Объркан мъж или...?
Здравейте! Не знам откъде да започна историята си, но.. Тази година пообиколих няколко града, в които живях, и в крайна сметка се върнах в родния си. Когато дойдох тук имах приятел, който не бях виждала цяло лято, но поддържахме връзка по телефона и малко оставаше докато се видим. Нещата не бяха нищо особено и не ми беше особено на дневен ред и почти не се сещах за него. След няколко дни прекратих всичко. В същото време започнах да се виждам с едно бивше гадже тук, с което сме излизали преди 5 години и то си беше лапешка работа тогава. Виждаме се долу горе от месец, всеки ден се чуваме, най-честото място на което се виждаме е неговия дом. Когато сме двамата се държи страхотно с мен, обръща ми внимание, говорим си е всичко както си му е реда, не ни е скучно. Излизали сме и с негови приятели, но тогава се държи някак дистанцирано.

Тук е мястото да вметна, че през тези 5 години той е имал сериозна връзка, в която доминиращия е бил той. Разказвал ми е как през първите години си е правил каквото си иска, изневерявал е и така нататък. Но през последната година се е променил и е станал коренно различен човек и че иска да е само с едно момиче. Преди няколко месеца са се разделили, но той още изпитва чувства към момичето. Разказвал ми е колко е объркан и как трябвало да направи избор. Той знае, че нямат бъдеще заедно, но очевидно го боли и толкова е свикнал да бъде с нея, че в момента не знае дали може да започне нова връзка...

Казах му, че трябва да реши и ако се налага ще спра да го търся известно време докато се изясни със себе си.. отговори ми, че не е нужно и че аз съм първото момиче, което допуска толкова близо до себе си след нея. На моменти показва заинтересованост, друг път никаква и едва ли не аз трябва да му се моля да се видим. Нещата не опират до секса, в това съм сигурна. Според вас как трябва да се държа в момента? Ако съм прекалено рязка може да си помисли, че не проявявам достатъчно интерес към него. Ако пък му звъня всеки ден ще реши, че съм някоя досадница, може да се уплаши, че напирам нещата да се случват и да се отдръпне. Просто искам да знае, че може да разчита на мен, и колкото и да е объркан в момента, съм склонна да бъда до него и да му помогна да я забрави.

Коментари

1.   Ако държиш да бъдеш с този човек - дай му време да вземе решението си. Ти с нищо не можеш да помогнеш, насила не става. Задължително му дай да разбере, че го искаш, че ще бъдеш там за него, ако той реши така. А на себе си си дай срок - колко да чакаш. За мен разумното е до 3 месеца. Достатъчно за всеки нормален мъж да направи избора си. Използвай това време за да се приготвиш да приемеш избора му. Не се настройвай предварително, няма никакъв смисъл. Животът рядко протича според очакванията ни и това е основен източник на фрустрации. И помни - всяко зло за добро не е просто приказка.

2.   Гледай да не станеш само "the rebound girl"

3.   ти искаш ли да си в ролята на тази "проверка " от която се нуждае той за да се изясни със себе си и чувствата си? това може да отнеме време.. може да се влюбиш.. чувствата ще нарастват.. в един момент той може да реши да бъде с нея.. ще бъдеш наранена.. каква е тая толерантност? къде оставаш ти в тази история? кой ще помисли за твоите чувства?

4.   От Авторката:
Номер 1 - Да, напълно съм съгласна с теб, дори снощи се замислих сериозно и наистина мисля, че аз съм тази, който избързва, в крайна сметка се виждаме от малко по-малко от месец и няма как да искам пълна яснота на отношенията ни, въпреки че в предишните ми връзки това се е разбирало от само себе си. Смятам наистина да дам на момчето необходимото време, което както казваш, 3 месеца са си напълно достатъчни. Проблема е само как ще преодолея собствените си очаквания, когато не мога да ги контролирам.

Номер 2 - Добре съм с английския, но точно този израз ми убягва, разясни.

Номер 3 - Знам, че винаги има риск, но ако го нямаше нямаше да е интересно, щяхме да живеем скучно и сиво, аз не съм такъв човек. Такъв човек съм, че лесно хлътвам и много бързо се влюбвам в даден мъж, такава съм си била винаги и много пъти съм си патила, но не мога да се променя. От време на време ми дават да пия по една студена вода и слизам на земята, след време пак си ставам същата. Преди време с него си бяхме говорили, преди месеци, когато онтошенията ни бяха чисто приятелски, че веднъж сложи ли край, значи край, че назад не се връща. Надявам се да не е забравил думите си, но и също се надявам да е сложил и края на отношенията си с това момиче, а не да е в период изчакване, но колко изчакване, вече 5-ти месец. Говорихме си скоро също, че от известен перод насам около година да кажем, се е променил, за разлика от преди, когато не му е пречело, дори му е било интересно да изневерява, сега искал да си е само с едно момиче...

5.   Номер 1 най- добре го е казал/ а. Последния мъж, в който се влюбих ме разкара със същите думи... бил в сложна и дълга връзка, бил ограбен, не бил способен да ми даде нищо и така нататък. Все още си стои сам и съм склонна наистина да му повярвам- явно доста го боли и не може (не иска) да го преодолее, не си позволява да даде шанс на някого да му докаже, че той е важен на този етап. Е, разбрах го, пожелах му всичко добро и сега не се чуваме, не поддържаме никакъв контакт. Имам достойнство все пак и виждам, че няма смисъл да го притеснявам. Моят съвет е като на 1- дай му време, кажи му че каквото и да реши ще го разбереш, ако иска любов- ще му я дадеш, ако иска приятелство- ще го има и така. В такива случаи мъжете решават и щом не се чувстват готови за връзка, значи наистина е така. А може би просто не виждат подходяща половинка в наше лице!

Doriana

6.   ... как да се държиш ли... ами никак.... дори не го търси, той ако иска ще те потърси.... а и няма нужда да обясняваш да знаел.... не знам си какво.... глупаво е.... ЗАРА

7.   От Авторката:
Развитие по моя проблем да кажем, че няма. Преди няколко дни трябваше да се видим, но аз бях излязла с приятелка, и щях да си позабавя. По принцип това не би трябвало да е проблем, понеже при мен и него нещата никога не са предвидени, когато се видим тогава. Както и да е, направи ми се, каза ми че много съм щяла да се забавя и да не му звъня като се прибирам, шял да е заспал. Усетих го, че не беше сам, имаше и други хора около него, много ме издразни как се направи. По принцип жените трябва да ги правят тея номера, не те! Наистина не знам вече как да се отнасям с него. Посъветвах се с приятелка. Каза ми дръж се на ниво, не го търси, не бъди винаги в готовност, нека той да те търси, отказвай му. Това ми го каза и едно момче. Същите неща. На следващия ден например, не го потърсих, вечерта ми писа да ме видел какво правя, съответно без някакво предложение да правим нещо или да се видим после. И аз нищо не казах. Цяла вечер ни вест ни кост. Днес същото положение. Не мисля, че това ми отношение може да доведе до нещо добро. Поне не и в тази ситуация, ако беше просто да си играем на котка и мишка ОК, но при нас единия все още не знае какво иска, и ако се държа дистанцирано, може да приеме така нещата, че на мен не ми пука достатъчно, и да си намери още една причина да иска да е с бившата си приятелка. Мисля, че сега е момента да съм до него, за да разбере, че има сигурен човек в мое лице.

8.   Здравейте, пак е авторката. Напоследък се случиха много неща в моя случай и искам да споделя с Вас! Тактиката да се правя на интересна не помогна особено в моя случай, както и предполагах. Няма проблем. С моя човек се видяхме след 2 дни. Всичко беше супер, бяхме в тях, говорихме си, легнахме си и т. н. и малко преди да заспим реши, че му се говори но ОНАЗИ тема. Съвсем скоро трябва да заминавам до друг град за известно време, 1-2 седмици, и ми каза: "Ех, твоята е лесна, ами аз какво ще правя! Днес си тук, утре те няма. А аз ще седя тук и ще си ближа раните. " Първо ми стана тъпо, че го каза точно сега, и изкарва нещата така, че се вижда с мен, за да се разсейва и да не мисли за нея. Както и да е. Не сме говорили повече за това. Но и мисля, че в него има известна доза съмнение към мен, че ще стане точно така. Сега съм решила да остана в града, но след някой друг ден ще ми скимне и ще си вдигна чукалата. За мен това няма как да стане, аз имам желанието да си живия в този град, близките ми са там, той е там, а и се чувствам на място. Не знам до каква степен забелязва интереса ми към него и сериозността към това как гледам на нещата между нас. Днес също се видяхме, той ме потърси, обади ми се, пъта къде сме и веднага дойде. Аз от няколко дни не го бях търсила или поне не толкова настоятелно. Дойде, аз се държах някак студено, от една страна се радвах, че го виждам, и то адски много, зарадва ме факта, че той прояви инициативата този път. Пита ме какво ме има, защо се държа така, по-различна съм била от обикновено, забелязвал промяна в мен. Нищо не му казах, защото реално нищо ми няма, просто исках да видя дали действа и ДА, действа! Държа се изключително мило с мен през цялото време. Виждам, че колкото по-лошо се държиш към един мъж, толкова повече те зачита като човек. В крайна сметка омекнах. :) Та мисълта ми е следната, скоро заминавам, не знам още за колко време но се надявам да не е повече от 2 седмици. На него съм казала, че ще е за 2-3 дни. Иска ми се да знам за това време дали ще му залипсвам, мисля че е достатъчно време да не се виждаме, за да премисли сериозно нещата и да вземе решение. Вие на какво мнение сте? За добро ли ще е тази кратка раздяла?