Толкова е повърхностен, че всичко свежда до секс, че щом някой ми се обажда., значи сме любовници.
Моя приятел е много ревнив, напоследък незнам какво да правя, наложи се да изтрия фейсбука, скайпа си изтрий от компютъра, картата на телефона си смених и всичко това за да няма излишни драми. Толкова е повърхностен, че всичко свежда до секс, че щом някой ми се обажда., значи сме любовници. А в интерес на истината аз уча за инженер и ще не ще процента на жените е сравнително малък от това на мъжете и няма как някой колега да не ми се обади например за някой изпит, но това не е защото съм му любовница. Трябва да нямам други приятели. Заедно сме от 2 години и понякога не се търпи, да обяснявам за всичко. Крия това, че съм излизала с бившия си приятел на кафе, защото преувеличава. Аз знам, че нищо няма , но не мога вечно да се чувствам като някакво притежание. Обичаме се това е сигурно, но се задушавам понякога.

Коментари

1.   Неговото не е обич, а зависимост и страх да не остане сам. Има огромна разлика между любов и това, което твоя приятел изпитва. Любовта е равностойна на свобода, а всеки има нужда от контакти и с други хора. Не е нормално да изискваш от другия човек да няма тази свобода и света му да се върти единствено около теб. След време ще се чудиш как да избягаш от него, затова сега седни и поговорете и изяснете положението. Кажи му, че най- малкото работата и учението ще изискват от теб връзки с други хора, а те също така ще са ти полезни. Ако не го приеме, това е достатъчен аргумент да не поддържаш тази връзка, защото след време положението ти хич няма да е завидно.

Doriana

2.   Що се занимаваш с примати? !

3.   Защо го търпиш? Любовта се уморява от такива неща, задушава се. Ако още не се е уморила, бъди сигурна, че и това ще стане. А стане ли, ще се чудиш къде ти е бил умът и защо не си прекъснала всичко още щом си видяла що за стока е този твой приятел. Твоето си е направо робство.

4.   Такъв си си го избрала - повърхностен.

5.   ооо милата ми аз съм на същото положение! спрях училище даже но го обичам и не искам да го оставям!! Ако го обичаш се опитай да му промениш мисленето ако не бяга далече докато е време

6.   Почти като моята история.. След време ще станеш като него и тогава ще разбере той какво е правил но ще е прекалено късно

7.   Голям филм. Ние добрите момчета сме сами, а тези като твоя приятел си има приятелка и на всичкото от горе го търпиш.
Питам аз - Какво виждаш в него? Наистина ли го обичаш? Прочел ли е една книга? Как го търпиш? Толкова ли не срещна някое добро момче, че си с този?

8.   Миличка моя приятел пък изобщо не е ревнив, а аз се чудя какво да направя за да стане.. :D

9.   До номер 7 е за това сте си сами, ясно ли ти е прочети си пак коментара!!!!

10.   Най-обичам подобни теми. Не стига, че са си го избрали такъв, не стига, че осъзнават с какво си имат работа и го търпят, ами и тръгнали да искат съвет! Ами съвета е един - зарязвай го или си подсигуряваш още доста дълго време такова отношение, водещо със сигурност до много скандали, разправии, изолация от външния свят и съсипване на нерви и здраве за твоя сметка.

11.   Н9, стига си кискала. Жените си избират. А и не ми дреми. :))))

12.   Опитаи да го разбереш! Тук ще чуеш всякакви коментари на хора, сами, отвикнали от това да са с някои до себе си, наи лесно - Зарежи го! НЕ не прави това размисли, и влез в положението му, покажи му че е единствен.

13.   "Крия това, че съм излизала с бившия си приятел на кафе, защото преувеличава. "

питам аз - кому дядова търсиш с бившия си? кафе?
айде бе - ама хич не е прав твоят приятел... и как те задушава само