Свети Валентин
В момента съм с едно момче, в което съм влюбена адски много, но проблема е че не сме от много време заедно и не знам как гледа той на такива празници като Св. Валентин. Лично аз не съм им привърженичка, не обичам да копувам подаръци, не обичам да го чувствам като задължение, ако искам да му купя нещо мога да го направя по всякое друго време на годината. Повечето хора им е като закон, че щом е Св. Валентин трябва да получат подарък от любимия или те да му купят, аз не мисля така!!! Не искам подаръци, не искам лигавщини.. свещички, розичкии, не знам си каквооо... Не мога да ги изтрайвам тези неща, адски са ми лигави. Той е супер сериозен по принцип, далеч не му отива да се лигави и т. н. само че въпреки това, не знам как той гледа на този празник! Дали не като всички останали? Аз от този празник искам само да съм с него, да сме си само двамата и това е. Без подаръци, без "розови очила", рози и тем подобни. Как точно да разбера какво мисли той по въпроса? Знам, че ще кажете да го питам директно и аз така мисля, но не знам точно как да.. така поо.. тактично! Хахахха..

П. П
Не искам да ми купува подарък, но ако въпреки всичко го направи, а аз не съм.. как да реагирам?
Благодаря

Коментари

1.   я не се тормози толкова вземи му нещо голяма работа веднъж в годината е

2.   Какъв е проблема просто да го попиташ директно какво мисли за този празник???

3.   Вземи му нещо малко... смисъл нещо което обича, дори да е алкохол, храна или някаква дреха, все пак жестът е важен. Не казвам да му купуваш скъпо бижу или нещо от сорта... все пак сте отскоро заедно, и дори ти самата не знаеш какво да очакваш, Св. Валентин не е и български празник де... Е, ако му вземеш нещо, а той не се е сетил - със сигурност ще ти се реваншира.

4.   И аз съм на мнение, че трябва директно да му кажеш какво мислиш, за да сте наясно какво (не) очаквате един от друг и за да няма изненадани и поставени в кофти ситуация хора. И аз не харесвам уж типичните за този ''празник'' неща. Има още 364 други дни в годината, в които можем да доказваме любовта си към половинките си и то така както го чувстваме... а не навсякъде да ни вадят очите с разни сърца, фигурки и т. н. Вече е супер банално. Ако не излизате често, предлагам примерно да отидете някъде да хапнете или пийнете по нещо, да отидете да се пързаляте с кънки (ако сте от по-голям град), после да гледате някой филм... изобщо, да се забавлявате не заради самия ден, а за да прекарате една хубава вечер. Ако пък излизате често и нещата, които ти предложих са ви писнали, можете да се усамотите някъде, или у вас или у тях да си направите нещо за хапване двамата, после да си пуснете филм и да прекарате една уютна вечер само двамата.

5.   Небрежно подмяташ "Моята приятелка Пенка и гаджето й Унуфрий така са се ентусиазирали за този Св. Валентин - все едно са женени. Много се дразня, какви ли не щуротии ми разказва, че са приготвили. Аз от друга страна не харесвам този празник, съответно не я и разбирам. Много шум за нищо, ми се вижда и не празнувам. Ти какво мислиш по въпроса? ".

6.   Мисля, че излишно се притесняваш. Искаш да кажеш, че ако ти подари червени рози и сърчице, няма да се зарадваш? Ами ако ти готви някаква изненада, а ти се изцепиш- не признавам този празник, лигавщина е?

Според мен трябва да го оставиш той да подскаже дали и как смята да отбележите празника. Можеш да купиш бутилка вино за всеки случай- за да не си подготвена, то е ясно, че ще сте си само двамата.