Историята на моята любов
Всичко започна през лятото на 2011 г. В началото на юли бяхме решили да отидем със семейството ми на почивка. Баща ми предложи да отидем в чужбина (Гърция) и всички възторжено приехме идеята му. Очаквах да се забавлявам, да видя непознати места и да започна лятото с хубави емоции. Така и стана, но и през ум не ми минаваше, че ще се случи това...
В хотела ми направи впечатление едно много красиво момче. Той си беше местен, в компанията на приятели. Нещо в него много силно ме привлече. Той също като че ли не беше безразличен и така прекарах в неговата компания една прекрасна седмица.
Когато си тръгвах, аз не бях тъжна, дори напротив. На лицето ми имаше една широка усмивка, защото знаех, че това не е краят.
Изминаха няколко дни и започнахме да си пишем във фейсбук. Той също се беше прибрал. Разпитваше за мен. Аз бях последна година ученичка и му споделях за матурите и изпитите, които предстоят. Той предложи да кандидаствам в университет там. Но аз дори не повдигнах въпроса пред нашите, а на него не казах нищо.
Дойде коледната ваканция. Предложи да му отида на гости за празниците, но знаех, че нашите няма да ме пуснат, и отказах. След това предложи да се видим отново в същия хотел, само че този път да сме наистина заедно. Два пъти ме попита и аз два пъти отказах. В крайна сметка на следващото лято отиде отново с приятелите си, а аз си стоях в България, тръпнеща в очакване на поредното съобщение от него.
След това поиска да му отида на гости за една седмица, защото имал отпуск и можело да го прекара с мен, да излизаме заедно и т. н. За пореден път отказах. Но му обещах, че ще му отида на гости. Това обаче така и не се случи.
Той искаше да се чуем по телефона, защото усещаше, че има проблем. Но аз не му вдигах, криех се, като го видя на линия... В крайна сметка той спря да ме търси. Измина 1 месец и аз се обадих. Той се държа така, сякаш никога не сме спирали да общуваме.
Веднъж дойде до България при някакъв негов приятел, но не можехме да се видим.
След това отново спря да ме търси. Аз събрах смелост да говоря с него. Определихме дата, на която да отида при него. Приятелките ми се страхуваха за мен, казваха ми, че съм луда. Но аз не се боях. Знаех, че няма да ми се случи нищо лошо. И бях права...
Припомних си колко хубаво е да съм в компанията му и дори не ми се връщаше в България. Той отново постави въпроса да живея там.
Но мен ме спират много неща. Майка ми е изцяло против. Единственият коментар от страна на баща ми беше, че иска аз да съм щастлива. Но се съмнявам и той да приеме тази идея възторжено...
След като се завърнах, пак си писахме. Разказвах му за университета, за купоните, за приятелките и той ми каза:, , Ела да учиш тук, защото искам да те виждам''... А аз не можах да отговоря нищо.
Не мога да го накарам той да дойде, защото не знае български, английският му също не е особено добре (ние с него си говорим на гръцки). Да речем, че ще научи езиците. Но там си има сигурна работа, в която е доста добър и дори наскоро го повишиха. Той беше много щастлив и не можех в този момент да го карам да зареже всичко...
Аз ако го направя, хората ще ме сочат с пръст, майка ми ще ми се ядоса...
А аз не мога да го забравя, иска ми се да сме наистина заедно. Дори не предполагах, че в онзи летен ден целият ми живот ще се промени така от гледна точка на това, че той се превърна в много важен за мен човек. Не знам аз за него какво съм, но ако не предприема нищо, няма да съм фактор в живота му. Хем се страхувам да предприема каквото и да е, хем не мога да го забравя...

Коментари

1.   Ами има два варианта :
1. Отиваш при него в Гърция. Там ще трябва да живееш, защото той не знае засега други езици. Ще си изцяло зависима от него. Няма да имаш семейството си и приятелите си до теб, а той това ще го има. Таксите за университетите там са скъпи, то и затова гърците идват да учат в България. Ако не потръгнат нещата между вас няма да има смисъл да се връщаш заради голямата сума пари, които ще си вложила там.
2. Оставаш си в България. Забравяш го и си намираш някой друг след време.
Сама избери кой вариант е най-добрият за теб :)

2.   аз хем не искам да оставям сеемйството и приятелите, хем искам да съм с него...
от авторката

3.   Според мен е малко странно и безсмислено, че толкова пъти си му отказвала. За времето, в което си отказвала да го видиш, нещата са можели вече да имат някаква развръзка, просто си загубила време. Според мен да тръгваш нанякъде да се установяваш без да си опознала добре човека, е някаква лудост. На първо време мисля, че е редно да се виждате по-често, вие сте се виждали два пъти точно и да се пренасяш да живееш при него е голям риск. Била съм в твоята ситуация и сме се оправяли със срещи, аз при него, той при мен, някъде по средата, близо до границата. И добре, че бяха тези срещи, които в добавка към чатовете по цели нощи ми помогнаха да видя какъв човек е той. И впоследствие да установя, че той не е Моят човек. Ако директно бях заминала при него, не знам колко тъпо щеше да се развие всичко. Сега си имам интересни спомени от тази любов, но тя и продължи няколко години. Просто не бързай. Запиши университета, пък може на другата година да отидеш по Еразъм при него и да се поопознаете.

4.   как да не му откажа, като нашите никога нямаше да ме пуснат при него? какво можех да направя? да избягам от тях ли? едва след като заживях сама, се видяхме. имам възможност не само за Еразъм, но предлагат и разни стажове там. просто изпитвам страх... а пък и той не иска да се виждаме така веднъж месечно или два пъти... той иска истинска връзка и едва ли ще чака още една година...
от авторката

5.   абе, момиче, стягай си багажа и заминавай на бригада или стаж или каквото и да е. и не само заради него, а заради опита. пак че толкова време те е чакал...