Толкова е трудно да оставиш любовта...
Здравейте! От скоро влизам в този сайт и чета историите и търся някоя, сходна с моята.

От три години съм разведена, но съдбата беше благосклонна към мен и ме срещна с друг мъж и така до сега - 3 години. Той беше много женен, но само за пред хората - имаше пробеми много, които не беше споделял с никого. Аз не исках да започвам такава връзка, защото знаех, че никога нямя да го имам само за мен - беше обвързан не само с жена и дете, но и с родители и роднини. Но лека - полека, след около 1-2 месеца, се предадох - просто и двамата тогава имахме нужда един от друг.

И така, започнахме с един романтичен филм.... всичко беше перфектно. Докато той не ми каза, че не, не може да се разведе, но ще направи всичко възможно жена му да го остави. Аз направих голяма грешка, като започнах да се надявам и с нетърпение му говорех различни неща, като най - лошото беше, че го натисках да предприеме по - сериозна крачка към развода. Той спря да спи с жена му, изнесе се на горния етаж, спря да излиза с нея, да прави, каквото и да е в къщи /дори не ядеше с нея - чакаше я да замине на работа и тогава го правеше/. Различни такива неща, които ги доведоха до там, че деляха месечните разходи по равно, а също и грижите по детето. Жена му, обаче, му каза, че и тя не може да предприеме такава стъпка и никога няма да го направи. Прекалено много са обвързани с мнението на роднините и родителите. Всички им казват, че такива кризи има във всички семейства и да опитат да оправят тяхната, заради детето. Забравих да спомена, че жена му след раждането се разболява от някаква психо болест и започват проблемите им - бие детето, не иска да го гледа, не прави нищо вкъщи, секс - никакъв.

Аз бях тази, която му каза да я заведе на лекар - страхувах се за детето. Той го направи и тя вече от 3 хапчета, които вземаше всеки ден в началото, сега премина само на 1 хапче - оправи се и започна да прави всичко точно и правилно в къщи, с изключение на секс - дори не се сеща след 3 години без да прави /ние не знаем да е правила/. Както и да е. Сега те просто така си живееят, детето си расте, а ние сме на косъм - след толкова неща, проблеми, през които преминахме, стигнахме до разправии, сълзи, сополи, и вчера решихме да се разделим за две седмици. Той не живее в моя град и аз тогава ще отида там, където живее. Имам купен билет. Сега не знам, какво да правия...искам да го оставя, защото ми е обидно просто ей така да си стоя, а те да си живеят.

От друга страна - той е мъжът на живота ми - идеалният, това което искам. Не знам как да постъпя - до сега нищо не ме интересуваше и не ми пречеше, нито че е женен, нито че няма да се разведе. А и се страхувам ужасно много, че ще отида там, при него след 2 седмици, и той няма да ме иска вече. Въпреки, че казва, че ме обича, не знам дали това вече е достатъчно, за да продължим....А ми е толкова самотно без него - никой и нищо няма да го замести... Не знам какво да правя - може би го загубих за винаги. До сега е е минавал и един ден без да говорим поне по телефона, а сега вече 2 дена нито вест, нито кост...

Коментари

1.   Мила, не се отчайвай. Аз също съм с женен мъж. Или трябва да свикнеш с мисълта че няма да се разведе, или да го оставиш и да си потарсиш не женен, който да ти отделя повече внимание и нежност. А до колкото за болката, ВРЕМЕТО ЛЕКУВА.

2.   Благодария ти! Надявам се, че и ти си добре и се справяш....Той ми се обади и отново сме заедно. Просто трябва много търпение и сила, за да имаш такава връзка...А егоизъм - никакъв....
Благодаря ти! Успех и на теб!

3.   Здравей, а би ли написала на колко години си, ако не е тайна........ Бих казала,че "ЕГОИЗЪМ-НИКАКВЪВ", дето пишеш, че не трябва да имаш, не е така......напротив, такива като теб са точно егоистите............

Не се обиждай, всеки греши в живота, както и аз съм го правила(разбира се) и не отричам, затова ти казвам от опит..........замисли се и хубаво погледни нещата как стоят при него, дали тези неща, които пишеш за жена му са вярни или само той така ти говори, ти нали не си му в къщата в крайна сметка.Пишеш АЗ това, аз оновеа, страхувала си се за детето, а не се ли страхуваш, че можеш да го оставиш без майка или си мислиш, че един ден ще можеш да заместиш мястото й...."Имали проблеми"- че кой ги няма, особенно в днешно време, сама си минала през това, знаеш за какво става въпрос, какво е да се разведеш............ Всичките тези неща, които уж той е правил, (ако изобщо ги е правил)са МНОГО, АМА МНОГО ДЕТИНСКИ.......... и адски глупави... А ако жена му е взимала хапчета, ми как няма да взима, то с такъв дравник и ти ще взимаш................
Спирам вече, че е.....................