Има ли връщане назад, ако ви каже, че ви възприема като приятел
Искам да питам и момчета и момичета - има ли връщане назад в такъв случай. На някое момче случвало ли му се е да промени това възприятие на момичето казало му го и обратното за момичетата - успявал ли е някой да ви промени гледната точка след като веднъж сме му го казали това. Как и какво трябва да промениш в отношението си към този човек за да погледне на теб по друг начин. Задавам въпроса за случай в които момичето не е сигурно и категорично. За другите е ясно че връщане назад няма.

Коментари

1.   Няма връщане назад... почти. Случвало ми се е дори да спя на едно легло с приятел и да не изпитвам никакво привличане към него като към мъж - със същия успех можеше да бъде брат ми....
Стигнахме значи до това, че просто хората често пренасяме отношения като майка-син, дъщеря-баща, дъщеря - брат и т. н. върху отношенията си и извън семейството си. Момичето действитлено има чисто сестрински чувства към теб, а на братята и сестрите е забранено да правят секс и да имат романтична връзка. Чисто подсъзнателно момичето НЕ МОЖЕ да бъде с теб. Трябва да станеш психолог, да изучиш Фройд и да я хипнотизираш едва ли не, за да промениш НАСИЛА нагласите ? и чувствата ?, но пак ще е временно. Има си психологически и физически причини една жена да се чувства привлечена от един мъж или да не се чувства привлечена от него.
И все пак... има един трик. Просто гледаш да си много често с жената, да обсъждаш какви ли не теми с нея, после внимателно се присламчваш и физически. Ако тя почне да споделя интимни неща с теб и т. н. с течение на времето може да се влюби в теб и да забрави за сестринските си чувства.
Насила хубост не става... ти решавай, дали искаш такава „любов“

2.   Има връщане назад - спомни си времето от преди да го/я познаваш и се върни там :)

3.   Не.

4.   бори се. аз харесах едно момче след 6месеца, а в началото не го харесвах

5.   Можете да станете любовници, не са малко тези случаи. Фразата "възприемам те като приятел" е по-скоро оправдание, какво да ти каже иначе - "не те харесвам" ли?

Трудно е обаче да промениш първоначалното впечатление и липсата на физическо привличане. Добър начин е да имате емоционални преживявания заедно - пътешествие, скок с бънджи, нещо такова. Ако потърсиш физическа близост (прегръдка, целувка) в емоционален момент, вероятно ще получиш взаимност.