Обича ме, но не съм голямата му любов!
Здравейте:)
Искам да споделя с вас нещо, което ме измъчва от адски много време... предполагам нищо не може да се промени, но е хубаво когато човек си излее болката, апък и съветите от странични хора са хубаво нещо.. :)
Имам приятел от 3 години, от 2 живеем заедно.
Аз много го обичам. С годините успях да у докажа, че съм готова на всичко за него. Живота ми предложи доста изпитания и с гордост мога да заявя, че се справих с всички тях.
Много пъти бях готова да го зарежа, поради куп причини, но никога не намирах сили да го направя наистина и всичко си оставаше просто на думи и заплахи.
Той също твърди, че ме обича. Имаме общи планове за бъдещето и на пръв поглед всичко изглежда идеално....
Но не е... няма нищо идеално в тоя свят(колкото и да исках да вярвам в обратното)
Аз не съм голямаа му любов! Така го усещам, така го чувствам. Обича ме, но не е готов да направи за мен това, което правят истински влюбените. Понякога си мисля, че е с мен просто защото съм единствената мазохистка, която ще пренебрегне себе си за чуждото щастие въпреки всички удари и унижения..
Мисля си, че е с мен защото съм добра "за пред хората"-цялото му семейство ме обича и уважава, свикнали са с мен.
Без да изпадам в подробности повече искам просто да попитам... Струва ли си да остана с човек, който не ме обича по начина, който трябва... И струва ли си да се омъжа за мъж, чиято голяма и истинска любов не съм....

Коментари

1.   Според мен трябва да дадеш някакви примери за съвместното ви съжителство или да кажеш по какви причини смяташ, че не си голямата му любов - това само твое чувство ли е или нещо е направил, за да смяташ така. Иначе другото са си наши предположения.
Аз лично смятам, че е важно ти да си щастлива с човека до себе си. Ако той те прави щастлива, тогава бих останала с него. Ако се чувствам нещастна - не.
Не забравяй все пак, че всички по-различен начин изразяваме любовта си и това, че той не прави нещо, което ти очакваш, не значи, че не си голямата му любов. Има по-романтични и любвеобилни хора, има и по-затворени хора, но това не значи, че те обичат по-малко.
Също така аз не бих захвърлила толкова години с лека ръка. Замисли се и дали не изискваш твърде много - любов като от приказките или сапунените сериали няма. Направи си равносметка дали той има дребни кусури, които вожеш да преглътнеш, защото такива всеки ги има или са големи и не искаш. Ти казваш, че той е любовта на живота ти - откажеш ли се от нея, дали ще срещнеш друга голяма любов и дали ще бъде взаимна? Може би да, може би не. Може би ти трябва малко време да помислиш и няколко седмица да не живееш с него, а да си сама със себе си.
Ана

2.   Не се разбира точно къде е проблема... дали пък ти не тълкуваш грешно нещата. Какво искаш да прави за теб, за да ти докаже любовта си. Ако трябва седни и поговори с него за това. Докато хората не започнат да си говорят и да споделят къде се коренят проблемите, няма как да се стигне до нещо по- добро.

Doriana