Тя отказва да се махне от живота ни
Здравейте.
Имам огромен проблем. На 23 години съм и смея да твърдя с ръка на сърцето, че никога не съм ревнувала който и да било, по какъвто и да е повод, нито страдам от прекомерно желание за притежание относно хората около мен. От няколко месеца обаче се самоизяждам.
Имам връзка от година и половина, с приятелят ми сме изключително сериозни един към друг, обичаме се. Но бившата му приятелка е вманиачена по него и постоянно го търси. Искала да си бъдат приятели... Да бе... и аз така си мислех.
Той я игнорираше тотално. Аз му правех забележка да я накара да спре с този тормоз, а той ми отговаряше с " Абе не й обръщай внимание, какво толкова... просто търси нещо, което не получава от мен, както виждаш. Обичам само и единствено теб! "
Хубаво, но на мен ми писна бившата му да ме притеснява по този начин. Разбирам, че той не изпитва нищо към нея вероятно, иначе нямаше да я игнорира напълно, но също съм и притеснена от това, че след година или две планираме да се оженим, да имаме деца... Не мога да си представя как ще се случи всичко това, докато има някаква жена, която е вманиачена по него и не ни оставя на спокойствие.
На приятелят ми му е все тая, но на мен не. Искам тази жена вън от живота ни. Ако сте се сблъсквали с подобен случай, моля, посъветвайте ме!

Коментари

1.   Замисли се, как така, хем я игнорира напълно, а тя продължава постоянно да го търси. Може би само пред теб са тези приказки, а иначе иска да си останат приятели. Той пред теб разговарял ли е с нея, че не иска да я вижда?

2.   Мой бивш приятел беше същия. Беше минало доста време от както се бяхме разделили. Но той все ме преследваше по улиците. Дебнеше ме. Случи се вднъж да вървя с майка ми по центъра и изведнъж ония изкочи зад мен и ме дръпна за косата и започна да вика и да ме обижда. Това на центъра пред майка ми и пред много хора. Постоянно идваше в къщи и започваше да крещи и да ме обижда, но веднъж попадна на баща ми и повече не стъпа в къщи. А последния случай с него беше когато си хванах нов приятел и един ден както си вървим и изведнъж ония изкача пред нас и пак се започна с обидите. Приятеля ми така го нареди, че ония повече не се появи. Имах и още един такъв приятел с който се разделихме по мое желание. Половин година след това ме преследваше. То бяха писма, цветя, то чудо. Беше се вманиачил толкова много по мен, че чак ме беше страх от него. Беше станал като психопат. Беше много страшно. Така, че два такива случая съм имала. Знам какво е. Много е стресиращо. С времето се отказват, но минава много време. А и трябва да имаш човек до себе си който да разбира проблема и да се подкрепяте, да бъдите силни заедно, иначе оная няма да се махне. Трябва да и покажете, да и се набие в промития мозък, че вие сте заедно и че тя няма място в него. Успех!

3.   Авторке, била съм на мястото на онова момиче, което те притеснява. Мъчително е. Много е мъчителна тази позиция. Честно казано- няма от какво да се притесняваш. Но на нея не и е лесно.

4.   Тя вижда, че те дразни затова никога няма да спре! Спри да й обръщаш внимание и накрая тя сама ще се откаже. Ако не спре значи някой и дава надежди тайно от теб!

5.   С ревност ще го загубиш, остави го и виж докъде ще стигне. Когато му забраняваш да си пише, ще му е по-интересно да си пише с нея. Дай му свобода!!!

6.   Аз също съм била на мястото на момичето, разбери я -явно е минало остави ги и двамата да го разберат!

7.   може да съм с 10 години по млада, но все пак знам нещичко... Ако тя ви навлиза в личното пространство, може да подадете жалба че ви притеснява много често... Ай когато си направите деца, тя може да се спре, ако не отиваш и се разправяш!

8.   Авторке Лудницата не прибира лудите и се налага, да се научим да живеем с тях.

9.   Някой път като се вясне пред теб я насмели ама хубаво, за си знае мястото. Направи така, че да разбере, че сега ти си с него и тя вяма ота край вас, дори ао трябва да си груба. Иначе няма да спре.

10.   Оффф аз пък съм била на мястото на авторката и е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО противно и досадно! Да и аз съм била бивша, ама не съм се унижавала да търся бившия като знам, че е продължил напред, само да си чеша егото и да си търся личната драма. Колкото и по-бързо госпожата се сети, че няма шансове- толкова по-добре и за нея, ама това вече е наглост от нейна страна.

Авторке, остави я и нека седи и му досажда - това още повече ще го отблъсква. разбирам те, че хич не ти е приятно, ама наистина с подобни глупости няма да го спечели обратно, въпрос на време е да му дойде до гуша от жалките й опити. Просто говори с приятеля си въобще да не й вдига телефона и да няма никакви комуникации с нея. И аз в началото много се дразних, ама накрая и на гаджето му избиха чивиите, та тогава я предупредих, че я търпях една година, ама продължава ли да си проси внимание, накрая аз ще й го дам.
оффф

11.   Да си смени телефона и да я блокира от всички възможни места. Моят така направи и нямаме никакви проблеми вече. На него може да му харесва това и затова да не я разкарва. На някои мъже им харесва така.

12.   С бившите си приятелки съм от никакви до прекрасни приятелски отношения. Разбира се и най-напористите не са такива досадници. Не ги игнорирам ни най-малко - на никого внимание, изслушване, добра дума или съвет не съм отказвал. С повечето си поддържаме дългогодишни приятелски отношения, търсим се, поздравяваме се по празниците, ходим си семейно на гости, включително и в чужбина. Смятам, от самосебе си се подразбира, че с интимностите сме приключили веднъж завинаги, макар и това да не го чувствам твърдо зададено и 100% гарантирано /случвало се е 2-3 пъти за 25 години/.

13.   Номер 12 : Как би успокоил приятелката си ако е в положението на автора? За 25 години 2-3 случки не са малко...

14.   Авторке, извинявай, но това с плановете за деца и сватби... Много се изхвърляш. Той с една бивша досадница не може да се разбере твърдо, какво остава семейство да гради. Освен това, ако той е искал до сега да я е накарал никога да не го потърси. Не мога да разбера, защо тя и той трябва да остават с лоши отношения след раздялата? Между тях е имало нещо, което не може да се изтрие, само защото си се появила ти. Един ден, когато ти му станеш бивша, а това ще стане, повярвай, ще разбереш момичето. Живей си живота и не се коси за глупости, че си писал с някой и т.н. Най-много да му писне от теб и сценките ти и да се простиш с плановете за деца и сватба и заедно с онова момиче да го тормозите, когато той е с някоя, която иска да се махнете от живота му.
Ж26

15.   Това е все едно да ревнуваш от призрак, остави се по течението и ако твоят човек те обича няма от какво да се боиш.

16.   Да авторке, нормално е да го поревнуваш, от неговата така напориста бивша. Кво да ти кажа, сядате и в прав текст му казваш да прекрати всякакъв контакт с нея. Така би трябвало да бъде, когато, и ако е напълно бивша, разбираш ме. Не си мъл4и, и ако продължи тая работа, земи крути мерки, дигни скандал, може и мъж ти да има малко вина, но няма смисъл да се карате за глупости. В интерес на изтината и аз съм бил на твое място, отвратително е, особенно, когато виждаш гаджето си да не хае и да продължава малко или много контакт, да не ти пука, а до номер 14 хаха, малко грубо си писала на авторката, да не се знае нищо, но авторката си е в правото си.

17.   Номер 13 - много просто. Просто не се събирам с жени, които възприемат нещата по подобен начин и имат нужда от подобни успокоения като авторката!
Жена ми познава много добре повечето ми бивши приятелки, както и мъжете им, има си приказка с тях. Както вече писах - ходим си на гости по семейно му, събираме децата ни да играят заедно, радваме им се и така.
Който се взема прекалено на сериозно (като авторката) - винаги гризва дръвцето, точно както казва Номер 14.

А това че са се случвали някои неща 2-3 пъти за 25 години (или средно по 1 на 10 години) в състояние на някакви емоционални урагани или житейски катастрофи за някого - спокойно можем да го приемем в рамките на статистическата грешка :) Виж, ако сложим и другите инцидентни забежки - картината става малко по-сериозна, но никога чак толкова, че някой да има нужда от успокоение.

Когато се създаде връзка между двама души тя никога вече не се прекъсва истински. Напреднал йогин ми е казвал, че вижда тези връзки: успелите в обществото хора били като центрове на паяжини, докато от неудачниците, песимистите и егоистите стърчали само по няколко кончета. Най-тежките случай нямали нито едно. За такива хора е все едно дали са живи или са мъртви, както и на кой свят са.

18.   Номер 17, прав сте че истинската връзка на двама души не може никога да се прекъсне, не ви разбирам само за инцидентните "грешки", според мен тези забежки не могат да се нарекат "грешки", а личен избор. :)