Държи се тъпо
Напоследък отношението на мъжа ми ми идва в повече. Постоянно мрънка, че е изморен от работа, че трябва да ходи някъде и да върши нещо - решава да продаде нещо и после ме обвинява едва ли не, че трябва да пусне пратката, или пък че трябва да се срещне с някой, на който да продаде кола или т. н. У дома постоянно разхвърля. Постоянно тичам след него да подреждам. Обичам да е чисто и подредено и се грижа за дома много, всичко е лъснато и няма излишни натурии никъде по мебелите, а той като реши да се преоблече отваря гардероба, взима си дрехи, разхвърля и оставя всичко така. Съответно аз отивам - сгъвам дрехите, затварям вратата на гардероба, оправям козметиката, която е разбутал докато е използвал дезодорант, оправям шалтето на леглото, защото е сядал отгоре и е мачкал....
Постоянно ме притиска за нещо, иска да е както той реши. Днес защо не съм се боядисала... аз му казвам, че съм го планирала за утре, а той се нерви и ме иронизира и ми дава зор да е днес, защото вечерта имал планове да отидем някъде да се видим с някой си.
Една вечер решил, че ще имаме гости, но аз трябваше да напазарувам и да оправя, но нямах почти никакво време да оправя всичко, а и себе си дори, затова той ме натири да се обличам и че той щял да направи всичко. Имаше две чаши в мивката и го помолих само тях да измие.... отидох да се обличам и когато се облякох гостите звъннаха, че са дошли... а той не беше измил чашите... беше на компютъра....
Тази сутрин оправях прането и исках да си говорим рано рано, докато той седна на компютъра и ми се заяде "Еееее, аз така ли те занимавам ти като седнеш на компютъра... "
Казва ми, че отиваме до магазина и ми вика, айде обличай се... обличам се и после го чакам, той да се облече... и за какво е давал толкова зор...
Не мога да разбера защо се държи така. А само като си спомня в началото как ме носеше на ръце...

Коментари

1.   Много е дълго за обяснение, но си във филма на т. нар „добро момиче“.
Спешно си намери книгите на Шери Аргов „Защо мъжете си падат по кучки“ и „Защо мъжете се женят за кучки“. Там ще намериш практически насоки точно за твоята ситуация и няма да се усетиш, колко бързо мъжът ти отново ще почне да се съобразява с теб.

2.   Номер 1, хайде по - полека с рекламите...
Момичето вече е омъжено...

3.   А аз пък винаги съм мечтаел за жена като теб! Как пък у дома веднъж не видях къщата си оправена, пък то и аз станах като нея и всичко ми е отдавна безразлично. Не му се ядосвай! Не виждаш ли, че вече има друга и ти просто го дразниш с присъствието си, със себе си, с всичко. Жалко, че тук не дават адресите, щеше ми се да се запозная с теб.

4.   Само ми кажи - той зодия везни ли е?

5.   3-всеки търси това,което няма:)
Просто винаги си е бил такъв.Ти обаче не си го забелязала в началото или той старателно е прикривал тези си качества.
Моят е същия....и по ирония на съдбата и той в началото,преди години, не беше такъв...Просто хората се променят и в повечето случаи към лошо...

6.   Не, хората не се променят. Хората са такива, каквито са. Само че в началото вие ги идеализирате, виждате ги по най- добрия начин и не забелязвате нещата, които по- късно ще ви дразнят. И когато заживеете заедно и се опознаете добре, започват малко по малко да ви дразнят с едно или друго нещо. Такъв е живота!

Doriana

7.   Номер 6, за всичко си права, само много грешиш, че хората не се променят. Хората МНОГО се променят. Доказателства съм виждал десетки. Дори самият аз съм друг човек, почти нищо общо нямам с това което бях като по малък. Така че, хората много се променят, майки се променят, приоритети се променят, гени се намесват, човек който е приличал на един, след години заприличва на майка си или баща си например. Различни стрсиращи изживявания коренно променят хората. Познавам достатъчно променени хора за да мога да потвърдя със сигурност, че хората постоянно се променяме, това е процес, който никога не спира, дори и бявен да е.