Приятелката ми ме побърква!
Здравейте,
преди време писах тук, но по друг проблем относно приятелката ми и нейния бивш. За съжаление обаче има още доста. Най-големият проблем е, че тя много пие и взима наркотици, поради което винаги се държи меко казано странно и неадекватно. Почти непрекъснато е в това състояние, пияна или надрусана, почва се от сутрин, та до вечер, понякога е забавно, но не мисля, че човек трябва да се разбива така постоянно. Всъщност, ако някой по-нормален човек я погледне отстрани, би казал, че е парцал или боклук, но аз я обичам и имаме хубави моменти заедно. Тя твърди, че също много ме обича и иска да бъдем заедно, но много често, когато сме се разбрали да се видим и да правим нещо заедно, да прекараме някакво нормално време заедно, тя прецаква нещата под някакъв тъп претекст, примерно защото се е разбила много предната вечер, не е спирала да пие и е супер зле. На няколко пъти се опитвам да й кажа, че искам да скъсаме, но ми става гадно и не го правя, защото виждам, че ме обича. Но не мога повече така, много се нервирам, защото е супер несериозна към връзката ни и не прави нищо, за да видя, че държи на мен, освен да ми говори за това. През цялото време ми е супер напрегнато, защото не знам какво се случва с нея, с кой е, дали не е пак с бившия си, който е наркоман и отрепка. Всеки път, когато имаме среща, вместо да се радвам, аз се побърквам от притеснение какво ще стане, дали ще дойде, дали не се е разбила пак някъде. Всичко това ме побърква и не ми дава покой! Знам, че трябва да скъсам с нея, но ми е трудно, защото се привързах и я обичам, но имам чувството, че ме прави на глупак и от това ме боли и ми е много обидно! Просто исках да споделя, благодаря!

Коментари

1.   ... ако някой по-нормален човек я погледне отстрани, би казал, че е парцал или боклук... "- това ти изказване има ли нужда от коментар?
Такъв човек си избрал-такъв ще си търпиш, затова не се оплаквай. Като не ти харесва я зарязвай, достатъчно трудно е да гледаш как някой се саморазрушава.
Ти не се ли опитваш да я накараш да спре? Или се опитваш ама няма кой да се вслуша в мнението ти?

2.   за съжаление да обичаш някого не е достатъчно за успешна връзка. това, че те обича, по никакъв начин не компенсира останалите й недостатъци. както я описваш, все някога ще ти писне и ще я оставиш.

3.   Човек, който не уважава себе си и собственото си тяло, няма как да уважа връзката си или човека до себе си. Замисли се дали би могъл да живееш с такъв човек, когато тя няма пари откъде ще ги вземе, дали би искал да имаш дете от нея и дали би искал тя да ти е майка. Няма как да помогнеш на някого, когато той не иска да се промени.
Поговори с нея. Предложи й помощ, има организации за спряване с пороци и т. н. Ако каже, че не иска да спре с наркотицете, явно избира тях пред теб. Ако кажа, че ще се опита, я подкрепи.
Ана

4.   По на колко години сте?

5.   Късай я.
Нищо няма да се промени.

6.   Ти вече си направил избора си. Побърква те, унижава те, но ти си я искаш и я обичаш. Значи, си съгласен да се държат така с теб. Какво тогава очакваш да те посъветваме? Вижда се, че в себе си се бунтуваш, но на практика не правиш нищо. перспективата за такава връзка не е добра.

7.   Страх те е!