Защо е такъв инат ?
Пиша ви, защото се чувствам много наранена. С човека, когото обичам, се разделихме. Причината е, че той се чувства обиден и унижен от мен. Защото докато бях с него, от време на време се чувах с бившия ми. Но нито съм се виждала с него, нито сме правили нещо нередно. Аз не обичам вече бившия ми и го възприемам само като приятел, защото сме израснали заедно от съвсем малки. Това, разбира се, не ме оправдава.
Когато късаше с мен, дори не каза причина. Разбрах от други хора. Откакто скъсахме изминаха няколко дълги седмици, в които не сме се чували. Когато му пиша, той не отговаря. Мълчанието му ме влудява. Искам да ми каже нещо, да се скараме дори. Той обаче е решил просто да не говори с мен. Днес реших, че не издържам повече. Звънях му, но той не вдигна. След това видях, че е на линия и започнах да харесвам абсолютно всичко. което публикува, да коментирам. Общо взето се постарах да го подложа на тормоз, да се ядоса, че постоянно му излизат известия от мен и да ми се скара. Отново не последва никаква реакция.
Общите ни познати казват, че ми бил много ядосан и нарочно не отговарял, на инат. По принцип знам, че е много ревнив, защото понякога ме караше да влизам в профила ми пред него. Но в случая някакви чатове в съзнанието му са прераснали в интимни отношения.
Не смея да се срещна с него на живо, защото не искам да го преследвам. Просто искам да изясним, че се е заблудил. Дали ще е с мен е негова работа.
Много го обичам, но понякога съм на ръба да се откажа... Нямам търпението да изчакам да му мине яда. Нямам сили да понеса ново разочарование.

Коментари

1.   това което си написал атук му го прати във ФБ
ще го прочете със сигурност

2.   Еми извинявай много, ама ти си си виновна.... Като знаеш, че е ревнив защо си продължавала да се чуваш с бившия си? На какво си разчитала? Очевидно си знаела, че ще се почувства обиден и ще реагира така...

3.   Като си си писала с бившият... отивай си при бившият!

4.   Тегли му една майна и въобще не се занимавай повече.

5.   Аз бих се радвала, че съм се оттървала от подобна личност, ти го преследваш?
Абе момиче, осъзнай се! Откъде-накъде ще ти държи сметка с кого се чуваш и какво правиш (с изключение на изневяра, разбира се). Уффф, мъже, как не разбирате, че с подобно поведение сами тласкате жените към чужди ласки. А ти, мила девойко (предполагам, че си на около 17, съдейки по разбиранията ти), по-добре погледни напред и намери човек, който ще те обича и цени истински, а не да се държи като в детската градина. Разбирам, че си привързана към него, дори го обичаш, но го остави, Животът е пред теб. А бас ловя, че ако го игнорираш тотално той сам ще дотърчи при теб. А може и да има друго - да не иска да е с теб и да използва виждането ти с бившия като повод да се разделите. Макар, че това, което пишеш, че те е карал да си влизаш в профила пред него, явно те е и следил по други начини - уууу, ужас!

6.   ФБ и подобни сайто, както и личното "простнаство" за което се говори непрекъснато- за мен то е криене от нещо, а щом се криеш... така, че ФБ раздели Много хора и разби много връзки и приятелски и семейни и роднински. Хубаво си беше без ФБ- тогава не се криехме, не контактувахме с интернет приятели, а с реални лица и то очи в очи. Колко приятели имаш във ФБ- 100, 200, 300 или повече някои, а колко са ти реалните и на колко можеш да се обадиш или да звъннеш на вратата и да излезеш с тях- сега, веднага? !?? ! А...? Е този ФБ ми разби семейството- не не става въпрос за развод и съпруг, неее- с други лица и роднини. Затова и го приспах- завинаги! Така във ФБ и подобни всеки си прави някакви изводи- правилни или не- според неговите си виждания, а под снимки.... къде, кога с кого и после коментари и то криворазбрани или завистливи... А повод ревността- както започне така върви, а има ли ревнсто- няма щастие. Успех!

7.   "Защото докато бях с него, от време на време се чувах с бившия ми. "
Нали за това е бивш, за да го забравиш. Ти какво очакваше да си помисли приятеля ти като разбере кви ги вършиш? Ти си виновна и другия път мисли малко.