ейй!

15.   На мен също ми действат добре тези магазини. Обичам да ровя из тях и винаги има нещо интересно и различно.

16.   .... 11'' зара ''са със завидно качество.... друг е въпросът, че дизайнът им е скучен, дори демоде... според мен... ЗАРА

17.   до 16 - напротив, дизайна им не е демоде, защото обикновено копират най -големите дизайнери, даже имаха преди 1 година случай дори да си облекат манекените 1:1 с тези на по-скъпата марка, от която са копирали. Поинтересувайте се малко от мода и ще видите, че е така. А относно прословутото качество - преди -да, но вече не. Последните 2 години са плачевни, за сметка на завишените цени. Ако не правеха достъпни копия на по-скъпи брандове, досега да са много назад, но се изхитриха.

18.   Оооо не никога-немога да си предтавя че ще нося дрехи, които някой друг е носил... а и само като чуя 2-ра употреба ми се гади... и ластик за коса не бих си купила от там.

19.   Виж, Зара - бутик за мен е малък магазин с малко, избрани дрехи. Съвсем възможно е да има такива и втора употреба и аз лично съм горда, че имам приятелка, която успява с този магазин да изхранва семейството си и да живее добре.
Кайенът Турбо иначе си е Кайен Турбо, още китайците не са се научили да го фалшифицират и го няма по битаците Имам тази кола за удоволствие и заради работата си, същото се отнася за дрехите ми, не за да демонстрирам нещо, просто исках да кажа, защо няма паркирани скъпи коли пред магазините втора ръка - вътре има доста хора иначе поне от високата средна класа, дори богати хора. Съпругата на мога да кажа един от най-богатите хора в страната (без да преувеличавам) не кара никаква кола, изглежда като съвсем нормална 45-годишна жена, движи се без охрана и пазарува.... и в такива магазини. Само хората без пари могат да си позволят да дават пари за глупости, това е моето мнение.

За мен хубавата кола и хубавите дрехи не са глупост,
глупаво е да даваш много хубави парички за тях.

20.   Ами, къде видяхте злоба у ЗАРА този път? Я да видите другите теми - та тук тя е едно агънце кротко :)

21.   На „колежките“ мога да препоръчам да гледат за марката Vero Moda, Еспри (така или иначе), Томи Хилфингер, има и дънки на Армани, Бос, различни американски марки, които не се намираха преди в Европа и т. н. - търсете Abercombi&Fitch (нова блуза от тях е 250 долара, якето е 500 долара, дънки 300 долара)
Зара, H&M, Ню Йоркар, Тели Уели не са маркови и качествени, а просто модерни парцалки, но пък изглеждат добре за сезона. Не се увличайте и не купувайте много неща, но както писаха - ако видите през Зимата нещо лятно, взимайте и обратното.
Аз в момента (честно казано) не пазарувам вече парцалки, защото гардеробът ми е пълен. Едни дънки на G-Star за 200 лв. си купих, когато пазарувахме за съпруга ми нови дрехи за него, но това е.
Приятелката ми беше намерила обаче в някакъв холандски склад (от там си взима стоката) чисто нови сутиени Victoria Secret (в магазина струват по 200 лв. и нагоре) - е, само редовните клиентки се сдобихме с по 10-тина от най-добрите сутиени в света за 3 лв. на брой! Чисто новички, с етикетче и оригинални (те не могат да се фалшифицират, веднага си личи).
Давайте си париците за парцалки, ваша работа.
Аз ще си карам винаги кола втора ръка и ще си нося такива дрехи, докато ми е кеф. Не снобея и такива са приятелите ни - мога да ям и кебапчета за 40 ст., мога да ям и раци на покрива на някой 6-звезден хотел.
Не се срамувам от начина си на живот, защото сама съм си го избрала и съм направила избора си. И мъжът ми е такъв, и двамата сме тръгнали от нищото - той на 19 г. с материални ВТОРА УПОТРЕБА!!! е ремонтирал банята на стар апартамент, дал го е под наем за двойно повече пари, отколкото го е наел и е търгувал със стари коли. Днес носи костюми от чужбина за по 5 бона, ризата му е 250 лв., палтото му е от кашмир.

Момичета, пазарувайте спокойно в магазините втора ръка, това вече не са магазини (само) за бедни! Напротив - който не пазарува там най-вероятно няма пари. Проблемът е, че в България нито има марки, нито има нови серии (дори в МОЛ-овете) и който действително има нужди да демонстрира нещо ходи да пазарува в Милано или Лондон. Така хем си давате париците, хем получавате стари дрехи от минали колекции или от Аутлет-сериите, които са с ужасно качество и дизайн.
Уважавам мнението на номер 18 - не е за всеки, но на Зара ще препоръчам да влезне и да види - ако имах времето, самата аз бих си отворила такъв магазин. Инвестицията не е много голяма.

Мацки, ако живеете в малък град, където няма МОЛ-ове, а хората обръщат всеки лев, замислете се. Може да отворите бутиково магазинче с избрани дрехи, да плащате малък наем с начална инвестиция от 2000 лв. В големите градове вече има презадоволяване и ще оцелеят най-добрите или най-евтините (веригите). Приятен ден!

22.   ... 14... нали не очакваш да се обяснявам, къде, какво съм писала... пък и ти достатъчно задълбочено следиш коментарите ми... :)... e признавам си:завидях... на анонимен потребител в анонимен сайт... :))даже и на теб ти завидях... за това, че ти обърнах внимание.... :))... ЗАРА

23.   ... не съм любимка на жените... ясно ми е защо.... и това ми харесва.... :).... но явно и в сподели е така.... но това пък не ме интересува.... :)... ЗАРА

24.   Е пък по кво отсъди бе 20, че Зара е злобна? Или ти просто съдиш по себе си и мислиш, че всички са като теб

25.   На мен ми е чудно тези от вас, които се гнусят да носят изпрани и дезинфекцирани дрехи втора ръка, не ви ли е гадно да пробвате ако щеш в някой мол един потник? ! От къде да сте сигурни, че преди вас не го е пробвала някоя потна дама или Веси общата, на която преди 20 минути са и свършили на циците и са и дали 50лв да се поглези с някое парцалче? Кое е по-гадното? Съжалявам за не дотам красноречивия пример, но такива има навсякъде. Лично аз ходя от време на време в магазини втора ръка и в 90% от случаите попадам на интересни неща, които не са за изпускане. И да, има хора с възможности, които също си купуват такива дрехи, защото са качествени.

27.   Аз не ходя по вторите употреби само защото знам че там няма нищо, което да отговаря на моя вкус
И номер 25 ме уби xDDDDDDD

28.   Днес си купих страхотна туника на риплей, черна с едниомотани връвки, материята и е перфектна. Много се кефя, жалко, че не могат да се пускат снимки, щях да ви я покажа. Взех си гащеризон на веро мода-жесток е:)) и платих 30лв, верно малко по-скъпички дойдоха точно тези неща, но си заслужава.
Миналата седмица си взех от МОЛа три блузки и едни дънки и се изръсих 355лв, а днес за 30 си взех дори по-хубави неща, честно ви казвам туниката и гащеризона си ми харесват повече.

29.   Миришели пхах, за мен има една втора употреба която в цяла бг я има според мен и тя е по специална, повече ще кажат, бахти лапето, кфи глупости дрънка, НО парите от купените дрехи се дават ЗА БЕДНИТЕ ДЪРЖАВИ които нямат пари, Хаити и някои в Африка, И повечето с отрицателни коментари са глупави, ТЕ ГИ ДЕЗИНФЕКЦИРАТ ПЕРАТ ГИ ПО НЯКОЛКО ПЪТИ преди доставката или май беше след доставката, така че няма нищо лошо в дрехите 2-ра употреба;)

30.   Вие нормални ли сте, дрехите втора идват от починали хора - на запад ги даряват, тук ги продават. Не знаете ли??? Носете си ги с кеф, тъпи кифли!!!
И - айде моля, ужасно смърди в тия магазини, вериги, бутици, ще падна... хохох, ще ме скъсате. Мерси, аз не ща да живея живот втора употреба.

31.   Не си избивайте комплексите в интернет. Като гледам какви романи си позвалявате да пишете струва ми се разполагате с повечко свободно време. Ако имаше лесно да си залепите цените на гърдите и задните си части щяхте да греете от кеф. Една дреха може да струва и 300 лева, но да е пълен парцал и да стои ужасно. Друга дреха може да струва 300 лева и след вас и децата ви да я носят. Въпросът е в умението да се пазари.

32.   Веднъж случайно намерих този сайт labamba.bg значи тениски ризи блузи потници по 2-3 лева поръчах си доста неща много хубави бяха отиваха ми и даже хората мислеха че са скъпи и чак след време разбрах че са втора употреба.

33.   №30, не си в час! Какви са тия легенди - да си чувал/а, че хората на запад си сменят гардероба всеки сезон? И мебелите, и обувките и т. н. А що се отнася да живота втора употреба, той няма общо с дрехите и обувките, а с нещо друго..

34.   Ми аз лично нямам нищо против тези магазини, но родителите ми предпочитат да ми купуват маркови дрехи.

Падналото ангелче