На кръстопът
Първо да кажа че случайно попаднах на сайта. Ако въобще има нещо случайно на този свят. Както и да е, радвам се че ще мога да разкажа за проблема си, и ако може да получа и някой друг съвет.

Аз съм момче. Проблемът е следния – преди около година се запознах с едно момиче, харесах я от първия миг, оказа се че и тя мен, и нещата просто станаха от самосебе си. Още на втората седмица станахме неразделни, в буквалния смисъл. Няколко месеца преди това бях скъсал с друго момиче, доста кофти го преживях, но както и да е. Оказа се че и при нея ситуацията е подобна. И така всичко си беше ок, аз просто бях на седмото небе, в един момент бях решил че тя е най доброто за мен.

Преди около 2 месеца обаче всичко тръгна надолу. Даже не схванах какво стана. А именно тя изведнъж се промени, все едно стана друг човек. Отношението и към мен изведнъж охладня, и въпреки всичките и уверения към мен, че всичко е наред просто усещах че не е така. Така изкарахме около месец, като основно аз и се обаждах, с големи мъки я карах да се виждаме, просто мъка. А естествено отговор на въпроса защо се държи така, не получавах. Знам също и че не се среща с някой друг.

Накрая не издържах и и казах че не искам да продължаваме. Тя се съгласи без никакво възражение. Издържах 2 седмици без да и се обадя, но накрая ангелите ми не издържаха и и звъннах. Ще кажа че за няколко дена си помислих че всичко отново ще е супер но бързо се разочаровах. Даже става по зле. Взех и обиди да чувам към мен. А на въпросите което ме вълнуват, защо е така, иска ли да сме заедно, иска ли да се разделим, получавам един и същ отговор – не знам или не ме занимавай с глупости. Между другото последният и отговор на въпроса дали иска да скъсаме беше НЕ!

Така е и до днес. И вече се питам не е ли крайно време да прекратя всичко. Защото това за мен е няква мъка. Сега повечето ще кажат че трябва да сложа край, и може би това е най правилно. Но от друга страна като се сетя какви моменти съм имал с нея, а и колко много я обичам въпреки всичко това, просто не искам. А и знам че този път кажа ли край, наистина ще е така. На някакъв адски кръстопът съм и наистина не знам какво да правя.

Моля ви дайте ми някакъв съвет защото съм на път да откача. Ама наистина....

Коментари

1.   За да се задържи връзката ви, трябва да разбереш какво вижда тя в теб, какво търси тя в теб, какви очаквания има тя към връзката. Трябва да успееш да се видиш през нейните очи, като трябва да познаваш начина и на мислене и приоритетите и /ценностната и система/, за да разбереш това, което ще ти се открие. Хората ги вълнува най-много собствената им значимост, така е и за нея, независимо каква е конкретната ситуация. Виж своята роля в нейното чувство за собствена значимост.

И аз имам подобен проблем – човекът срещу мен изкривява собствената си реалност, така подвежда и мен, това е много объркващо, не позволява директност, разпада се, поддава, огъва се, мимикрия...Няма връзка между мисли и думи, между думи и дела, и аз се справям с нещо подобно. Така правят хората, когато са свикнали да лъжат отдавна и лъжата е станала по – силна от тях, те започват и себе си да лъжат и да не виждат, това не значи, че са лоши или, че не обичат, просто не са едно към едно със себе си. Успех!

2.   Моя съвет е - дай й повече време, не й се обаждай известно време, не й показвай по никакъв начин,че мислиш за нея непрекъснато.Т.е направи се малко на недостъпен, ако щеш и малко гордост вложи. И тогава ако тя не се обади, не те потърси, просто няма смисъл.

3.   Мисля, че и двамата имате едно обстоятелство, което ви прави близки - скорошната раздяла с любим човек. Нараненото ви его не ви дава възможност за реална преценка на чувствата ви един към друг. Затова и сте толкова объркани. Трудно ми е да дам съвет. Аз се омъжих преди 20 години за човек, който беше наскоро зарязан от приятелката си. Толкова силно ме заобичаше и буквално се вкопчи в мен, че аз си мислех, че никъде няма толкова голяма любов като нашата. Няколко години по-късно, той се влюби в друга. Кошмарът за мене беше неописуем. Оказа се, че е намерил истинската, зрялата любов. Аз бях хапчето, което го излекува, когато беше зарязан. Това е. Помисли си добре, дали няма вероянтост нещата да са като нашите. Желая ти успех!

4.   Еми, да, ще те посъветвам да я оставиш, явно отношенията ви са се изчерпали. Ти я обичаш, но явно тя тебе - не, така че не виждам смисъл да продължаваш този ад. Сложи край и толкова. Щастлив ли си така? Не, нали?
Знам, че те боли, но за съжаление се случват и такива неща. Потърси щастието другаде, явно това момиче просто не е било за теб. Но не се отчайвай, ще го преживееш.
Горе главата и давай смело напред.
Много успехи и любов ти желая! :):)

5.   Тя е малка кучка, ЗАРЕЖИ Я. Не се мъчи.

6.   Ако тя наистина искаше да е с теб така както би трябвало да е в любовта никога не би се разделила с теб или не би била така равнодушна!!!! Оттегли се ... не се самозалъгвай... ще срещнеш друга и когато я опознаеш и хубавите неща в нея те накарат да се влюбиш адски силно ще си най щастливия на света.!!!! Но не се подлагай на тая мадама коато незнае какво иска.

7.   Не се самообвинявай за нищо, проблема не е в теб.
Тя просто е взела психологическо надмощие, защото е по - голям егоист от теб! Хората масово не ценят това което имат, а после реват /имам предвид в случая нея/.
Опитай да се видиш през нейните очи - разбери какво вижда тя в теб, разбери какво търси тя от мъжете въобще. Обърква те непостоянството и, аз имам подобен опит - с мъж - нямаше синхрон между мислите му и думите му, между думите му и дпостъпките му...В моя случай човека лъже от години и вече не може да казва истината и на себе си, това е страничен ефект.

Всички хора се интересуват най - много от чувството си за собствената им значимост - това търсят в другия човек - виж как тя се "оглежда" в теб и тогава може би ще разбереш какво да правиш.
За държанието и може да има много причини - като почнеш от друг човек, семеен проблем, здравословен проблем, депресия, безпаричие, някоя кофти случка за която не знаеш...

Струва ми се, че ще се наложи да смениш подхода си към нея, все пак. Успех!

8.   Каквото било, било.. Хубавите моменти са били преди, сега ги няма, явно няма и да се върнат. Кажи и Край и не се занимавай. Не може да стоиш при нея само заради хубави моменти в миналото.

Поли

10.   За да издържи една връзка и за да нямате проблеми,трябва да разбереш в какво точно се състои проблема в теб самият или отчасти и в нея. Ако тя наистина те обичаше щеше да държи на тебе въпреки проблемите. Не си струва да се обвиняваш за всичко станало помежду ви.Тя е взела своето решение сама.Това ли искаш цял живот да бъдеш до човек който не те разбира и не те обича.Ако изобщо е изпитвала нещо към тебе ще ше да се бори и да направи невъзможното да бъде с теб. Оттегли се не се замозалъгвай,че всичко ще бъде наред
Ти я обичаш истински,но явно тя не те обича достатъчно.Срещтни нова любов,изживей я с любов която наистина заслужаваш.Не се поддавай на тази кукла която не знае какво иска.Знам,че те боли,но така се случват нещата.Това момиче просто не е било за теб!

11.   Като момиче ще те посъветвам дръж се с нея така,както тя се държи с теб!Не и пускай аванта!Дръж се безразлично,прави се че не ти пука за нея,обаждай и се по рядко,покажи и че може да те загуби завинаги,не и задавай вечните въпроси.Ако го усети това нещо и продължи да се държи така,значи направо е зарязвай,значи на нея грам не и пука,но ако си промени отношението ,значи е грижа за теб и вашата връзка,
.Всяко момиче е в една или друга степен мазохистка.А безразличието убива!Аз бях така с моя приятел,когато трагнахме и двамата току-що бяхме приключили дълги връзки.Както всяко начало всичко беше-ок,после на мен взе да ми писва,взе да ми става скучно и се държах по-същия начин като твоята приятелка,но знаех,че аз съм всичко за него,и че той пак ще ми звънне както и да се държа аз.В един момент колелото се завъртя!Той се превърна в мен,започна да се държи като мен и на мен ми стана интересно,и тогава разбрах че той всъщтност значи нещо за мен,и че не бих искала да го загубя.Сега сме щастливи и двамата.