Болен от любов
Изпитвам страх от утрешния ден. Страх да не бъда сам. Страх да не я загубя, нея – моята любима. Ужасявам се в представите си, когато само си помисля че някой друг може да гали косите и, да целува устните и, да има тялото и... Побърквам се при скапаната мисъл че тя може да ме замени с друг. И да, ревнувам я страшно много. Ревността ми е фанатична, няма как да бъде другояче. Всеки човек ревнува това което обича, това за което го боли. Ревността е СТРАХ, да не изгубиш това заради което дишаш и съществуваш. Влизам в профила и често, разглеждам го, виждам как тя си крие приятелите, на някои от снимките и, разни идиоти, и писали твърде интимни и мили неща които не се пишат от познат, и явно са и нещо повече от просто потребители в листа и. Това ме побърква. Винаги щом тя не е тук, аз умирам от мисли, къде ли е, с кого ли е? Дали тя помисля за мен? Озверял съм стана вече месеци, дори години. Готов съм да разкъсам всичко което само се опита да се докосне до нея. Вероятно много хора ще ме нарекат луд и болен, и да, сигурно съм такъв. Болен съм от любов и ставам ненормален щом е за нея. Случаите в които тя ми е говорила за себе си, случаите в които тя тайно се измъква с някакви недомлъвки, случаите когато тя отказва да ми каже с кого говори по телефона, кой е този който и звъни, къде отива и т. н. При всички тези случаи аз умирам и в мен нахлуват хиляди съмнения. Пощурявам, полудявам, подивявам. Изпадам в ужасни състояния защото не мога да живея без нейното присъствие в животът си. Ако някой я отнеме от мен, аз ще се застрелям, ще се самоубия, или вероятно ще гръмна боклукът който се е осмелил да я докосне... Нямам представа но съм готов на всичко заради нея, и не ме е страх. Не се страхувам нито от гроба, нито от затвора. Страхувам се фанатизирано, единствено и само от нейната липса. Не веднъж ми е споделяла че разни мачовци и пишат простотии, че се държат ужасно с нея, споделяла ми е също че и пишат какво ли не. Закачки получавала и в даскало. При което аз просто и казвам, по дяволите дай ми координатите на тези кретени, дай ми нещо за контакт с тях, лично аз искам да им търся отговорност, за държанието им спрямо тебе. Никой няма право да се занася с теб, още по малко да се държи тъпо. Дай ми ги, просто ми ги дай тези изроди, за да съм като скала пред тях и да те защитя! А тя така и не ми ги дава и се измъква ловко от ситуацията. Но защо? !? Защо са тези нейни тайни и мистерии? !? Крие ли нещо от мен? !? А може би въпросните господа са и някакви ли, не знам.. Иначе защо ще крие и няма да позволи да бъда до нея и да я защитя? !? Имало е моменти в които ми е писвало, казвал съм и край, аз бях до тука... държал съм се студено, макар всичко в мен да е крещяло че я желае повече от всякога. Но съм бил твърд за да види тя че все пак имам достойнство. За да разбере че аз страдам, че се самоизтребвам заради нея, с алкохол, цигари, и шибани сълзи. Колко нощи има господи, в които съм стоял и съм поглъщал бутилка след бутилка, палил съм цигара от цигара, и съм ревал като куче без история, всичко това само заради нея. Тя казва че ме обожава, винаги щом усети че се колебая, че съм разрушен, тя ме моли да не я оставя, тя заплаква, и аз съм адски объркан. Аз не зная да и вярвам ли, или не. Тя ме убива и пак ме съживява. Това е истината! А аз не мога да дишам без нея. Искам да я гушкам и да не я пускам, боже, искам света да поднеса в краката и, няма думи с които да опиша колко силно я обичам. Обичам я с такава любов с каквато може би е невъзможно да обича мъж. Но аз мога, мога и просто я обичам!

Коментари

1.   Хващам бас, че почти всяко момиче иска да бъде така обожавано от момче, но твоето е не малко, а доста плащещо. Момичето не ти дава данни защото пази теб, пази и себе си. Нали не искаш да убиеш някой или теб да убият, тогава никога повече няма да я видиш.

2.   Приятелю, това твоето не е никаква любов, а тежко психическо разстройство. Любовта е градивна, а не деструктивна.
Как те търпи това момиче изобщо, или цялата ти "връзка" с нея е една твоя голяма фантазия?
Бъркай в контакта и се поливай с една кофа ледена вода 3 пъти на ден - може да ти подейства отрезвяващо.
"Любов", - МУ-ХА-ХА-ХА-ХА!
Дано един ден някоя зла и властна ненормалница да те "обича" по този начин!

3.   Ти не си в час! Не е нормално един човек да изчерпва целия ти свят. Представяш ли си с какви очаквания товариш това момиче? Кой си ти всъщност, за да се държиш така спрямо нея? Правилно си казал, че ревността е всъщност страх - страх друг, по-добър от теб да не те измести. Страх те е, че не си достатъчно добър за нея. Това не го мисли тя, а ти. И простотиите в главата ти се завъртат. Ревността е израз на отношение към другия, но само ако е в здравословни граници. Това твоето определено е патологично. Проумей ги тези неща, защото ще провалиш нещата.

4.   познавам човек в същото положение само че тя е момиче. постоянно следи профилите на момчето в социалните мрежи и като види, че някое момиче му е писало или той е писал на някоя, се започва едно проучване коя е. ако можеше, щеше да му сложи GPS, за да знае с коя е и къде е. стигна дотам да намрази някакви актриси и спортистки и не знам си още какви, защото ги бил харесвал... и после се чуди защо той я отбягваше. казах й да се спре на време, защото ако не спре, той ще избяга от нея завинаги. едва ли е много приятно непрекъснато да те следят така. имам и една друга позната - тя се раздели със съпруга си поради тази причина, че го следеше. моля ви, хора, осъзнайте се на време! това е мания, обсебване...

5.   Господи, имало и други ненормалници освен моя мъж.... Не мога да повярвам, все едно той го е писал.
Сега ще ти кажа нещо - ти си изцяло за психото, в това което пишеш няма нищо нормално. Знаеш ли, че на този етап аз мразя до полуда моят мъж затова, че ме държи насила до него и заплашва да убие приятелят ми или мен защото виждаш ли "не можел да ме даде на друг-по-скоро щял да ме убие или да убие него"
Чета и... тцтцтцт нямам думи от ярост, нещастници като теб как окупират, унищожават, изстискват силите на човека да тях.
№2 е много прав - това НЕ Е любов твойто...

6.   Ужас! ТОВА ВСЕ ЕДНО ПРИЯТЕЛЯ МИ ГО Е ПИСАЛ! Ще ти говоря от страната на момиче.. в същото положение като на приятелката ти съм.. Това не се търпи.. Това е затвор истински затвор.. Вие представяте ли си какво е да ви влиза в профила по 10 пъти на ден и да се заяжда с мен само защото някой ми е писал как си и той да го пребива.. Да му казвам че искам да късаме той да ми казва "аз ще се самоубия дано никога не си щастлива и дано дойдеш при мен ".. Вие сте болнии психично болни..

7.   Хайде, съдниците започнаха. От де на къде давате квалификации какъв съм? !? Споделил съм си историйката и това което чувствам и веднага злобарите налитат. Не ви ли е срам? !? бил съм психо, бил съм това и онова.. И защо, по какви параграфи изчислихте че съм такъв бе зад клавиатурни "доктори и професори"? !? Сигурно епикриза ми изкарахте вече с готова диагноза а? !? Колко смешно..
Вие ще кажете на човек който обича, и е готов на всичко за приятелката си, че е психо и т. н.? !? Че е болен? !? Брей... ама сте големи акъли сите тука бре.
Значи ние мъжете трябва да приемем за нормално, жените да се спотайват, да ни мамят, да се натискат с някакви кретени... това ли очаквате? !? Заради жени са ставали ужасии, убийства, разбити животи, съдби... какво ли не. И пак никой не осъзнава че всичко това е заради слабите ангели които жената има. Просто хората не се научиха че като си свързал живота си с даден човек, и като му даваш надежди начи трябва да си само с него. Да го обичаш и да му го показваш... а не да го мамиш.
Какво лошо има в това че аз мога да обичам, и че си пазя това което е мое.. аз съм си в тялото си и съм вече предостатъчно сигурен че аз без нея не мога да живея. Появява се обаче панически страх да не я загубя. И този страх идва защото ми се дават поводи. Щото не е луд тоя който яде баницата ами тоя който му я дава. Чрез някои нейни изрази, действия и т. н. аз потъвам в съмнения, защото тя е моят живот. С нея се държа прекрасно, дори самата тя ми е казвала че не може да повярва че съм такова момче. Защото по принцип 95 % от мъжете не знаят да ценят момичетата и само ги използват и зарязват. Ето това е.. Подобни типове са истинските психота, а не такива като мен които обичат с душа и сърце, и го показват. Аз никога не съм търсел интерес от някое момиче... и не съм го приемал само като външна материя, която да притежавам и захвърля.. НЕ.. за мен момичето е човешко същество имащо нужда от грижа и обич. И да, готов съм да се изправя срещу всичко живо, аз не желая моето момиче да бъде сваляно от някакви изродени хлапаци... Искам да бъда нейната опора, ида не допусна тя да бъде мишена за нечий плейбой или мръсник! И всеки на мое място би постъпил така, когато обича.

Айде сега наречете ме пак психо, и докажете колко ограничено мислене имате.

АВТОРА!

8.   Човек, вземи се успокой. Приятелката ти, ако иска да ти изневери, така или иначе ще го направи. Не се дръж като идиот, изневярата винаги се усеща от партньора. Аз също съм ревнив, в смисъл че мразя да ме лъжат и не прощавам такова нещо. Видя ли обаче, че се опитват да ме мамят ги оставям да стигнат до края и после просто им бия шута. Също така, не позволявай един човек да е целият ти свят, трябва да имаш и приятели, близки и т. н. Още повече, че ти градиш този свой свят върху човек, на който както изглежда нямаш особено доверие. Явно си малък още, стани на 25-26 с няколко връзки зад гърба си и съответно изневери, ще видиш колко по-леко ще приемаш нещата.

9.   Ти да не си оня с "Умиращия отшелник" и тем-подобните глупости, ама сега да си се сгаджосал с някое клето създание, което е длъжно да търпи психар с шизоидно и маниакално поведение?

10.   Не не съм нито с шизоидно поведение, нито па умиращ отшелник. Не смейте да ме обиждате без да ме познавате. Напълно нормално момче съм което държи на това което си обича! Шизофци са тези които не разбират и не ценят това което имат!

АВТОРА!

11.   АВТОРЕ!

От много далече си личи, че си много нормално момче! :)

12.   Не, поведението ти не е нормално. Това твоето е обсесия и мания за контрол. Не те обиждам, нямам такова намерение. Прогледни, защото ще я загубиш. Точно с това си поведение, с което мислиш, че показваш колко държиш на нея. Това за нея е тормоз. Преживяла съм го с едно гадже, преди да срещна мъжа си, и знам за какво говоря. Не издържах и го оставих. Най-ценното за един човек е свободата. Ако я цениш - дай й я. Не я следи, не влизай в профилите й, не я ограничавай. Дай й свободата и ако тя държи на теб, ще го оцени и ще ти отвърне със същото. Не я задушавай, защото сам ще я прогониш от себе си.

13.   Toва е обсесивно разтройство-ревност. Обърни се към психотерапевт.
Да обичаш някой означава да му дадеш свобода-да се чувства спокоен, да му е леко и приятно с теб, да може избира, любовта дава криле, оцветява света в красиви цветове... а не такава вкопчваща, дебнеща, задушаваща и изтискваща любов, като любовта на вампир.

Вероятно имаш емоционални празнини още от детството си, израстнал си без майка, без обич или нещо такова, а може пък и да копираш поведението на баща си(това, което си бил свидетел в семейството си).... затова се вкопчваш толкова силно в нея. И тоя панически страх да не я загубиш-никое човешко същество не може да ти е собственост, никое. Не можеш да заключиш някого в кула, да го изолираш от света, само защото виждаш призраци някъде, за да е само твой. Аз те съветвам-остави я спокойна и свободна, не я притискай. Ако те обича истински, доброволно ще реши да е само твоя и няма да ти изневерява. Ако ли не и го прави-значи нещо при вас не и достига и тя търси нещото на друго място, това е... И пък ти не си струва да се косиш за нея, не си заслужава да се тормозиш просто. Свободна е да си заминава като иска и ти ще си свободен да си намериш друго момиче...
И спри да се самоизтезаваш за това.... ама наистина имаш нужда от помощ, да знаеш.

Жани

14.   А тя дали те обича.... задай си този въпрос. Защото дори да е имала чувства към теб, скоро няма да има. Ти си проявил зависимост към нея, имаш я като твоя собственост, но знай, че никой не може да ти отнеме това, което е твое. Скоро няма да я имаш, момичето може би живее като във окови... знам го от опит. Живях с такъв тип 16 години и накрая с това негово поведение той сам ме тласна към изневяра... ииииии.... та взех, че се разведох. И сега съм щастлива. Затова дай й свобода и ще я имаш, в противен случай ще я тласнеш към изневяра.... ако вече не го е направила.

15.   Аз съм на ясно с това което казвате. Вероятно имате право, но само до определена степен! Не е нужно обаче да ми се кичат квалификации от сорта: -"Ти си болен, психо, шизофренично поведение", и всякакви такива глупости. По този начин вие изчерпвате тезите си да изкажете каквото и да било, и прилагайки обиди, не постигате нищо съществено. Просто обидите НЕ СА АРГУМЕНТ!
Нито знаете какъв човек съм, нито сте наясно със ситуацията въобще, така че не знам как ме 'кичите', с подобни заклеймяващи личността, тежки квалификации.
Аз просто споделих тук, това което ми тежи в душата, и не го направих с цел да бъде обвиняван и съден. И хората които ме познават, знаят най–добре какъв човек съм, И колко далеч от моята личност, са обидите които получавам тук от вас!
На мен ми е ясно, че това което чувствам понякога задушава човекът остреща, Но извинете... когато ми се дават поводи, аз не мога да не бъда бдителен! Защото ако аз не изкажа изискванията си, тя ще си каже – Еми той тоя не ме ревнува, дава ми да правя каквото си искам. Значи мога да му се кача на главата... (познавайки женската психология съм сигурен в това което казвам).
Ето точно това искам да избегна аз!
А моето изкискване към нея е единствено да ми бъде вярна. Много ли е? !? Всичко останало е от мен, и никога не бих я наранил по какъвто и да е признак... Просто както казах, не съм такова момче, ни най малко!
Ние хората сме като животните. Ще дам прост пример. Една кокошка, като си излюпи пиленца, тя какво прави? !? Разкрилва се над тях и ги брани. И ако някой се опита да посегне към пиленцата и, тя започва да го кълве. Ето това е... Прави го защото тя обича пиленцата си и не иска някой да им стори нещо лошо! Това е типичен инстинкт, да съхраниш това което е твое!!
Така сме и ние хората. Ревнуваме и пазим с нокти и зъби това което обичаме и заради което живеем.
Аз се чувствам точно така, защото аз действително изпадам в панически страх, само като си помисля че тя може да ме замени, или че може да си има друг. Това ме побърква и съм готов на всичко за да си я имам, и никой да не може да ни раздели!
Просто я обожавам, обожавам я с такава любов с каквато не зная дали някой може да обича! Ии, дефакто просто не виждам нищо лошо в това. Ако някой от четящите тук вижда, добре..
Но аз смятам така, и така ще смятам и за напред! Нека има свобода в отношенията, но не и свободия! :)))

16.   Ами ти я дръж като във окови и може би скоро ще те замени.... ти по този начин я отблъскваш, разбери го.... дори е възможно да те намрази.... от опит ти го казвам...

17.   "Какво лошо има в това че аз мога да обичам, и че си пазя това което е мое.. " - Кое по-точно е твое? Никой на никого не принадлежи... разбери го!
Ужасена съм като чета, преживявам го това в момента - моля се приятелката ти да се осъзнае и те разкара час по-скоро...
Не се сърди, че така ти говорят ами вземи осъзнай, че това е дълбок психологичен проблем - защо другите около теб не са такива, явно в тебе е проблема, помисли си... Вземи мерки, а не се гневи на тук писалите - те са абсолютно прави, не видях коментар който те подкрепя..

18.   Авторе, никой няма намерение да те обижда, всеки си изказва гледната точка. Щом си пуснал тема, трябва да си готов и за негативите. Сега искам внимателно да прочетеш това, което ти пиша.
Пишеш "тя е моя свят, умирам без нея, тя е моя", пишеш обаче Аз, никъде не пишеш Ние. Любовта, приятелю, е двама да гледат в една посока, нещо, което при вас не личи. Пишеш, че си болен от любов, но авторе, ти си болен от ревност. И не, човек не ревнува, щом обича, а щом е несигурен. При теб е наранено Его, това че тя може да те смени за друг. Но ако я обичаш толкова силно, би трябвало да си щастлив за нея, дори и с цената на всичко. Не я обсебвай така, защото ще я загубиш. Пребори се с това чувство за собственост-"тя е моя". Не, приятелю, никой човек не е собственост на друг. Тя има мечти, желания, чувства, но докато се държиш така обсебващо, тя няма да ти споделя.
И още едно клише, което много харесвам-"Любовта е да дадеш на някой възможност да те унищожи, вярвайки, че няма да го направи".
Замисли се над всичко, което ти написах.
Маги

19.   Пак прекалявате! Вие виждате нещата от ваша гледна точка. Не всички мислят като вас! И не, никого не отблъсквам! И ни най малко не съм правил никакви демонстрации, на лошо поведение спрямо нея. Винаги съм и казвал нещата спокойно, даже моментите в които сме се карали по сериозно се броят на пръсти. И тя знае че аз си я обичкам и точно за това се страхувам от това да не я изгубя. Така че..

АВТОРА

20.   Много неуместен пример си дал с кокошката и пилетата. Едно е да бдиш над потомство и да го пазиш, съвсем друго да упражняваш контрол върху самостоятелен човек. Нито тя ти принадлежи, нито ти на нея. И изобщо не познаваш женската психология, ама изобщо. Аз като се отървах от такъв патологичен ревнивец, едно от основните неща, които гледах при отношенията със следващия ми партньор беше именно да не проявява такава ревност. И хич не се тръшкам, че не ме ревнува, напротив, радвам се. Щото не ми се минава през оня ад отново.

21.   Аз досега не съм видяла патологичен ревнивец да смята за ненормално чувството, което изпитва. Всички те си мислят, че ревността е израз на любов. Това е така, но само ако има ясни поводи за занасяне, кръшкане и т. н. Когато ревнуваш някого без той да ти е дал повод за това, следиш го какво прави във всяка минута, с кого се е поздравил, защо, звъниш му по сто пъти на ден и той ако не ти вдига веднага, ти му правиш проблем - тези неща не са нормални. Никой не е собственост на никого и не можеш да възприемаш един човек по този начин. Казвам ти всичко това, защото съм била част от такава връзка. Знаеш ли колко е гадно да гледат на теб с подозрение, ей така по принцип? И каквото и да обясняваш да излиза, че се оправдаваш, без да имаш вина за нищо. Защото, когато се сблъскаш с такава ненормалност и ти в някаква степен се сбъркваш и започваш да мислиш по различен начин - какво ще си помисли и как ще го интерпретира ненормалникът-ревнивец. В дъното на патологичната ревност, защото твоята е такава, стои твоята ниска самооценка. Ако приятелката ти няма нищо против такова отношение, значи си е мазохистка или няма достатъчно опит и си мисли, че си принца от приказките. Когато се усети обаче за какво става дума, е въпрос на време колко ще издържи. Ако продължаваш с комплексарските си изпълнения ще проваляш всичките си връзки за в бъдеще. Но за да спреш трябва много да се вглеждаш в себе си и да се анализираш, а това едва ли ще стане...

22.   Пич имам същия проблем само дето не пия и не пуша но общо взето е същото немога да живея без нея не знам как да живея без нея постоянно я следя какво прави с кой е постоянно си мисля пълни ИДИОТЩИНИ :(.. не знам какво да правя и тя се разплаква и ми вика неме оставяй и после изведнаж спира да плаче.. и аз се побърквам бих умрял за нея но най-лошото е, че не знам какво да правя

23.   Твоето е чист егоизъм. Чувал ли си израза АКО ОБИЧАШ НЕЩО ПУСНИ ГО НА СВОБОДА...?