Защо не ми предлага брак
От години сме заедно, живеем заедно, разбираме се, казва, че аз съм жената, че с мен иска да остарее, че иска да се оженим и да имаме деца, а защо не прави нищо по въпроса? Какъв му е проблемът? Вече си мисля, че е идиот и малоумен! Не издържам вече. Почвам да се съмнявам във всичко. Изнервям се, изпадам в странни състояния. Даже имам чувството, че започвам да го мразя за тази му пасивност. Говорили сме много пъти по въпроса и винаги казва едно и също - че това най-много иска- да се оженим и да си направим бебе. А времето минава и нищо не се случва. Веднъж го питах кога, каза - не знам, скоро. От това скоро мина половин година. Казвам, че не искам след 10 години да съм на същия етап. Казва, че след 10 години ехеее... цял футболен отбор ще имаме. Вече не знам какво да очаквам. Какво чака той? Да гръмне топче ли, какво? Е, аз ли трябва да му предложа брак? Аз ли трябва да кажа лягай да правим бебета? Това е отвратително. На никого не го пожелавам. Такъв нерешителен мъж няма, а уж не е такъв, винаги е много решителен и с твърда позиция и на моя страна за всичко. Казах му, че искам да се разделим. Не спря да плаче и да ме моли, виждам, че не иска да се разделяме. Тогава защо не прави нищо? Аз мисля да се изнеса за известно време и да го оставя да помисли какво ще прави. Сигурна съм, че и през акъла не му минава да ми предложи брак. На него му харесва сегашната ни връзка и си мисли, че всичко е наред. Не ми се иска аз да предлагам. Не страдам от предразсъдъци, но точно за това нещо не искам аз да съм инициатор. Някой бил ли е в подобно положение? Какво да правя?
П.П. Не ме убеждавайте, че това са отживелици. Всеки има свое виждане за нещата и според мен брака е нормално развитие на една дълга и доказала се връзка, което затвърждава позициите, че хората са сериозни и специални един за друг.

Коментари

51-61 от 61

57.   "На мъжете, авторке, не им е ясно, че официалният брак за нас, жените, е гаранция за сериознен ангажимент. Дори днес моят съпруг това го разбира само на теория, на практика не може да схване каква е разликата. " - права си, не ни е ясно.. Каква е гаранцията ако мога да попитам..? Ще се оженим официално щом настояваш, ако се наложи обаче също така официално и бих се развел, само без толкоз "излишен шум и суматоха" както на сватбата...
С това съм безрезервно съгласен "Останалото за повечето мъже са някакви там досадни подробности и излишен шум. Особен пък ако умът им е другаде - бизнес, хоби, наука и т. н. " ;)

58.   И аз мисля да му предложиш ти, така ще разбереш дали иска да е с теб или не.

59.   На колко е години, мъжете мислят по-късно за такива неща от жените..?

60.   Авторке когато четох това което си написала имах чувството, че не ти а аз съм го писала, напълно те разбирам.
И аз си задавам въпроса след като един мъж казва, че ти си жената на живота му и че не иска да те загуби... защо тогава не ти предлага брак?
Моето лично мнение е да си излезеш на квартира и да го оставиш за известно време сам.... ако те обича и иска наистина да е с теб ще се върне с годежен пръстен в ръка. Успех!

61.   Толкова негативизъм прочетох за брака, че нямам думи! Първо да се омъжиш или ожениш си е едно голямо изживяване, което трябва да се случи на всяка една млада обичаща се двойка! Не става въпрос за документите и парите, които ще се дадат! Аз не разбирам, защо веднага всички си представят, че като се омъжат ще се разведат? ! Това е абсурдно! Няма по хубаво нещо от това да видиш човека до себе си в сватбени одежди и да си сложите пръстените един на друг! Хората, които си мислят, че да сключиш брак е глупост е, защото никога не са изживели този романтичен и прекрасен момент и са се бракосачетали само заради бременната си съпруга или по някакво друго задължение! Е много жалко! Аз не бих се омъжила по такава причина, а, защото наистина се чувствам обичана и желана! Така, че брака е едно от най-хубавите изживявания за всяка двойка и не мисля, че някой съжелява, че се е бракосъчетал някога ако е било по любов! Поздрави!

62.   Бе то всеки като тръгне да се бракосъчетава си мисли, че е по любов... и след някоя и друга година го налягат грижите как да се освободи от "съчетанието". Поне в Бг се случва на всеки втори брак. Разликата с живеещите без брак е, че ограниченото ни общество му лепва клеймото "разведен". Пък тия дето си живеят и се разделят без подпис нямат тоя проблем, макар че правят абсолютно същото като женените и разведени само че без документация.

63.   Добре де, и като подпишете някакъв измислен документ и бутнете на множество институции повече ли ще се обичате?
Отдавна не живеем в някакво религиозно общество, че да ни се узаконяват връзките и децата. Страх ви е един ден другия да не изнесе цялата покъщнина ли, какво?

64.   Бракът си има и чисто практичен аспект. Със съпруга ми живяхме 5 години без брак първоначално. Веднъж получих хранително отравяне и посред нощ се озовах в "Пирогов". Оставиха ме за през нощта, а на суринта мъжът ми пристига да ме вземе. "Какъв сте на пациентката? " - пита го лекаря, който ме прие. "Приятелят й" - казва той. "Не можем да я изпишем, да дойде някой близък, такива са правилата" - отвръща докторът. Това е положението - официално мъжът ми се оказа, че ми е никакъв, та трябваше да се вдигне баща ми от другия край на града, да дойде до болницата и да ме изпишат. А ако се случи нещо друго? Катастрофа например, в безсъзнание съм и близък трябва да подпише за спешна операция? Баща ми вече е покойник, няма как да я свърши тази работа. А мъжът ми се води "гадже", т. е. никой.
Има и още. Ако нещо се случи с един от нас, другият е осигурен, защото взаимно се наследяваме. Запазват се и роднинските връзки, аз си оставам снаха на неговите родители, мога да разчитам на подкрепата на фамилията, респективно и той си остава зет за моята рода. За мен тези родствени отношения са важни.
Преди много години живеех с един мъж в неговото жилище. Планирахме сватба, бялата рокля беше купена, разпращахме поканите. Случи се така, че той почина внезапно. От шока бях в неописуемо състояние. Ами, хора, неговите родители в деня на погребението ми наредиха незабавно да си събера вещите и да напусна апартамента, защото той вече е собственост на наследниците, а аз съм никоя. Да, всичко това няма общо с романтиката и любовта, така е. Но животът не е само любов и романтика.

65.   Да, това е много важна причина да се ожените - да се унаследите. Ами докато тръгнете да се унаследявате - десетки години мъки - ако няма истинска обич. И накрая на стари години получаваш 1/2 апартамент за награда да си го ползваш малко на спокойствие преди и ти да предадеш богу дух. Пък ако има истинска обич едва ли ще мислиш за наследството така или иначе. Това ми бие на чиста проба използвачество и интересчийство. И какво: ако мъжът, който е починал е бил твой съпруг, ти щастлива щеше да се шириш в апартамента му след смъртта му с новия ти мъж?

66.   Здравейте на всички! Първо искам да се обърна към всички, които са изказали мнението си! Та така... авторката иска обективен съвет от Вас, а не хокане и глупави изказвания! Аз да Ви кажа напълно я разбирам! Но Вас не Ви разбирам! Няма такъв вариант, като нямам сигурна работа, нямам собствен дом, живея под наем, нямам пари за сватба, искам да осигуря бъдещето си и тогава да се женя и имам деца и куп други такива глупости!!!! Мили дами, уважаема авторке: Ако един мъж иска. Да се ожени за Вас, той ще е го направи повярвайте ми, без обещания, без не ми стигат парите! Мислите ли, че ако един мъж иска нова кола няма да си я купи? Било то втора ръка или нова? Тогава ще отиде ще изтегли заем от 5000 лв. , примерно и ще я има! И не, че има много пари и няма други задължения, не... той "ИСКА "тази кола!!! Следователно ще направи всичко за да я им а и да я потдържа след това!!!! Всичко е до истинските чувства и желанието! Един истински мъж с главно "М", няма да чака. 5 години за да стане богат и за да може да се ожени и да има деца! Напротив, той би работил здраво и би поел отговорност като истински мъж! Не се заблуждавайте, не всичко е пари!

67.   Авторке а защо влагате спестявания в жилище което не е вашо? Казвате че е заможен, а вие му купувате материали и му давате пари за ремонти. Според мен не е трябвало да правите това. Помислете малко и върху това дали няма някави изгоди от вас. И мое лично мнение е изнесете се на квартира, да видите как щте реагира въпросния господин, дали щте ви търси, предложи брак или няма да се сети на вас.

51-61 от 61