Възможно ли е да го заобичам
Аз съм на 24 и историята ми сигурно е позната на доста хора. Имах връзка, която продължи 3 години. Бях лудо влюбена и за мен всичко беше розово. От тогава вярвам в споделената истинска любов, но в един момент нещо охладнях към момчето с което излизах и се разделихме. След няколко месеца тръгнах с друго момче. Беше ми хубаво с него, но нямаше тръпка и въпреки всичко давах шанс на връзката ни. След година и половина реших, че той заслужава жена, която да го обича както той обича. Скъсахме той го прие тежко, но в крайна сметка намери лзбовта на живота си и сега е много щастлив, за което много се радвам. Излизах с други към някои имах по-силно привличане, но всичко бързо изчезваше. Сега излизам с 1 мъж 3години по-голям от мен, той прави всичко, за да ми е добре, но аз изпитвам само приятелско чувство. Хубаво ми е с него, но няма тръпка. Възможно ли е това приятно изживяване след време да стане в любов. Той е много добър с мен и всички много го харесват като човек, но дали ще се влюбя или си губим времето.... Дайте съвет да продължа ли връзката или да приключа? Благодаря

Коментари

1.   Проблемът е в теб. Как така ще искаш съвет и ще приключваш, само на това ли си способна? Вярвала си в любовта, при това споделена, а цели няколко месеца си била сама и после веднага с друг. Не ти ли липсваше предишният, а сексът? Стояла си сама, без секс, ама това щото си охладняла? Не разбирам. Това напомня на фригидност, тя се изразява не само в сексуален аспект, ако не знаеш. По-добре ги подменяй и само спи с тях, защо ще преживяваш връзки, след като без видима /поне за мен от написаното/ причина - ревност, изневяра, побоища, неуважение, нараняване ги зарязваш?
Ей така си охладняваш? По-добре и не сключвай брак тогава, за всеки случай. Не искам да те обидя, но ми се струва, че или не знаеш какво искаш или си прекалено самовлюбена и сигурна в себе си, че след сегашния, веднага ще завъдиш друг без проблем. моята рецепта за теб е - нека да ти изневери, да те заболи яко и тогава пак ще говори. да го видиш интимен с друга, да се опипват и т. н., ще забравиш за раздялата и ще мислиш ден и нощ за него.

5.   Определено НЕ. Това е въпрос на химия, щом до сега не ти е харесал няма и да ти хареса. Привличането е на подсъзнателно ниво, то не е навик. Може да свикнеш с доброто му държание, с това, че например ти угажда, че се грижи за теб, да го чувстваш близък. Всичко това е чудесно, но не е любов и страст, тръпката няма да се появи.

6.   Не, не можеш и никога няма да можеш. Може да заобичаш само някой, който наистина искш, но мисля че вече и биласрещала този човек, щом имаш база а сравнение :)

7.   АЗ ИМАХ ТАКАВА НЕВЪЗМОЖНА ВРЪЗКА ( СЕМЕЙСТВОТО И ПРИЯТЕЛИТЕ НЕ ГО ОДОБРЯВАХА БЕШЕ РОМКА) И ПРИКЛЮЧИХМЕ. ОТ ТОГАВА НЕ МОГА ДА СРЕЩНА ЛЮБОВТА , БИЛ СЪМ С ДРУГИ ЖЕНИ НО НЕ И СЕГА СЪМ С 1 ЖЕНА КОЯТО УВАЖАВАМ НО НЕ ОБИЧАМ И НЯМАМ ЩАСТЛИВ ЖИВОТ, ТАКА ЧЕ ТЪРСИ ЛЮБОВТА

/Модератор7 - Писането само с главни букви е равносилно на крещене.

8.   любов насила не става...
сърцето ако реши само тогава...

9.   Ако си отговориш на въпроса какво е любов и какво точно искаш да почувстваш, това е отговора на въпроса ти от темата.
На мен ми се случи точно това имах само приятелски чувства, без сексуално привличане и се омъжих за него и вече 15 години страстна любов и разбирателство.

10.   Любовта е химия, тя е нещо необяснимо или поне не до край. Няма как от приятелско чувство да стигнеш до страст, до любов. Рано или късно ще срещнеш точния човек и тогава ще разбереш какво означава любов и секс с любов. Другото е свързано с разум, с планове за бъдещето, да човекът е супер и какво от това? Ами ще нти омръзне и даже може да го намразиш.

11.   До номер 9 :наистина ли ти тръпне сега като ти е мъж и си до него. Вероятно все пак е възможно да обикнеш някого в последствие.

12.   След като от сега не си влюбена в него.. защо си мислиш че чувствата с времето ще се появят? Та то в началото е най - интересно.. а на сила хубост не става...

13.   Хахаха хареса ми написаното от модератора под коментара на 7... а сега по темата. И аз като теб на 24 бях объркано момиче, не знаех какво искам и какво търся. И така 2 години стоях сама, за да не заблуждавам някого излишно и защото знаех, че не съм способна да направя някого щастлив. Сега съм на 26, подредих си мислите и желанията, дадох си сметка какво би ме направило щастлива и знам, че съм готова за връзка. Все ще се появи и подходящият мъж, с когото ще гледаме в една посока. Така, че в момента ти препоръчвам да не запълваш времето си с някого, когото ще подвеждаш излишно. Ако не можеш без секс, си хвани другарче с което сте на една вълна. За връзка определено не си готова според мен. Просто си дай време и подходящият момент и човек ще се появят.

14.   Приличаш на твърде лекомислено момиче. Все тръпка, та тръпка. Не че не е важна. Ама ти нещо преиграваш. Има и други аспекти в отношенията, освен тръпката. Пък и кой може да ти отговори какво ще стане? За услуга от врачка се пише на друго място. Кой от нас знае какво ще стане?

15.   До номер 11 да в момента бих издрала очите на друга само ако го погледне, а едно време преди 15 години го уреждах с познати момичета. Невероятно но факт! По принцип съм жена, която мрази окосмяване /а той е много окосмен/ и мога да трая единствено него, дори заравям пръсти в къдриците на гърдите му със страст.
От №9

16.   №15, наистина се радвам за тебе - виж как животът сам те учи, че можеш да харесваш и неща, които са обратни на представите ти. Можеш дори чрез обичта си към някого да откриеш, че ти харесват, а иначе никога не би и пробвала дали случайно няма да ти харесат. И накрая откриваш, че на въпросните неща които мразиш всъщност нищо им няма, а отрицателното ти отношение към тях е базирано само стереотипи и предубеждения.

17.   "Нещо охладнях" - това се случва с всяка тръпка. Ако търсиш траен партньор, много по-важно е да сте приятели и да имате еднакви ценности и цели, отколкото да има тръпка.