Не знам как да изляза от положението!
Аз съм мъж на 30 г. Разбиранията ми са ужасно старомодни и честно казано не се приемат от околните. В смисъл държа на галатното поведение на мъжа към жената и винаги съм го правел на 100% с всяка една която съм бил, а те са 2.

Жените им харесва, лепят ми се както се вика на втори поглед, мъжете често ме базикат и майтапят... С първата бяхме заедно 6 години преди да се разделим. Тя ми изневери, и то го правеше от месеци докато не я хванах.

Бяха много сълзи, много молби, но успях да я извадя от живота си. Започнах на чисто с нова жена с която съм заедно малко повече от година. Тя ме отряза днес, на Коледа. Обичам я много, тя мене също, но ето ситуацията.

От известно време се засичаме постоянно с бившата ми и нейния нов приятел. Той има ужасно дразнещо поведение-дърпа я като чувал с лук, вика й на "ма", повишава й тон. Тя е жена с ниска самооценка, винаги е била такава колкото и да опитвах да я променя и търпи този пухльо да я унижава, а аз се дразнех много.

Подчертавам-не я обичам вече, просто изпитвам някакво въртрешно желание тя да скъса с този човек, той освен всичкото е и един тотален оръфляк без работа, без живлище и се е метнал на гърба й и този на родителите й, които разбирате, че при такава дълга връзка, която имахме са ми приятели.

Моята половинка се дразнеше пък ужасно много, че се меся в техните неща и мисли, че имам чувствам към бившата. Преди няколко дни бяхме в заведение, пак се засякахме. Те вървяха пред нас на излизане и моята бивша без да иска изтърва някаква бутилчица със някакъв сок и той оплиска краката на оня. Той беше и пийнал и почна да я обижда и псува. Не издържах и както бях зад него му бутнах един лакът и той се пльосна на земята, скочи да ме бие и го ударих с юмрук, така, че пак падна на земята. Не знам какъв ефект имаше при тях, но моята ми каза, че приключваме.

Всички опити да й обясня изобщо не са приемани. Както виждате и не спя, само се опитвам да разбера къде сгреших. Толкова лошо нещо ли направих? В интерес на истината - бих го направил и за друга жена, ако видя такова поведение. Просто чувствах отговорност към нея, към родителите й, които са ми приятели и исках да го напердаша. Исках много отдавна и рано или късно щеше да се случи, беше неизбежно. Определено не съжалявам, но не предполагах, че така ще реагира моята приятелка.

Та ние сме почти пред сватба. Какво ще ме посъветвате? Голям човек съм, но в такъв панаир(говоря бой) не бях влизал от 11 години, от както бях в казармата. Сгреших ли? Прекалих ли? Как да обясня на моята, че нещата не са така, както си ги мисли? Тя е на 26 години, също голям човек, сериозен, не знам защо не се опита да вникне между буквите както се вика.

Коментари

1.   Ако аз бях на нейно място след такава случка щях да те заобичам още повече:)
Какво по-хубаво от това? Ти си я защитил! Това е най-важното, има ли значение как си го направил...
Всичко бих дала и моя приятел да постъпва като теб, заради мен...
Затова не се измъчвай-постъпил си правилно! Щом тя не го оценя, значи проблемът е в нея и бъди УБЕДЕН в това!!

2.   Защото не отива на един 30-годишен мъж да се бие по заведенията (с други думи - държал си се като пубер). От това тя е разбрала, че не си достатъчно зрял и в добрия случай иска да ти даде урок, а в лошия - те е отрязала като ненадежден. Това, че си се бил за бившата е второстепенно, но не е без значение. Опичай си акъла.

3.   Заслужаваш си всичко, приятел! Не се бъркай, където не ти е работа и си изясни наистина чувствата.. Обидно е за приятелката ти най-малко...

4.   Ако мислиш, че приятелката ти заслужава да се бориш, направи го. Или ще спечелиш много, или ще загубиш нищо.

5.   Нормално е да реагира така. Бих реагирала по същият начин. От къде на къде ще се бъркаш в живота на другите и точно в този на бившата? Приятеля й какъвто ще да е, теб не те интересува. Приятелката ти си е помислила, че още имаш чувства към тази жена, нормално. Трудно ще измислиш начин да й докажеш, че не е така... Опитай се да я убедиш, че си се издразнил на приятеля й, макар че доста трудно ще ти повярва.

6.   Здравей, Приятелю! Аз съм доста по- възладтна жена от вас. Но аз бих се зарадвала да има зет като теб! Човек, който има ценности, който е кавалер и при това- познавам такъв прошляк, като този дето си го наюмручил- обикновено такива са нагли, като прошляка са и нагли, пиявици. Макар да не е било точно правилното да набиеш на бившата гаджето, но те разбирам напълно- това е пушило от доста време и сега е дошъл момента. Аз бих направила същото- затова и не те обвинявам. А по въпроса за настоящата... това е ревност и е нормално- опитай се да поговориш с нея- дано разбере, ако ли не- късмет. Желая ти Здраве, късмет и Любов!

7.   номер 2 като не знаеш какво да кажеш по добре си спести коментара

8.   За мен си постъпил правилно!!
И въобще не съм съгласна с който казва, че не е негова работа- все пак това шест години, познават си се по- добре от всеки друг, а и след толкова време прекарано заедно неможе остане безразличен към нея..

9.   Благодаря за постъпката ти от името на всички жени по света!

Това е един от най-достойните и хубави разкази, които съм чела тук.
Връщаш ми вярата и ми вдъхваш надежда, че все още съществуват ИСТИНСКИ мъже.

Надявам се всеки, който прочете историята да вземе пример.

Сигурна съм, че ще си намериш добра, човечна и стойностна жена.

Прочетеното истински ме зарадва. :)

10.   Там е въпроса, че бъркаш ценностите с реалния обществен интерес. Можеш да се държиш на ниво и да прилагаш ценности, само към хора които са го заслужили или са показали сходно на теб поведение, само тогава е благодат. В противен случай излиза, че си направил нежелано добро, бъркал си се някъде, където не си желан, където не си ценен, а това може да го направиш или от малко житейски опит, или от глупост.
занапред се отнасяй добре само с хора, които се държат по същия начин с теб, другите си ги слагай на....!

11.   Наистина за един т. нар. кавалер не е никак зряло да се бие по заведенията, но в случая те разбирам. Онзи си го е заслужил. Защо повечето мъже не бяха с мислене като твоето... :)

Не спирай да се бориш за момичето си, обясни и точно това, което обясни и на нас. Че ако беше някоя друга, щеше да реагираш по същия начин, защото не търпиш такова отношения към жена. Защото смяташ, че онзи си го е заслужил... Не позволявай нещо такова да ви раздели, ако наистина се обичате.

Успех и весело посрещане на НГ.

12.   Постъпил си много добре и правилно. Ако жената до теб не може да го оцени и разбере, то тя не те заслужава. В момента ревнува и е нормално, но ако е добър и емоционално интелигентен човек ще вникне в ситуацията и ще бъде щастлива да има мъж като теб до себе си.

13.   Аз съм жена на 27 години и бих постъпила по същия начин ако бях на твое място. Ако съм на мястото на приятелката ти вероятно също бих се подразнила, изревнувала, но не и чак да скъсам с теб. Според мен е преиграла малко, не може човек да остане безразличен към насилие над друг човек, мое мнение.
Намери си друга приятелка, която да е на твоята вълна, да оценява действията ти и да не те кара да се притесняваш от спонтанни реакции, независимо за какво са. Утре ще направиш нещо друго и тя пак ще скъса с теб. Какви са тези жени...

14.   На 30 год. само с 2? Къде живееш бе приятел?

15.   Човеко, определено нарцисизмът ти идва в повече. Не знам, може и да греша, но с такова усещане оставам, четейки начина, по който описваш себе си. Колкото до създалата се ситуация-не виждам защо се изненадваш от резултата. Не се заблуждавай, че постъпката ти е кавалерска. В продължение на дълго време си се ровил в живота на бившата си, доказвайки кой знае какво, за капак-настоящата е знаела и се е дразнила. В един момент нещата са ескалирали, новата се е почувствала унизена и си е тръгнала. Ако не искаш и следващата да го направи - спри да се доказваш на бившата и си живей живота.

16.   ако сегашната ти приятелка знае как бившатата ти многократно ти е изневерявала е приемливо поне за мен да се засегне

17.   Не знам приятел постъпката ти според мен е правилна, но в очите на настоящата си жена не е така, може би си мисли че имаш стари чувства не зная. Явно е че си свестен искам да ти кажа че жените никога не оценяват това което имат, нека само такива да среща в живота си бившата ти! Опитай с букет цветя поговори с настоящата си девойка обясни и, всичко как се чувстваш как приемаш нещата, че държиш на нея, и дано да те разбере. Винаги има и друг варят ако от такова нещо прекрати отношенията ви, помисли какво ще означават думите докато смъртта ви раздели!
Късмет ще следя темата.
Поздрави

18.   Пич, мъж точно на твоите години съм, но смятам, че приятелката ти с право се е подразнила. Още повече, че както казваш постоянно си се месил в живота на бившата си. Лично аз бих реагирал само, ако някой започне наистина сериозно да бие жена. Иначе псувни, шамари, кавги и т. н. простотии са си лична работа между двамата. За мен моите бивши са затворена страница, нито поддържам контакт с тях, нито ме интересува къде са и с кого са, това си е техен избор. Мъжът наистина трябва да уважава жената, но да не го преекспонира, защото отстрани изглежда изключително смешно.