Комплексира ли Ви това, мъже ?
Здравейте!
Извинявам се предварително, но колкото и грозно да прозвучи тук, ще бъда директна във питането си!

Аз съм на 21, от заможно семейство, уча, интересувам се от мода и мога да си позволя скъпи дрехи и вещи. Напълно естествена съм, без никакви корекции, спортувам и много държа на външния си вид.
Възможно ли е момчетата на моите години(и като цяло мъжете) да се комплексират от високия стандарт на живот, който демонстрирам?
Може ли това да ги спре, съдейки само по визията ми, да се запознаят с мен, въз основа на някакви предразсъдъци, че няма как да съм сама или че съм материалистка и т. н?
За мой късмет така съм израснала, такова е и обкръжението ми, но уви не съм намерила партньор за себе си все още.

Държа човекът да е достоен и да има сърце, всичко друго се постига с много труд и постоянство! Ако аз имам интерес към някого, подобно нещо не би ме спряло, затова искам да чуя най-вече мъжките мнения по въпроса.
Благодаря Ви, дано съм успяла да се изразя правилно:)

Коментари

51-100 от 100

52.   49, при този тип комуникация много неща не звучат и изглеждат такива, каквито са;)
Бях вече завършила, достатъчно отговорна за действията си, влюбена и част от стабилна връзка. Човекът до мен оцени факта, че съм избрала именно него от останалите, с които имах възможността да бъда през годините в гимназията. Имахме страхотен секс с много чувства, наслаждавахме му се максимално и с нищо не усетих, че някога ми е липсвал. До колко е курвенско това не знам, но бях щастлива...
Отново благодаря на всички, които отделиха от времето си, за да пишат тук - аз получих отговор на своя въпрос!
Желая Ви весели празници, здраве и прекрасни моменти споделени с любимите хора:)

53.   Нищо не си разбрала :p. Би разбрала, ако бях твой :p! Сигурна ли си, че този които си била избрала е оценил теб, а не джобът ти? Има такива актьори... че не е истина... А сега да поговорим за визията ти! Викаш спортуваш - ти може да имаш хубаво тяло, но в лицето да си като кон. Лицето, какво ти е :p?

54.   Авторке, Хубави празници и на теб, здраве и късмен! Бъди щастлива!

55.   53, разсмя ме :D За моя радост не съм като кон;) Колкото до бившия ми приятел - той беше по-заможен от мен;)

56.   До 48: Точно така, телепатия. Също и внимателно четене на постовете. Ева Лонгория е красива жена. Ако авторката е същия тип жена, то тогава би трябвало да е хубавичка, но това е моята субективна престава.

57.   От 48 Сладуранка-калпазанка

Към 50тия коментар: Не ме интересува, как го тълкуваш, това с Висшето образование. Аз самата имам висше, моите родители имат и за мен това е критерий, от който няма да се откажа. Даже съм го поставила като основно изискване към бъдещия ми принц. Свиквай с такива коментари или промени дережето си, такива коментари да не те обиждат, например като започнеш да учиш. и моля да не обиждаш жените на "курви" в мое присъствие.

От Сладуранка- калпазанка- критикарка :) Нищо лично! :)

58.   Номер едно ти действително имаш проблем, ама с главата. Доста простовато разсъждаваш, досещам се защо...

59.   Номер 48, опита се да измислиш нещо, ама не ти се получи.

Поздрави :p!

60.   Аз лично бих се смутил от високия стандарт на жена. Но ако външния вид ти е перфектен, по-скоро бих си помислил: "Прекалено е перфектна за мен" без да мисля за парите. Но определено мъжете се комплексират от това. Наистина си намери някой като теб... успех:)

61.   Номер 57, бият ти комплексите още през кабелът ми от интернета :p. Много изисквания ама... То за това си сама на 30. Ама ти сама си го написа Сладуранка- калпазанка- критикарка - четвъртото по-добре да не го добавям, защото ти изрично ми забрани да казвам "истината" :p.

Авторке, кажи си името поне, така е трудно :p Това малко не го разбрах:

"Човекът до мен оцени факта, че съм избрала именно него от останалите, с които имах възможността да бъда през годините в гимназията" - викаш, че си имала 3 годишна връзка, значи си го избрала след като си завършила или малко преди това. Дефакто тази "оценка" - отпада... Пак ли нещо не съм разбрал или :p ?

62.   Разбира се, че да!
За протокола - жена съм. Не.. Не жена, женище.. Или женорище. :Д

Но не веднъж са ме отхвърляли само защото той е.. как да го кажа - шматка? ! Балама? !
А комплексарчетата могат да са много страшни. Знаеш ли как те обвиняват и колко хитро мъчат да те свалят до тяхното ниво, щото не им носи "една жена да е повече от тях".. :Д

Решение - търси равен! Не по-висок, не по-нисък. Равен!
Да го разбира, защото и той живее така.
Нормално е, когато растеш ти, да растат и критериите ти.

63.   Номер 1 - следователно ти си готов да вземеш някоя непретенциозна, която без претенция те е избрала, само, за да не ти се гази самочувствието? !

Да, този номер (1) със сигурност е просто лоша случайност. :)
Озадачава ме на какво са готови хората, само и само да сапо-отгоре.. :Х

64.   Номер 60, не само ти, всички комплексари сте такива...

65.   Не виждам защо толкова нападате хората, които казват, че не биха излизали. Все пак наистина има разлика дали някой е богат, защото той е постигнал нещо или защото родителите му са добре материално. Каквото и да си говорим масово децата на родители с по-висок стандрарт първо възприемат това за даденост, второ са видяли по-малко от лошите страни на живота. В това няма лошо - дай боже след години и аз да мога да осигуря такъв стандарт на детето ми. В крайна сметка всеки би искал да може да си позволи повече неща. Една от най-добрите ми приятелки е от така да кажа богато семейство и докато в тийнейджърските години това не се усещаше, сега виждам, че сме доста различни като хора. Пак сме добри приятелки и си споделяме, но е факт, че тя не може да разбере някой от мойте проблеми, не може да бъде човек, който да ми даде съвет за някой неща, тъй като не може да вникне и да си помисли, че някой мисли за такива работи. Като бяхме по-малки естествено нито аз мислих за тези неща, нито тя. Например сега завършвам бакалавърската си степен и като всеки млад човек се чудя дали ще си намеря добра работа. Мисля да продължа с магистратура, но искам и да работя, но за съжаление специалността, която завършвам в момента е в застой в България и в Европа. Тя сега завършва магистратура и ми разправя какво и да не си намеря работа, защо толкова се притесняваш. Да ама в крайна сметка не може тате да носи, мама да меси докато навърша 25-30 години. Не е редно и аз ще се чувствам зле, ще се чувствам непълноценна. Тук да вметна, че родителите ми не ме натискат с нищо да почна да работя и могат да ме издържат - родителите ми не са богати, но не са и бедни - но все пак на мен ми е неудобно. Но тя не може да разбера този мой стремеж, защото просто е презадоволена. Тя дори не би се навила да почне някъде работа за 500-600лв, тъй като й били малко, за да седи по 8 часа. Няма спор, че са малко, но ако не я уредят родителите й или не работи за тях няма как да вземе повече пари с нулев стаж. Но тя не си дава сметка. Не й е опряло до главата, не го мисли. Не казвам, че при всички хора с пари е така.

Друго също ми е правило впечатление. Просто някой родители не пускат детето си само да се развива като те имат пари. Казват защо да работиш за тея пари като можеш при мене? Или дори и децата им да се хванат да работят всеки месец им додават. Разбирам един човек сам да ги печели парите и тогава като живее с друг не смятам, че ще има проблем. Но аз бих се чувствала зле, ако родителите на приятеля ми нон стоп му дават пари, а примерно мойте родители нямат възможност да ми дават толково много при положение, че живеем заедно и работя. И тогава родителите почват много да се месят и да правят коментари, че те били давали, а чуждите родители не били и половинката на детето им не печелило толкова. Ако приятелят ми взима доста пари, няма да ми е пролем, защото това са си неща между нас, в които родителите му нямат общо. Но за мен е важно една двойка да се справя сама без външна намеса. Тогава приятелят ми и да претендира за стандарт, той сам ще е извървял стъпките, за да го има, а не просто, че е свикнал наготово на нещо.
За мен затова такива връзки са доста сложни и универсално мнение няма.

Също съм провокирана от един коментар по горе да кажа, че не смятам, че това висше образование е такъв критерии. И аз съм от семейство на висшисти, но като гледам ситуацията в България пари имаш ли и диплома ще имаш. А даже и толкова псевдо колежи и университети се навъдиха, че и без много пари пак можеш да имаш диплома и да се пишеш висшист. Една моя приятелка излиза от две години с момче без висше и сега тя завършва с мен. За това време тя го убеди, че е важно да запише и тази година е първа година студент. Млад мъж е на 24 - вярно има дипломирали се на тези години, но и на 28 няма да е престарял. Самият той е много умен, говори перфектно английски и немски език и вярвам, че ще завърши. Определено не бих го категоризирала като втора стока човек само защото до 24 не е завършил висше.
Ана

66.   Авторката :

61, започнах да излизам с него малко преди нова година, когато бях 12 клас. Въпрос на личен избор беше дали да водя сексуален живот или не преди това:)

67.   Да де, направила си си подарък тогава :p. Трябвало е да напишеш, че си избрала именно той да ти го... и след това, че той бил ценител, за това че не си дала на някой от гимназията... Признай, че на моменти малко не точно се изразяваш :p! Интересно само, че си паднала на по-богат от теб. Що ли ми се струва, че си харесвала някой друг, но нивото си е ниво... Поправи ме, ако греша... Можеше малко по така да ти го напиша :p, но предполагам си се досетила, че ми се води кореспонденция с теб :p!

68.   67, не съм си го избрала нарочно, просто се влюбих тогава;)

69.   Но това не значи, че той се е бил влюбил в теб ей така просто изведнъж... Нова година пак идва, ех как не може да ме видиш, пак би си направила подарък - гаранция :p!

70.   Към 61ят коментар от Сладуранка - Калпазанка.

Ако обичаш мило мое същество, недей да изказваш обобщаващо мнение, защо съм сама. То като гледам и тебе, как киснеш в такъв тип форъми, едва ли ще си семеен с три деца. А относно висшето образование - явно моят интернет те е ударил точно в комплексиранот място, като те виждам как се палиш. Аз не карам всички останали да имат критерии като моите, просто споделям, аз какви имам. а какво мислиш ти относно моите критерии, въобще не ме интересува, какво мислиш ти относно моите критерии. Тук съм за да споделя опита, който имам по подобен казус, но вече и за това съжалих! Поне едно "Благодаря" от авторката, или "Оценям, вниманието! " би било добре. Ама ней се. Айде по живи, по здрави и кой от къде е? Празници идват! Аз отивам да се наслаждавам! :))))

71.   Естествено, че се комплексират. Как няма да се комплексират, като живеем още със стериотипи? Че мъжът трябва да изкарва пари; че мъжът е мъж; че може да изневерява, защото е мъж... Айде моля ви се.

72.   Номер 70, на 23 съм. Още не ми е за деца. Докато ти биеш вечe на стара мома :p!

73.   М/у другото по начинът ти на писане, смея да твърдя, че нямаш истинско висше. Получила си го по другия начин нали? Сама се издаваш - калпазанка такава! А и "форъми" се пише с У! Поздрави!

74.   Авторката:

За да не става объркване - последният ми коментар е 68.
Благодаря за всички мнения по темата!

Желая Ви весели празници, бъдете здрави и усмихнати:)

75.   Не - това е индивидуално. Комплексарите ще се комплексират, тези които имат самочувствие (дори и да е без покритие), няма как да се комплексират

76.   От коментар 32 оставам с усещането, че имаш малко идеалистична представа за подобни връзки. От опит мога да ти кажа, че не е невъзможна подобна, но си е трудна работа. Можеш да му вкараш комплекси на пича и без да го осъзнаваш.
Мъжът ми не е комплексар, семейството му беше заможно, когато се запознахме, но самият той тогава беше с доходи в пъти по-ниски от моите. В началото на връзката ни направих гафа да го изненадам с един скромен (по моите представи тогава) уикенд. Категорично отказа, за да си го позволи трябваше или да ме остави аз да платя, или да иска пари от техните. После си научих урока, спрях с "приятните" изненади, той смени държавната си с доста по-добре платена работа и всичко беше баш рахат, докато съдбата не реши ни шамароса ;)

77.   Няма как да ме комплексира това, че жената е с по-висок социален статус от мен. Глупаво е. Пробвам. Ако се харесваме е ОК от моя страна. Повярвай ми на никой не му прави голямо впечатление дали имаш повечко пари. Според мен си въобразяваш. Пробвай да потърсиш проблема ако има такъв в държанието ти някъде.

78.   Познавам такива двойки, въпреки че са заедно от доста време мъжът си е комплексиран. Аз не знам към коя графа спадам, богат или беден. Въпрос на гледна точка. Не съм лишен от нищо, изкарвам 4 пъти повече от родителите ми взети заедно. За мен не би било никакъв проблем, ако приятелката ми е богата, дори обратното. Ако се чудех как да вържа двата края, вероятно щях да имам проблем с това. Въпреки че парите ти не влияят на самочувтсвието ми, пак бих те отбягвал. Причината е, че около красивите и богати момичета, често има съмнителни личности. Най-често това е гаджето, който я облича, храни, купува автомобил. Както мисля, че ти сама каза в България хората с пари се смятат за нечестни и с право смея да твърдя. Аз лично не бих си навлякъл проблеми с хора изживяващи се като ганкстери. Надявам се да съм бил полезен.

79.   От калпазанка

Пак ти казвам, мило момиче - търси си момче нормално, културно и възпитано, от твоята черга. Недей да ставаш майка Тереза на мъжете - рано или късно, това ще ти изиграе лоша шега. Личи си, че си културно и възпитано момиче, че не си от онзи тип забогатели покраи гангстерските си половинки. Даже не мога да проумея, как могат някои мъже да те оприличават на такава. Ето ти още едно доказателство за комплексирани мъже. За всеки влак си има пътници, а твоят влак е ферарито сред влаковете. Радвай се на живота си и не ги мисли много, много ония комплексираните под тебе. Живей сега и не съжалявай никой! Успех!

80.   "късничко го направих по днешните стандарти, чак на 18, тъй като не се чувствах готова преди това и не съжалявам за избора си. След това си наваксах подобаващо:))" - типично курвенско изказване, предполгам че като се видите се почуквате - да възвърнете старите спомени :) мисля че имаш сериозни проблеми с държанието си. Разбирам, че когато родителите ти се занимавали с пари почти не са ви обръщали внимание (възпитавали) но...

81.   Авторката: Когато ме обиждате явно Ви става приятно. Но моля Ви не намесвайте родителите ми! Благодаря.

82.   Нe ми става приятно - абсолютно. Това "наваксване" един нормален човек предполгам се досещаш, как би трябвало да го тълкува...или може би не. Ама пак не каза - като си видите, припомняте ли си кои бяхтe :p!?

83.   Както са казали някой мъдреци, парите провалят човека...
към парите трябва да се има само уважение, нищо повече, те никога не трябва да си ви някаква финална цел...

84.   Авторката: Използвах тази дума съвсем в кръга на шегата, грешката е моя. И не - не се виждаме!

85.   Не си я използвала в кръга на шегата - повярвай ми! Просто си била възбудена и не знаеше какво пишеш - прощавам ти ((:p:)).

86.   Към коментар 83

"Както са казали някой мъдреци, парите провалят човека...
към парите трябва да се има само уважение, нищо повече, те никога не трябва да си ви някаква финална цел... " - Това са абсолютни глупости... познавам толкова много хора с пари, в които няма нищо провалено! Напротив - притежават още хиляди качества, дето дребните бедни душичи не могат и да се сетят за тях... като благородство, щедрост, уважение към хората /от Калпазанка/.

87.   Аз съм сигурен, че не познаваш нищо. А си една завистлива чалгаджийка с тон грим и комплекси.

88.   Авторке кво става с теб, как си?

89.   Е авторке, намери ли си сродна душа или си самотна. Сподели...

90.   Чел съм историята ти няколко пъти и все не писах.
Имам същия проблем като теб, авторке - какво ли не премълчавах, колко ли не се прествувах на един от всички, само и само да бъда ценен аз самия, а го откривах в толкова малко хора, в повечето виждах само завист и злоба, точно, както виждаш ти, дори и тук (hug)

91.   №90, ами вземете, че се "вземете" с авторката! Нито завист, нито злоба ще има между вас, нито ще се комплексирате един-друг... Въобще - всичко ще е идеално!

Само дето що ли не ми се вярва, че ще стане точно така?!

Много скоро след събирането всеки от вас ще заживее с усещането, че другият "не го оценява в достатъчна степен - според истинските му достойнства!"... и ще се стигне до делба на имоти и на ВЕЩИ....
Затова и няма да се съберете - защото подсъзнателно си знаете много добре що за стока сте, и предпочитате да си запазите илюзията за своята идеалност, практически подкрепена от финансовите ви възможности.

Много хора си мислят, че (примерно) с встъпването в брак или с придобиването на пари всичките им проблеми в живота ще се решат като с вълшебна пръчка. За съжаление - проблемите им точно тогава започват. Свързани са с осъзнаването, че И това не им е основния проблем (липсата на брак или на пари). И какво става когато постигнеш това, в което вярваш, че ще ти реши всичките проблеми, а то съвсем не ти ги решава? Ами просто увисваш!

92.   Авторке - минаха 8 месеца, намери ли си приятел вече?

93.   Авторке напиши нещо...

94.   Здравей, мило момиче. В отношенията между мъжа и жена има неписани правила, които би следвало да са налице, за да върви всичко нормално. Един от основните закони е, че мъжът винаги трябва да бъде даващият в материално отношение, а жената тази, която приема. В противен случай баланса ще се изгуби. Не само, че мъжът ти ще се комплексира, но ти също ще бъдеш недоволна и ще чувстваш неудовлетвореност. Естествено има изкючение, но те са само, за да потвърдят правилото. В крайна би могла да пробваш с беден мъж, (имам предвид не толкова заможен, колкото си ти) но той обезателно би следвало да бъде умен, перспективен и успешен, за да може в бъдеще да развие потенциала си и в карайна сметка да стане способен да дава на теб и на бъдещото ви семейство.

95.   Авторке, кажи ми само как ще се почувстваш, ако излизаш със съвсем обикновено момче, дори доста бедно за твоите стандарти - да кажем с родител пенсионер и друг родител учител и среден доход на глава от семейството около 300 лв на месец. Момче, което няма да може да те заведе почти никъде, защото постоянно ще си брои стотинките. Момче, което ще се чувства гузно, че не може да се впише в навиците ти на живот, в нещата, които за теб например са съвсем нормални - да отидеш на фитнес през ден, да пазаруваш в мола, без да се притесняваш постоянно дали ще ти стигнат парите, да ходиш на боулинг, танци или каквито там спортове ти харесват. Да излизате по нощни клубове (ако обичаш да ходиш де, аз лично не обичам), където едно излизане ти е минимум 30лв.

Ами аз ако съм това момче, ще се комплексирам, разбира се. И не защото ще съм твърде беден, за да си позволя всичките гореспоменати луксове, а защото заради себе си ще въздържам и теб от това да се наслаждаваш на нормалните за теб занимания, когато си с мен. Най-вероятно няма да искаш да ходиш с мен по тези места, защото си съобразителна и знаеш, че няма да мога да си го позволя.

Между другото, гледай филма "Малки тайни" по БТВ Лейди, много е поучителен.

96.   "Възможно ли е момчетата на моите години(и като цяло мъжете) да се комплексират от високия стандарт на живот, който демонстрирам? "

Щом правиш такива демострации, значи ти си човека с комплексите, авторке.

99.   Гледай за мъже от твоята черга. Няма как да не се комплексира, ако не може да поддържа стандарта ти на живот. Не говорим за меркантилност, но аз съм на мнение, че мъжа трябва да се грижи за жената и да изкарва повече от жената.

100.   99. Ами тя явно това прави. Не видях да е споменала някъде какви мъже харесва, но каквито и да са, това да са заможни, поне колкото нея, е критерий по премълчаване. И сама няма да си го признае, но е така.
Отношението към по-нисшите е такова, че те дори не се опитват.
И да, има разлика между приятел за раздумка и партньор - критериите могат да са коренно различни, та чак до неузнаваемост.
Само че такова отношение единствено стеснява кръга.
Докато в същото време на мъжете изобщо не им пука дали жената е богата. Затова и заможните мъже имат огромен избор... И се възползват от това.

Между другото, това една жена да пътува или да е пътувала много, е червена лампа, която не е за пренебрегване. Да си знаете, пътуващите.

101.   Темата е от преди повече от 10 години, досега може да се е омъжила вече.

102.   Напротив, за много мъже у нас такава жена е била мечта винаги - "Хем работна, хем имотна".

По-скоро ти внимавай да не срещаш използвачи мъже, защото вече това е масовият случай.

Не се комплексират, че ти имаш, гледат те да не се минат с "излишни" разходи по жената.

Не издавай веднага какво имате на всеки срещнат.

103.   Не, не ме комплексира. Високия й стандарт на живот не би ме спрял да се запозная с нея, ако я харесвам. Даже бих се радвал, че изкарва повече от мен и че може да си го позволи. Разбира се не бих бил използвач да й харча парите или нещо от сорта. Нейните пари са си за нея. За мен е по важно жената да е умна и интелигентна и да ме привлича, финансовото състояние не ме интересува. Ако е адвокатка, докторка или нещо от рода, супер, значи е умна и кадърна. Аз лично съм с три висши образования но работя за 800 лв чисти на месец, от среден град в България. Така че за парите - колкото дават толкова. Не бих си избирал жена според материалния й статус. Например от жена висшистка и умна работеща в банка, като банков служител на МРЗ или на 800 лв заплата, бих избрал нея за жена, пред някоя тъпа кифла станала милионерка защото получила/наследила нещо от родителите й например.

51-100 от 100