Един объркан мъж
Аз съм мъж на 33г. Имам приятелка от 5 години. Преди година и половина обаче се запознах с едно момиче. Започнахме да се срещаме но след 3 месеца тя разбра, че съм обвързан и спряхме да се срещаме. Не спрях да мисля за нея. Тя ми беше като идеал за жена и бях сигурен че няма да я видя повече. След половин година съвсем случайно се срещнахме в един бар. Аз толкова се притесних отидох при нея говорихме си. На другия ден отидох до тях, говорихме си аз толкова я исках че я излъгах че съм се разделил с гаджето-тя ми прости. Така няколко месеца. Аз постоянно я лъжех, все пак си имам и сериозна връзка в която съм по навик, обичам и приятелката ми, но вече не като гадже, изчерпахме се, а и сме се разделяли и събирали 5-6 пъти.
И така накрая Д. (така се казва "любовницата")разбра че още съм си обвързан, скарахме се тя ме заряза, а аз дори не се опитах да я успокоя защото не бях сигурен, че връзката ми с нея ще има бъдеще, предпочетох сигурността пред любовта. От тогава не съм я виждал. Първите 2 седмици не осъзнавах, казвах си, че е било за добро, но вече минаха 2 месеца и аз вече се побърквам, искам я!
Сега съм на кръстопът, незнам какво да правя, да я потърся ли или да си остана с приятелката и да изчакам да я забравя. Доби е страхотна но не съм сигурен, че ако си приключа връзката тя ще ме приеме.

Коментари

1.   Първо - много поздрави на това момиче. Държала се е на ниво. Ти си нямал право да я лъжеш и мисля, че си прелял чашата и не вярвам да се върне за трети път при теб.
Независимо от това, ти на всяка цена трябва да скъсаш със сегашната си приятелка! Не си щастлив с нея, ти с нея нямаш любовна връзка, а симбиоза. Ако искаш да бъдеш щастлив в този си живот, рискувай. Само така можеш да се опиташ да спечелиш момичето, което обичаш, но дори и да не се върне при теб (разбираемо), само така ще имаш възможност да започнеш връзка с любов.
Иначе не си мисли, че сегашната връзка ти е сигурна. Просто е по навик, но рано или късно ще се разделите, но ще имате деца да страдат. Преди да се е стигнало до там - деиствай. Ако ли не, приеми си последиците на всеки малодушен мъж - цял живот ще се прибираш у дома, но ще се скиташ без спир в търсене на любов, ще мачкаш сърца и ще нараняваш хората около теб и никога, ама никога няма да бъдеш щастлив!

2.   Каквото и да направиш, ще има моменти на съжаление и разкаяние. Разбирам те, защото и аз съм попадал в подобна ситуация, даже бих казал, че и в момента съм в нещо такова, само дето реално съм разделен с приятелката ми, но уж още се виждаме, абе объркана история и същевременно наистина харесвам един друг човек, която обаче аз не лъжа, просто съм й казал, че трябва да си изясня някои неща от старата връзка, за да мога да започна на чисто. Така си е... Още повече, че спокойно мога да се върна в старата си връзка, с чиста съвест, не изключвам тази възможност. Докато ти си послъгвал, същевременно те е страх от неизвестността, оплиташ се в желанията си и нерешителността си, абе ще си патиш. От два стола накрая ще паднеш на земята, но при всички случаи трябва да си изясниш какво искаш и да се опиташ да го постигнеш. Всъщност това е основният проблем - какво искаме:) Аз знам какво искам, но не мога да го постигна, докато ти виждам, че още не знаеш:)

3.   И аз като номер 1 искам да поздравя ''любовницата'' за постъпките и - много достойно от нейна страна, имайки предвид, че вече рядко се срещаш момичета, държащи се на положение.
Второ - моето лично мнение е, че тази 5-годишна връзка трябва да приключи. По твоите думи се е изчерпала и то не заради Д. Не мисли, че нещата ще се оправят. Ти нито ще успееш да скриеш, че е имало друга жена, нито пък отношенията с приятелката ти ще претърпят някакъв обрат на 180 градуса в положителен аспект. Когато един човек има и получава това, от което се нуждае, не го търси другаде. Не е честно спрямо приятелката ти да и играеш такива номерца. Плюс това не си на 17 години, а на 33! Постъпи мъжки с нея и и кажи очи в очи, това, което сподели тук. Колкото до другото момиче - ако си сигурен, че това е ТЯ, след като приключиш връзката си, я потърси и се опитай да оправиш нещата... но само при условие, че наистина държиш на нея и няма да и се наситиш след време и да постъпиш и с нея така, както със сегашната си приятелка. Във всеки случай, каквото и да направиш трябва да си наясно със себе си и с това което искаш. Ако имаш и най-малкото колебание, значи не си готов за такива промени. Което е тъпо, защото на 33 години мисля, че вече трябва да е започнало да ти идва усещането за по-сериозните неща в този живот.

4.   Авторе, явно си много объркан... премисли добре нещата и направи това, което сърцето ти подсказва. Връзката ти явно вече е навик, ти реално нямаш нужда от човека до себе си, а залагаш на сигурното. Не е честно спрямо самата жена до теб... пусни я да търси споделеност някъде, защото сега може да забравиш въпросната Д, ама след време някоя друга ще ти завърти главата и пак ще се налага да се криеш и лъжеш. Има ли смисъл?

Doriana

6.   Каква низост... колко дребна душица си ти. И тая, и оная, която си поискаш все да ти е на разположение, ама никой да не разбира. Лъжеш без да ти мигне окото, без да ти мине дори през ума, че може да влагат чувства, откъде да знаят момичетата какви ги дрънкаш тука и какво представляваш всъщност. Запътил си се към 40-те, а поведението ти - като на пъпчив пубер, дето си умира да си чеше егото как мацките не могат без него. А наборите ти с нормално мислене имат отдавна семейства и деца. Тц, тц, тц... не е лесна и твоята...

7.   Не съм чела предходните коментари, ама твоята работа да не останеш на сухо ли, какво? Не видях нищо мъжко, или по скоро мъжкарско в поведението ти. Че имай доблестта и мъжеството да застанеш зад поведението си или това което искаш. Най вероятно така и тримата няма толкова да сте наранени. Пфууу какви мъже...

8.   Браво на "любовницата" и от мен.

Знам, че ве мъжете обичате съветите в малки изречеия. ето какво мисля.
С приятелката ти вече всичко е свирено така или иначе. Раздялата с нея ще даде шанс и на двамата ви за ново начало. Раздели се с нея, чак тогава потърси другата... и този път не я оставяй да си тръгне от теб.. глупако