Приятелството между мъж и жена
Мисля че съм вюбена в най-добрия си приятел... но какво правиш ако знаеш, че не е възможно да си с човека за който би дала всичко, на който се доверяваш и всеки път когато те докосне ускорява пулса ти, дори се срахувам да не чуе как бие съцето ми. А дори вече не вярвам в любовта, той е моя тръпка и винаги ще остане, но по-важното е да ми бъде приятел!!! Просто винаги ще има нещо подсъзнателно, дори и да е само от едната страна.

Коментари

1.   Обмисли добре ситуацията. Аз и най-добрата ми приятелка, станахме двойка. Най-хубавите 9 месеца от живота ми. Разделихме се по ред причини, дребни неща, които се натрупаха с времето. Има един лаф: Нещата никога не са същите между двама души след като са се видели без дрехи. Сега нищо не запазихме от приятелството си. Още сме в една компания, но сме като непознати. Бях много щастлив с нея, но сега се чудя струваше ли си. Изгубих човека, с който мога да говоря за всичко, по всяко време.
Съветът ми е много добре да обмислиш нещата. Прецени заслужава ли си, той пуска ли ти някакви сигнали за насрещни чувства.

2.   Осъзнаваш, че е време да пораснеш.

3.   Е какъв е проблема, аз не разбрах?

4.   Какво да ти кажа.. риск печели, риск губи.. Аз от малко момиче мечтаех с приятелят ми отношенията да се превърнат в интимни и наскоро се случи... още по-прекрасни взаимоотношения имаме... пък и в леглото си допаднахме :)

5.   Аз съм на мнение, че приятелство между мъж и жена не може да съществува. Добро познанство от рода на "здравей, как си "и общи приказки може, но приятелство ако мъж и жена не са двойка не ми се вярва да се зароди

6.   №5, да, наистина приятелство между НЕНАЧЕСАЛ СЕ МЪЖ и НЕОПРАВЕНА ЖЕНА не може да съществува. При всички останали случаи - може.

И не съдете по себе си за всички останали - много е тъпо. На белия свят съществуват страшно много неща, които дори и не подозирате.

7.   Всъшност аз не мисля да има някакво развитие, но когато не можеш да споделиш нещо на някого, търсиш Сподели. нет :Д
Не бих рискувала приятелството ни.
Имала съм 3 годишна връзка с бившия ми ''най- добър приятел'', естествено е вече не сме, не съжелявам, но си казах, че няма да допусна отново да се случи. Защото този човек е наистина специален. Крайна съм защото винаги има превличане и рано или късно го осъзнаваш...
Той не е безразличен към мен, по скоро на базик, но си казваме всичко :Д веднъж ме попита дали съм го харесвала или нещо подобно и аз му отговорих: Ако обстоятелствата не бяха такива, шях да се радвам да сме заедно, но само приятелството е вечно :) Поне сме си изяснили и двама имаме отделен личен живот. Номер 1 най- добре знае, колко боли приятелска раздяла...

8.   номер 6 не съдя по себе си. Приятелството като цяло си е едно понятие, не съществува на практика. Наблюденията ми са че рано или късно така наречените приятели мъж и жена започват да усещат привличане по между си или поне в един от тях се заражда нещо

9.   №8, а ако привличането и зараждането на нещо вече са приключили? Ако са си начесали крастата и след това са се преоткрили като приятели? Това е само един пример, разбира се, има и други. Казваш "поне в един от тях". Ами ако и у двамата нищо такова не се появи? Невъзможно ли ти се струва?

10.   Просто когато видиш че с времето започваш да се чувстваш добре, наистина добре с един човек, започваш да го гледаш с други очи и несъзнателно започваш да флиртуваш с него.

11.   Когато един от вас си намери траен сериозен партньор, другият най-вероятно ще стане излишен дори като приятел (защото третата страна ще ревнува и то с право). Тогава помисли какво се опитваш да запазиш така героично и дали не правиш голяма грешка, при положение, че ти може да си този сериозен партньор.

12.   Приятелство между мъж и жена е възможно, ако са във връзка в която не се подтискат един друг или ако са изживели и забележете - забравили някаква страст помежду си. Т. е. вече да няма хормонално причинени емоции между тях. Разбира се, има и трети вариант - тотално НЕпривличане между двамата, т. е. да са си взаимно грозни и непривлекателни, но пък чисто човешки да си допадат някак си. Най-често срещаните форми в реалния живот са 3, по-рядко 2 и най-рядко 1, тези, които са във фаза едно са истински щастливци, но не говоря за кратковременни явления, щастливци са, ако са задържали баланса години и десетилетия наред.

13.   Едно момче ако смята момичето за грозно няма да излезе с нея, не зависимо, че и то може да е грозно. Винаги има 1 на ум, пък каквото стане. Дано с времето това отмине и да му бъда приятелка не на 99, 9% а на 100& хах