Помогнете да си го върна!
Здравейте! Преди 3 седмици с двугодишния ми приятел се разделихме. Напоследък много се карахме и след поредната ожесточена караница той поиска да се разделим. Каза, че вече не може да продължава, че не издържа. Аз се молих да бъде с мен, казах му, че каквото зависи от мен ще го променя, ще се опитам да променя нещата, но не той беше категоричен. Каза, че с нищо досега не съм му показала, че това може да стане и не ми вярва.
Казваше ми, че много ме обича, че иска да е с мен, разплака се, но продължаваше да твърди, че явно ние просто не се разбираме и не
може да продължаваме така. Помоли ме да не го търся и да му дам време, защото сега не може да ми бъде просто приятел. Оттогава сме се чули 2 пъти. Първия път говорихме около час по телефона. Той ми каза, че му е много тежко и не е трябвало да се чуваме. Вторият път беше преди 3 дена. Той ми звънна, за да ме чуел. Каза, че не знае какво да ми каже, на което аз му отговорих, че аз му говоря като на стар приятел. Реакцията беше " Ауч.. от това заболя". И сега пак сме на никъде. Не знам, дали е много добра идея да го търся. Страх ме е, че ще ме отреже, ако поискам да се видим. Не знам какво да направя. Наистина много го обичам. Помогнете.

Коментари

1.   „ Напоследък много се карахме и след поредната ожесточена караница той поиска да се разделим. Каза, че вече не може да продължава, че не издържа. “

Приеми, че връзката ви е минало. За една връзка винаги са нужни най-малкото ДВАМА. Ти си единствената, която иска тази вързка. Приеми, че не си успяла да ощастливиш твоя партньор и гледай в бъдеще да не повтаряш грешките си с друг. Нито ти, нито той ще се промените. За 2 годинки връзката ви се е изчерпала, как я мислиш ще издържите ли в следващите 50?

2.   Леле, ужас! Толкова ниско да си паднала, че чак му се молиш.. Я се стегни - да не е единственият мъж на този сват?
Пък и от друга страна изчакай и виж какво ще стане! ;) Може да се окаже, че не е мъжът на живота ти. ;))

3.   Имаш кьсмет, че минах по твоя пьт и мога да ти кажа какво ще стане. Само да кажа, че аз бях мьжа в тази врьзка.

От момента в който това момиче зе да ми се моли като на господ ми падна в очите и даже ми изглеждаше жалка.

Сьбрахме се отново, но след като я приех тая ме направи крив и щастлив. Почна да спи с нейните приятели, че и накрая с моя най-добьр.

Тва дето си му се молела в бьдеще ще се ядосаш сама на себе си понеже той ще ти го намеква, че и даже казва директно в случайте когато се карате ( а такивав ще има ) и ти в яда си ще му направиш някой гаден номер за да му го вьрнеш.

Нямате никакво бьдеще... ходи си тьрси нов, че с тоя само ядове ще имаш, и ще направиш неща, които може би няма да ти харесат дори на теб.

Аз сьм си простак и не ме бьрка... и ти ако си като мене ходи се сьбирайте пак с него :)

6.   Има си друга и/или е много заинтересован от друга. Просто се чуди как да те отреже, а същевременно му е яко кеф, че ти му се молиш... Осъзнай се.

7.   Никога не се моли!
Знам че вече е късно да ти го кажа, но за напред го запомни много добре. Молещият се изглежда жалко, а никой не иска нещо жалко до себе си. Знам го от личен опит. Ако в такъв момент запазиш достойнство и си тръгнеш с вдигната глава, шанса другия да промени решението си и да поиска отново да е с теб е сериозен. Когато се молиш обаче, шанса да го върнеш е почти нулев.
След няколко месеца на охладняваши отношения, снощи приятелката ми ми заяви, че не иска да е с мен повече. Съвсем честно, идеше ми и да плача и да се моля защото я обичам много. Обаче си наложих да не го правя. Още днес следобед ми се обади и поиска да се видим. Сигурен съм, че ако бях изрекъл само веднъж думите "моля те", нямаше да я чуя и видя ако не никога, то дълго време.