Как се забравя миналото?
Как се забравя миналото и как се отмива болката? Как се преглъща горчилката и цялата болка, която са ти причинили? Как се забравят лъжите и сълзите. Как да не отдавам значение на всичките похабени нерви, безсънни нощи, истерии, плач... Как да не ме преследва миналото и да започна на чисто? Да му дам нов шанс и да вярвам в него. Как се гледа в очите, които са те лъгали и разочаровали, подиграли се с теб, без капка омраза? Не съм толкова силна, че да простя или забравя... Обичам го повече отколкото можете да си представите и винаги съм била готова на всичко за него, но как да не ме боли, след всичко, което ми е сторил? И аз съм се опитвала да му връщам, но не ми смекчава болката от неговите постъпки...

Коментари

1.   Какво е направил толкова, защо не му простиш?

2.   Наистина, какво е направил?

3.   Вероятно ти е изневерил, не е нито първия, нито последния да ти кажа. И все пак живота продължава. А и знай, че за всяко нещо има причина, каквато и да е тя. Ако човека си заслужава, седнете, говорете и продължете. Ако ли не - режи и продължи.

4.   Изневерил е и, тя го е хванала (няколко пъти), той е продължвал да е лъже (няколко пъти). И още продължава да си хойка (тя още не знае). И ще е така, докато тя не реши да предприеме нещо (а дано, ама надали). Мисля, че това изчерпва историята. Друго?

5.   Убеждаваше ме, докато бяхме заедно, че бившите му и всички други за него вече са непознати и не означават нищо. Разделихме се, което тои реши, а аз дълго плаках и му се молих, но тои се държеше отвратително, арогантно, псуваше, обиждаше, изключваше си телефоните. В момента, в които аз го оставах на мира, тои не ме оставаше. Просто си играеше с мен и ми се кълнеше във всичко, че няма нищо с друга и че просто не може да хаби повече нервите си за глупости. След раздялата ни, тои потърси всички свои бивши, дори с някои се е виждал, всички момичета, с които съм се била и псувала и карала, заради него. След голямата ни любов тои изтича като кученце при тях и се буташе на всяка еднааа... Изложи ме пред всичкииии. И наи - убидното никога не си го призна пръв :)

6.   Сигурно трябва да те е убил, за да е предизвикал реакцията за която пишеш... Ама ако беше така, кой щеше да напише тези редове?!

7.   Здравей,
Не е възможно да забравиш никога, а болката само притъпява и мутира.
Аз не познавам метод за противодействие срещу горчилката и кошмара от мисли - и това е за мен душевната болка, а тя е неизлечима.
Лъжите се връщат като бумеранг и ти напомнят колко си бил наивен и сляп.
Значението им е само върху теб и твоята душевност - било е действителноста ти и си постъпила според разбиранията ти в този момент.
От миналото - няма възможност - то е вече част от настоящето и бъдещето ти. Трябва да го подтискаш. На чисто - ако можеш да изтриеш картините от главата си. Не знам как се постига това. Аз не успявам да го постигна.
Нов шанс - но само ако на теб би ти помогнало.
Като гледаш не в, а зад очите. Или когато ти също ставаш лицемер.
Да - не всички сме толкова силни и поради това страдаме, но проблемът си е само в нас и по точно- начина по който възприемаме нещата.
Именно заради това така боли - позволила си някой твърде близко до душата ти и болката от нараняването е ужасна.
Да - не смекчава, защото знаеш как ти възприемаш неговите подбуди и начина му на мислене. А те не съответстват на твоите.
Той. 45

8.   Никой не е незаменим. И когато се появи следващия, тогава ще се упрекваш каква глупачка си била да страдаш за човек, който не го заслужава...

9.   Не знам какво да кажа по въпроса, изглежда си наранена много, но така и така не си описала какво ти е строил всъщност.
Но един съвет от мен щом ти е причинил толкова много пак ще го направи веднъж излъже ли те ще се повтори, защо не си потърсиш някой сериозен вместо да се измъчваш и мислиш за този, който те е наранил.
Живота е такъв примири се има ги различни, недей да се измъчваш не забравяй, че след зимата идва пролетта и ще изгрее слънцето, което ще стопли сърцето ти!!!
Еми:)

10.   Ако си решила да сложиш край на това трябва да знаеш, че миналото не може и не трябва да се забрави. Приеми го и си вземи поука от това, което ти се е случило.

11.   Ти си на 15, нали? Дори не можеш да пишеш правилно.
Стегни се и си живей живота.
Това, че той е курволяк и няма никакви принципи си е негов проблем. Стегни се и си живей живота и не се давай на когото ти падне.
За биене с други момичета и псуване, направо забрави. Научи се да бъдеш дама и да си знаеш цената.
Ти си паднала в краката му, с тези глупости. Как искаш той да те цени и уважава, като ти самата не се уважаваш?

12.   Миналото не се връща, само се преглъща...

13.   На 19 съм, няма голяма разлика, но все пак. Съжалявам за някои грешки, но просто нямам кирилица на лаптопа и превеждам текста в саит.

Та по темата, аз живея без родителите си от малка, те са в чужбина и аз така и не се приспособих там. Реших още няколко годинки да прекарам тук, след това да се установя там. В живота ми се появи тои (преди 4 години) и се превърна в моето семеиство. Никога не съм се отваряла пред хората и не съм ги допускала толкова близо, с него го направих и съжалих няколко пъти, но не спирах да се връщам при него. И аз съм го наранявала, но не до толкова, колкото тои мен. Позволявал си е дори да ми посегне. Винаги сам приемала нещата много навътре, а неговото оправдание за всичко е : Ти ме подтикна към това с вечните ти упреци. Ти ме отблъсна, но не мога да живея без теб и искам всичко между нас да се оправи. Месеци бях на хапчета, заради него и не знам как да превъзмогна глупавите му постъпки и да му простя. Затова се допитвам до вас. Искренно благодаря на всички, опитали се да ми помогнат.

14.   Старо вино в нови мехове не се налива!!!

Следователно - докато си с него ще ИМА минало, ще има и цялата помия, която носи. Хайде, моля ви се, прошка за това, че са те мачкали няма!