Страх от красиви жени
Привет. Напоследък се разбирам само с по - грозните жени, отбягвам красивите или при контакт с тях се държа по дръпнато. Изпитвам притеснение и уязвимост към тях. Разбрах откъде идва този страх. Преди година загубих бившата си в която се влюбих след дългогодишна връзка. Преди това нямах проблеми с красивите жени, а сега съм объркан и немога да си ги опростя лесно в акъла, а ако е по - грозна става моментално. Смятам че се страхувам, да не се влюбя отново и да ми разбият сърцето. А вие?

Коментари

1.   А ти защо реши, че грозните жени не могат да ти разбият сърцето? :D Според мен имаш ниска самооценка и твърде слабо самочувствие. Което не е създадено нито от красиви, нито от грозни жени. Ти просто си си такъв и докато не го проумееш и не започнеш да го променяш няма да имаш успех нито с единия тип, нито с другите. Хората те нараняват, независимо от това как изглеждат... Нали знаеш, че вълкът понякога е в агнешка кожа...

3.   а ти красив ли си? И защо тръгваш с някоя с лъжа че я харесваш? Красив, грозен при мъжете също има. Ако така преценяш само хората външно, не мисля че ще получиш удовлетворение, а уроци в живота. Тя може да е красива отвън, ама много грозна отвътре. Тоест душата й да е грозна.. и обратното.. е вярно..

4.   Е какво толкова се страхуваш от красивите жени и те акат бе човек

5.   Авторе, самочувствието ти е по-ниско от тревата. Поработи върху това, вместо да се поддаваш на "страха" си от "красивите жени". Това е много относително понятие... за теб може да са красиви, за други не. Искам да кажа, че по-скоро проблема идва от ниското ти самочувствие. Мога да ти кажа, че познавам много занемарени и грозни(за мен) момичета, които са с адски голямо самочувствие и такива като теб биха ги смачкали много лесно. Поработи върху самочувствието и самооценката си, вместо да делиш жените на красиви и грозни... каквито и да са, ако ти си слабохарактерен човек, който не знае какво иска- пак ще се смачкат.

6.   И къде ги видя тези красиви жени? В България намират ли се?? Да нямаш предвид секси-жени? !