Как да го спечеля?
Здравейте! Чудя се от къде да започна, но май го измислих. Като начало искам да кажа, че харесвам този сайт, но никога не съм се възползвала от него, защото се смятам за изключително силен човек и съм свикнала да се справям сама с всякакви проблеми. Но ето, че вмомента съм в задънена улица и искрено се нуждая от помощ.

Става въпрос за едно момче, с което се запознах по социалната мрежа, така да се каже и знаех, че ще сме в 1 група в университета. Писахме си абсолютни глупости, още тогава разбрах, че е готин, но в никакъв случай не съм си мислила, че някога нещо ще имам с този човек. И така, докато не се засякохме в 1 дискотека- аз бях на рожден ден, той също. Такъв вид случайност наричам съдба. И тогава той се напи много иии редовния завършек - целувахме се цяла нощ :))).

След това продължихме да си пишем, но доста по-оскъдно от преди. Дойде време да започнем в университета (лекции и упражнения). И така, в началото ме игнорираше, преустановихме контактите си до минимум, но аз го наблюдавах и докато се усетя беше 8-ми декември и аз ревах, седнала на земята в тоалетната и говорейки с приятелка по телефона. Бях в истерия. Никога не съм изпитвала толкова силни чувства към някого. И все пак - ние се разбираме с него, не сме близки, но си говорим. Почти сигурна съм, че той има чувства към една колежка от групата, но тя си има приятел от години, въпреки че видимо и тя има нещо към него. Обожавам го и не мога да си го избия от главата.

Сега ще кажете да си намеря друг, но този вариант го изключвам, защото първо не е толкова лесно и второ- не искам. Той е интелигентен, не чак толкова красив, но за мен невероятен, има прекрасно чувство за хумор и неповторимо присъствие.

Въпросът ми е - как да направя така, че да е с мен? Наистина знам, че е глупав въпросът, но съм сигурна, че не може да няма начин. Не искам да го забравя, а и е трудно, като се има предвид, че го виждам всеки ден. Благодаря предварително, ако имате някакви въпроси относно ситуацията - питайте ме, може да съм изпуснала нещо...

Коментари

1.   Здравей, мила! Кофти ситуация, но пък и вълнуваща... И аз съм била в подобно положение, но при мен беше по-сложно, защото беше голям мъж, с когото нямах възможности да се засичам често... Но ти имаш:) Според мен, най-доброто в случая е да събереш целия си кураж и да откриеш ловния сезон, образно казано. Сближи се с него. Първо приятели, после близки приятели и така нататък... Като се засичате бъди винаги красива, усмихната (! ) и лъчезарна. Всеки мъж обича усмихната момичета - такива, които не мрънкат никога, винаги са готови да покажат чар:) Бъди изобретателна - измисли начини да се срещате по-често, пишете си в скайп, фб... Вярвам, че когато се осмелиш да минеш към дела, идеите сами ще почнат да ти идват... Не преигравай! Бъди себе си! Ако не обичаш да се гримираш - недей, ако не обичаш любимия му стил музика, не симулирай интерес, ако не се чувстваш добре на високи токчета, не слагай, само заради него. Това са само примери, но ти е ясна идеята:) Не чакай той първи да се задейства, играй смело, атакувай - първо отзасада, после по-фронтало... и успех! Вярвам, че можеш да го хванеш!

B. M.

2.   Ами първо порасни малко и спри да плачеш по земята в тоалетните. После спри да досаждаш и да занимаваш всички със себе си и с "чувствата" си. След това може и да ти се получи.

3.   Не го преследвай! Не му пиши ти първа. Не му лайквай нещата във фейсбук. Малко го игнорирай и виж какво ще стане. Междувременно си вдигни малко самочувствието с нова дрешка или фризьор. Ако ти се харесваш и другите ще те харесат. Дръж се естествено и не му откривай чувствата си. Щом ти имаш толкова силни чувства и той ще има някакви, но мъжете са малко заспали и им трябва време да осмислят нещата. Само не се отчайвай и не падай ниско. Успех!

4.   Nr. 2, много груб коментар! Не вярвам да има момиче/ жена, която никога да не си е споделяла любовните мъки с приятелка... Всеки е проливал такива сълзи. То си е част от възрастта:) Но някои хора много бързо забравят кога и тях са ги вълнували подобни теми...

B. M.

5.   От авторката: Първо да благодаря за съвета на номер 1, от съвсем друг ъгъл гледах ситуацията, но тази гледна точка ме устройва напълно. Не че не бях започнала отдавна така, но май се отказах твърде бързо. Позитивизмът е нещо невероятно.
А към симпатягата под номер 2 имам специално пожелание: "Жив и здрав да си! " Обожавам тези първосигнални коментари. На всеки се случва да полудее понякога, и мисля, че 20те ми години са си съвсем на мястото. Не ти пожелавам да ти се случи, но такава реакция е почти нормална, когато се има предвид до какво може да доведе любовта. И не знам ти на колко години си, но мисля, че не е удачно да слагаш чувствата ми в кавички, само защото ти звуча като някое отчаяно емо. Нито съм емоционално срината нито искам да си режа вените, споделих си проблема, защото имам нужда от помощ, а не от упреци ;].

6.   И пак от авторката: Благодаря на всички останали, ще се опитам да действам по предложените варианти, самочувствието си го имам в умерени количества, така че да не е натрапчиво :D А това с фризиора точно го планирах за утре. Мисля си и аз, че трябва да ми се получи все някога, ще опитвам и ще ви съобщя веднага щом видя проблясък :)) Иначе още веднъж, много ви благодаря на всички за разбирането, супер сте!! :))