11 години разлика... в моя полза :)
Здравейте, и аз реших да ви споделя своята история- въпреки, че знам или предполагам какво ще ме посъветвате... значи - аз съм на 31 години, той е на... 20....

Наскоро преживях и все още преживявам огромна лична трагедия и останах съвсем сама в живота - тогава срещнах него - и тази среща ме разтърси из основи.... аз съм реализирал се в живота си човек, с успешна професионална кариера - той все още е момче, не мъж - студент - 2 -ри курс, който си мисли, че всичко, което хвърчи, се яде... Той ми помага, без сам да го разбира, да продължа напред, усещам се, че мисля за него - аз трезвомислещата голяма жена и това момче...

Но вярвайте ми - той ми помага - в това момче има страшно много стаена нежност - целува ме по косата, по очите - нарича ме "неговото момиче " -подкрепя ме и ми казва, че съм хубава, умна и успяла в живота - неща, които не съм срещала в нито 1 мъж на моите години досега... до него се чувствам мъничка и млада - - бихме се с възглавници, вечеряхме пуканки и кока- кола, ходихме гушнати на футболен мач- неща, които отдавна, отдавна не съм правила... Не сме правили секс, въпреки че той го искаше, не успях да се пречупя.... не и този път... но си задавам въпроси - какво ще стане другият път, когато се видим - не сме от 1 град и следващата ни среща ще е през октомври - най- вероятно....

Ще ми кажете, че това е лудост - да лудост е, знам го - винаги съм мразела тези жени, които не са създали семейство и след определени години се насочват към фрапантно по- млади от тях мъже, но той подсъзнателно ми помага, разбирате ли- сякаш съм се хванала у него като удавник за сламка.... и сега, мисля за него, за да не мисля за моята си трагедия-
нашата връзка / ако въобще можем да говорим за връзка... / няма абсолютно никакво бъдеще - ние сме на километри разстояние, с 11 години разлика във възрастта и той си има постоянна приятелка от 2, 5 години.... която твърди, че не обича... но кой знае...

Само, че ще ви обясня и още 1 ситуация, в която попаднах, без да имам желание- в мен се влюби до полуда мой колега от службата, с който имаме 20 години разлика във възрастта - той е женен, на 51 години е и има син почти на моите години.... Непрекъснато ме преследва - опитва се да ме прегърне и целуне, прави ми подаръци и прави опити - дори доста брутални - да спи с мен... А аз се отвращавам от тялото му - ситуацията е точно толкова нелепа, колкото аз и моят 20 -годишен приятел....
Кажете ми, всичко това нормално ли е....

Коментари

1.   Нормално е да правиш това, което те кара да се чувстваш жива, млада, секси, желана, полезна, луда, безразсъдна. И основно, да не отлагаш, да не се терзаеш дали си взела правилното решение, кой какво щял да си помисли... Животът си е твой, уникален, няма готови рецепти.

За чичката бих те посъветвал твърдо да му откажеш. Няма какво да ти даде, освен ако не си падаш по калпав секс, клиширани думички, мелодрами и банални подаръци. За младежа съм за. Когато и където можете се вземайте и се наслаждавайте на всяка секунда. И да срещне друга или пък ти друг, какво от това? Важна е страстта, другото ако дойде - дойде.
БК

2.   Ти нормално ли се чувстваш?

Нормално е да те свалят млади и стари, нормално е и да не знаеш какво искаш, но е хубаво да го установиш лека-полека.

Младичкият вероятно иска да те чука само - като не обича приятелката си, защо е с нея? А може би иска да се хване здраво за следващия клон, преди да пусне първия...

3.   Наслаждавай се на моментите с момчето, черпи си от него, но не забравяй да си отваряш очите за други партньори.
Не си позволявай да хлътваш, ако нямаш нова стабилна връзка. Влюбена сама жена... и влюбена в друг, обвързана жена - сама знаеш, каква е разликата. Не се погубвай в страстите и фантазиите си, но и не се поддавай на предразсъдъци.
LA

4.   Не мисля, че разликата ви е толкова притеснителна. Всичко опира до човека, има хора на по 30 и 40, които мислят като 15 годишни и обратно. Аз например винаги съм харесвал жени между 25-30. Вкусът ми не се е променил, такъв беше на 18, такъв е и сега, когато съм на 29. Ако наистина се обичате, няма какво толкова да му мислиш. И без това в днешно време човек рядко среща нормални хора. Другият вариант е да си вземеш подобен чичко над 40 или 50, с един или повече брака зад гърба си, с който да умреш от скука и да си пропилееш младините!

5.   Като човек минал през подобна връзка мога да ти кажа, че за нас (по-младите) всичките тия моменти са еднакво приятни, колкото и за теб. А, щом момчето дори не те натиска толкова за секс, явно не му е приоритет, а наистина обича да прекарва времето си с теб.

*Syndrome

6.   Явно съветите са само от хлапаци съдейки по това, че намират мъжете на 40-50 години неспособни за нищо. Това не е вярно, но от неопитните си години те няма как да знаят. Но това е друг въпрос. Мен ако питаш нито единия, нито другия са за теб. Разбирам те по отношение на младия. И аз имах подобна връзка. Но в моя случай той беше с 15 години по-млад и също имаше приятелка с която казваше, че не се разбирал. Ала-бала.. Няма бъдеще в подобни връзки, ще се убедиш и сама в това, ако си го позволиш, но не те съветвам. На теб ти трябва мъж за семейство, т. е човек с когото заедно да преживеете много неща. Т. е биологичния ви часовник е добре да цъка в ритъм. Така ни е създала природата просто. Иначе мила какво да ти кажа, ако е само за единия секс.. може навсякъде да го намериш. И с млади и със по-стари може да ти бъде хубаво, всичко е много индивидуално тук. Но не мисля, че ти търсиш това! Внимавай с чувствата, те може да ти изиграят лоша шега, надявам се ме разбра. Успех! Една жена.