Невъзможна любов
Здравейте! Аз съм на 22 години имам 5 годишна връзка и мисля че съм влюбена в приятел на гаджето ми... Преди 2 имах проблеми с приятеля си нямах сигурност чуставах се зле той се интересуваше от други момичета пишеше си във най-различни сайтове за запознанства... Бях объркана... Тогава се появи ТОЙ! Толкова мил, грижовен, имах чуството че, каквото и да му кажа той ще го направи за мен. От тогава не съм спряла да мисля за него казах му че съм влюбена, че искам да бъда с него харесваше ми и то много и вече две години минаха а аз го виждам всеки ден. Засичаме си погледите не можем да си кажем и една дума когато останем сами в стаята. Когато му казах че съм влюбена в него той ми каза че не може да бъде с мен заради приятеля си... Не знам какво да направя как да разбера дали той испитва същото което и аз към него знам че това се осеща и аз го осещам но не мога да съм сигурна. Дайте ми съвед как да постъпя

Коментари

1.   сложно е, но не бъди кучка и ако преспиваш с него, преди това скъсай с гаджето си.

2.   1. Момчето видимо те харесва
2. Ти не обичаш приятеля си.
3. Той няма да спи с теб, преди да скъсаш с гаджето.
4. Ти искаш да бъдеш с него.
5. Съвета на Номер 1

Какво ще направиш и какво е правилно - зависи от твоите нужди и твоите разбирания. От нас само съвет - останалото зависи от теб.

Успех!

Фортуна

3.   Тоша е изключително подло. Явно твоя човек не е случил на момиче. Предстои да видим дали е случил на приятели.

4.   номер 3, а той, като си пише в сайтове за запознанства, не е подло, така ли? сигурно и ти си от онези, дето все жените са им виновни.
до авторката: прецени това временно увлечение ли е, или има шансове за нещо сериозно. защото има голяма вероятност да си развалят приятелските отношения и ако е първото, няма смисъл от това. но ако мислиш, че с този човек ще се получи нещо, което си заслужава, давай! животът е твой и в него най-важната си ти. :)

5.   Абтора: Номер 3: Моят човек е случил на точното момиче, но когато не цениш нещо го губиш!!!!

6.   Не се колебай да направиш това което ти е на сърце няма кой да те съди.
Ако има някой да те съди значи никога не е обичал.
А да обичаш и да си влюбена значи си жива.

7.   Ами остави приятеля си и тогава тръгни да търсиш любов... като не си доволна от отношенията ви, защо поддържаш тази връзка. Хора като теб винаги са ме изумявали. Аз вече много време не съм във връзка, просто защото знам какво искам и какво търся и не мисля да поддържам безсмислени връзки.

Doriana

8.   Автор: Аз не съм казала че не обичам приятеля си... Казвам че искам тръпка, адреналин, лудостта ми липсва. Аз обичам приятеля си, но просто вече знам че не съм влюбена в него тръпката я няма...

9.   Моето момиче, мисля че трябва да стъпиш здраво на земята. След като хубаво опознаеш един човек, преставаш да си влюбен/а в него, неговата сакралност увяхва, т. е. тръпката и адреналинът си отиват... Това е неизбежно и се получава във 100% от връзките, в които има поне малко разбирателство и нормалност. Възможно е адреналинът да остане само в случай, че партньорът ти е дотолкова идиот и непукист, че постоянно те поставя на изпитание, кръшка ти, тормози те и прочие и ти постоянно се чудиш как да го задържиш и какво намира той в другите, а ти го нямаш. И въпреки този тормоз, той постоянно се навърта около теб, а ти постоянно се бориш да го задържиш, е това е тръпка, която не я пожелавам на никого, но много хора добровлно се поставят в тази ситуация, и да, адреналинът и тръпката са налице, дори и усещането за някаква силна и измамна любов.
От друга страна в първата хипотеза, която описах, има някаква нормалност, хората просължават да се уважават по своему, разбира се обръщат си по-малко внимание, защото сакралността липсва, но пък могат да изкарат така стабилно и цял живот. Не кавам, че това положение е супер, но пък другата крайност е комай по-лоша. И все пак ти си още доста млада, та така че все още е логично да следваш тръпката и емоциите си и по-малко логиката на нещата. Редно е обаче да постъпиш коректно спрямо останалите замесени хора, затова следвай съветите на 1 и 2, просто бъди човек със своите си слабости, не бъди кучка. Още повече, че приятелят на твоя човек също иска да постъпи правилно, не иска да нарани приятеля си, аз лично съм изпадал в подобна ситуация и отхвърлих момичето, заради моят добър приятел от детинство. И не съжалявам, защото с него сме добри приятели от 25 години, а тя е минало и за двама ни. Т. е. има риск да не получиш това, което искаш и да загубиш и малкото, което притежаваш към момента...
Все пак успех в трудния избор! :)
М, 34