Най-после
Честно ви казвам хора, олекна ми на душата. След толкова години се чувствам овъзмездена. Каква е историята ли? ! Може да ви се стори глупава, но ето я и нея. Когато бях на 17 страшно се влюбих в едно момче от пръв поглед. До онзи момент нито се бях влюбвала, нито съм проявявала симпатии към момчетата около мен. Дори първият ми път беше с момче, с което бяхме в чисто приятелски отношения, за да ги няма после ония сълзливи драми, които обземат всички тинейджърки след като преспят за пръв път с някого. За което не съжалявам изобщо, но това е друга история. Всичко беше просто прелестно с въпросния момък, но не продължи дълго. Два месеца след запознанството ни реши да скъса с мен. И го направи. Божеее, колко ме заболя... само този, който го е изпитал ще ме разбере. А и нали първа любов, още по-зле беше положението. Уж всичко споделено, но отсрещната страна много ината се оказа. Стигнах до там да му се помоля да размисли. Отговор никакъв. Всички съобщения все едно не бяха прочетени, а вложих цялата си душа в тях по такъв искрен начин, че от камък да си ще се умилиш. И така приключи първата ми приказка за любовта. Мина може би година преди да започна да си мисля отново за връзка. Аз по начало не съм целяла супер сериозни отношения. Просто исках да се пуснем по течението и каквото сабя покаже. Просто исках да си изживея любовта както се полага. Уви пълно щастие няма. Мина се малко време приеха ме студентка. През това време нараненото ми его доста често ми напомняше за него. Така и не разбрах какво направих, с което да го отблъсна. Много ме болеше и от факта, че не получих адекватно обяснение - залюбил се е с друга, разстоянието ни пречи (от различни населени места сме) и т. н. Просто някакво обяснение. Тормозих се с въпроси, но времето е най-добрият лекар за такива мъки. Минаха години и аз пораснах (сега съм на 26). Създадох семейство с много любов. Имам си и едно прекрасно слънчице. Един ден в една много много популярна социална мрежа го видях от профила на общ познат и му предложих приятелство, но по-нататък действия не предприех. Една вечер ми писа. О, каква изненада. Честно казано съм от хората, които запазват по-скоро приятелските и добрите спомени и игнорират останалото. Все пак е минало доста време, всеки е поел различен път, чувствата отдавна са в минало свършено време. Заговорихме се, писахме си отвреме на време. И от любопитство, от що ли подхванахме темата защо сме се разделили. И познайте... и той не знае защо. Не искал връзка, искал си свободата и т. н. После съжалил, че сме се разделили, но от инат не ми се обадил и т. н. Супер, викам аз, и ината направи ли те по-щастлив. Ами не (както и очаквах да ми отговори). Писахме си още малко и призна, че през годините колкото и да се е опитвал да създаде връзка подсъзнателно ги е сравнявал с мен. Някои връзки сам е провалил, други са се разпаднали не по негова вина, но е факт, че е започнал да осъзнава, че вироглавостта пречи на една стабилна връзка. Млад е още де, само на 27, има време за сериозни работи. Обаче като ми призна, че досега е обичал най-много мен от всички, се ухилих до ушите. Наврях му хубавия си живот в очите и на предложението му да опитам да бъда с него по втория начин го отрязах точно както си го представях преди години. Грубо, но справедливо. Щом го видях на секундата разбрах, че за мое най-голямо добро сме се разделили тъкмо навреме. Сега пуши по 3 кутии цигари на ден, пие ужасно много и т. н. е не бих го търпяла честно. А сигурно, защото отдавна свалих розовите очила, вече не го намирам дори за привлекателен. Не знам защо написах всичко това, наистина не знам. Но най-после продължавам напред с чисто сърце, без въпроси.

Коментари

1.   Напълно те разбирам. Някакво удоволетворине вътрешно си изпитала. Явно твърде много и дълго те е боляло от постъпката му. Ма хората казват - каквото е писано-това, така, че.. така било писано да стане. Продължавай пътя си и късмет!

2.   Не говори така:н"аврях му хубавия си живот в очите" защото нещата лесно се обръщат. сега може да е хубав утре да не е. Ако не те болеше още за миналото нямаше да наблягаш толкова на триумфа си. Играта продължава, не казвай голяма дума.

3.   Не си махнала розовите очила, ако наистина му вярваш, че все още има силни чувства към теб и сравнява другите с теб. Я помисли малко, самотник, без семейство, пие и пуши и т. н. От едно време си те е запомнил, че си наивна.

4.   Твоето слънчице момиченце или момченце е За детето се радвам но има неща, които ме учудват но най важно е детенцето ти да ти е живо и здраво и много да те слушка
За мен ти си добра майка и се грижиш отлично за детето си. :)
аз съм с поне 5 6 години по- малък от теб но разбирам какво ти е и защо си отчаяна

5.   Номер 1 - Благодаря сърдечно.
Номер 2 - Прав/а си, колелото се върти, не наблягам на нищо, още по-малко на триумфа, така ти се е сторило, просто дойде и моето време.
Номер 3 - хич не ми е зор момъка лъже ли ме или не :) А и давам си сметка за много неща, завърших психология, но не е нужно да имаш такова образование, че да се сетиш.
Номер 4 - Да, така е, детенце е най-важно :)

6.   А слънчицето е принцеса, която скоро навърши една годинка :-)

7.   Поне ти е олекнало! Успех в живота!

8.   Такава история отдавна ми се искаше да прочета тук :)

И на мен ми се е случвало... дори доста често!

Мъжете винаги се връщат... на някои им отнема месеци.. на други години, но всички се връщат :)

Жалкото е, че няма при кого да се върнат!

На теб ти желая успех и целувки на малкото ти слънце :)

Ан.

9.   Браво, Авторке, наистина Браво! Така сама и на себе си доказа и на други, че живота е палачинка и се обръща и то, когато най- малко очакваш. Сега ти желая щастлив семеен живот и щастие с малката принцеса! Целувки!

10.   Благодаря на всички, които са се спрели на историята ми и са я прочели, а още по-големи благодарности дължа на тези, които са ме разбрали правилно. Аз не тая лоши чувства към него. Не наблягам и на това "че съм си навряла хубавия живот в лицето му", а на факта, че грешката не е била в мен и съм заслужавала поне едно обяснение, ей такова искрено и чистосърдечно, че на него му се живее и не желае да се обвързва по никакъв начин. Всеки е получил в живота си това, което е поискал - аз връзка, той свобода. Далеч съм от мисълта, че все още има чувства към мен, още малко малко пък силни. Но се радвам, че го поставих на мястото му, след като ми предложи да доизживеем онова, което е имало своето време, при все, че имам семейство, на което дебело подчертавам държа прекалено много. Не, че ми е прекрасен живота (имала съм много лоши моменти), но като цяло имам това, което съм искала и съм благодарна за всеки даден ми от съдбата шанс. Успех на всички ви с всяко препятствие по пътя и повече споделени истории с положителен край.

11.   Голям смях ме напушва с тази история. И защо пък такива лиготии като " слушка" и принцеса и слънчице. Знаем я онази поговорка :наше лошо няма

12.   Ами посмей се бе 11 :-) То като друго не може да те разсмее, нека поне да е това.