Въпрос към мъжете относно поведението ви при раздяла
Здравейте и от мен!
Аз няма да разказвам истории, но имам един въпрос към мъжете, а може и дамите да се включат разбира се.
Та към въпроса-много искам да разбера какво кара един мъж да мълчи по време на раздяла и да гледа в земята?
Може и да е тъпо(сигурна съм, че за вас е), но е много дразнещо когато се получи и за това бих искала да знам дали е проява на слабост, чувство за вина или мъжете просто не са свикнали да говорят за чувствата си и не знаят как да реагират в такъв момент :)
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Ако мъжа остави половинката си заради друга ли,
или обратното:
ако жената го остави заради друг,
или
и при двата случая,
определено има разлика разбира се!!

2.   от авторката:
ако аз го оставя защото разбера, че е имал дългогодишна приятелка докато е бил с мен(но да речем, че е влюбен в мен) :))))

3.   номер 1, бих искала да чуя какво мислиш и в двата случая.

4.   Поне при мен си го обясних с абсолютно чувство за слабост и това прочуто мъжко его. Въпреки че отвътре буквално се късах на парчета при последната ми раздяла и аз бях така - поглед забит в земята и едни несвързани думи.
Просто май мъжете наистина не сме свикнали да говорим чак толкова за чувствата си.

*Syndrome

5.   Аз винаги съм се борил и да са ми казвали, че искат да късат с мен. Винаги съм се борил. Няма смисъл да се разкъсваш от вътре, а да не се опиташ да я задържиш, а и всички жени искат да са желани.

6.   №5 и аз се надявах, че той така ще направи-уви :)явно съм попаднала на кофти мъж! Все пак много ви благодаря за вниманието :)
аа да пак съм аз-авторката :)

7.   И аз съм забивал поглед в земята. При мен е чуство на вина.... сигурен съм че аз съм достатъчно силен и способен да преглътна раздялата, но не съм сигурен за момичето с което късам и ме е страх за нея. Налудничаво звучи но в повечето случаи е така. Жените са нежни и чуствителни създания като цветята ;)

БеЛиЯ МеЧоК

8.   Знаеш ли, всеки човек има своя точка през която възприема нещата. За мен в момента който гледаш човека в очите виждаш себе си, пречупен през неговия мироглед. А когато гледаш надолу - си мислиш за вашите заедно изживяни мигове. И ако кажеш нещо може да го заболи и отблъсне- а ти не искаш това. Твоят мъж не е кофти - просто реалноста на ситуацията, че не е допуснал как ще се развият нещата е го е шокирало. И когато осъзнаеш че една част от живота ви е вече безвъзвратно отминала е ужас.

9.   Това, което го кара да мълчи е, че
е иска по-бързо да свърши сцената /ако има такава/ или въобще разговорът /ако има такъв/ или му се ще да стане и да си тръгне. Мъж, който съжалява и е отчаян и иска да те задържи, няма да мълчи, каквото и да те убеждават всички. Не разчитай, че мълчанието му е злато или че означава съгласие или изобщо нещо положително за връзката ви /ако става дума за теб/. Това съм научила от опит. Разбира се, това си е мое мнение. Жена-34 год.

10.   Човек, който гледа надолу/ или не /и мълчи, приема, че всичко е свършило и приключило.Особено ако е мъж.Просто статистика на преживяното от мен.Съжалявам.

11.   номер 10, не съм съгласна. случи ми се с един бивш. пак така беше забил поглед в земята и скъса с мен, но след известно време се върна...

12.   авторката:
благодаря ви много за коментарите :)
определено са ми от полза всичките:)

13.   В конкретния случай - признание че си права/че той губи чувство за вина

Фортуна

14.   Към Белия мечок - Бял мечок не съм много съгласна с теб.... Но това определение за жените- откъде го изкара:DРадвам се, че мислиш така за жените:)
Tammara Monserrat