Домашното насилие
Искам да напиша и една история от мен, с подобна история сигурно много хора са се сблъсквали или им предстой да се сблъскат. Искам с този разказ да им вдъхна надежда и да им покажа, че винаги доброто побеждава!!!

Разказа ми е за домашното насилие. Преди 5 години се запознах с Р. и още на втората ни среща вече бяхме заедно. Всичко беше толкова прекрасно, той беше толкова мил и нежен, всички мои приятели го харесаха и мислиха, че това е момчето за мен. Половин година и всичко беше цветя и рози... но в един момент Р. стана друг човек. Когато се ядосаше започваше да ми посяга и не се интересуваше, че мен ме боли и по този начин ме наранява.
Забраняваше ми да излизам, да се виждам с приятели, искаше да избягам от вкъщи и да живея при него, не искаше дори да уча в университет. Беше ме страх от него, от ударите и грозните думи, с които ме наричаше, но явно не може да напуснеш такъв човек толкова лесно. Но все пак никога не трябва да се принизяваш толкова ниско и да продължаваш да си зависим от този човек. Така направих и аз и един ден просто го напуснах... тогава започна истинския ад. Той започна да ме преследва, стоеше по цял ден пред дома ми и аз не можеш да избягам от него. А когато ме хванеше започваха удари и пак удари. С дни не съм излизала от вкъщи. От страх не споделях нищо с родителите ми и с приятелите ми, но те хората, които истински ме обичат и държат на мен забелязаха нещо странно и тогава им казах цялата истина... и толкова съжалявам, че не им казах по-рано. Те бяха хората, които ми помогнаха в този най-труден момент да се откъсна завинаги от Р. И за миг не ме оставяха сама. Дори малката ми сестричка ме пазеше от него и спеше в моята стая за да не ме е страх през ноща. И така кошмара свърши след 3 месеца, когато той се отказа да ме следи. Хора, обичайте близките и приятелите си, те също ви обичат и винаги биха ви помогнали!!! Те ще са хората винаги до вас и ще ви подкрепят и в добро и в лошо.

Коментари

1.   Браво на авторката, че най-после е намерила сили да се спаси. От домашно насилие страдат обаче все едни и същи жени - тези без самочувствие и които оставят отговорността за живота си на други хора. Авторке, внимавай много със следващия си партньор, защото жени като теб привличат точно такива. Къде ти е проблемът - дори спасението си дължиш сякаш на други хора (или си мислиш, че го дължиш). Поеми отговорност за живота си и се постави в центъра на собствения си живот. Кажи си АЗ СЕ СПАСИХ, ЗАЩОТО БЯХ СИЛНА.
АЗ ИЗБРАХ ТОЗИ ЧОВЕК (не другите хора го харесали), АЗ ВЗЕХ ТОВА РЕШЕНИЕ И АЗ ПОЕХ ПОСЛЕДИЦИТЕ ОТ НЕГО, НО АЗ СЕ И СПАСИХ, ЗАЩОТО СЪМ СИЛНА, ЗАЩОТО МОГА И САМА.
АЗ ГО НАКАРАХ ДА СПРЕ ДА МЕ ПРЕСЛЕДВА (не той спря да ме преследва).
Прочети историята си - в нея сякаш ти си наблюдател в собствения си живот!!!
Разбери най-после, че така както за паденията си сме си виновни сама, така и върховете си сами сме заслужили. Бъди горда с това, че си се спасила, благодари предимно на себе си.
Е в а

2.   ами така е, като не си играеш с куклите а се занимаваш с батковци
бас ловя, че ти си била на 16 а той над 25

3.   и защо е домашно насилие? не е било в дома?

4.   Браво на сестричката ти тя ти е като 2ра дясна ръка за теб на колко си сега и на колко е тя.

5.   И аз я пляскам моята а ма тя си го заслужава.

6.   Автора: Номер 3-прав си, не е било у дома, но само си представи ако живеехме заедно, какъв терор щеше да бъде. И номер 4- сега съм на 22, а сестра ми е по-малка с 4 години

8.   Измислица е
№2 била е на 17 и 1 седмица, не на 16г и 11 месеца и 12 годишната й сестра я е пазила от мъжа!