Как да постъпя?
Не знам от къде да започна:) накратко аз съм на 34 години, омъжена с две прекрасни дечица! и до тук с хубавите неща, омъжена съм но със съпругът ми не ми обръща никакво внимание:(живея в пълна изолация, никакво внимание от неговата страна, никакво желание за какъвто и да е разговор с мен, единствения диалог който водим е нещо свързано с децата, или битови въпроси от рода на "какво има за ядене, къде е това или онова? "и тн :(((не излизаме почти никъде заедно, нямаме приятели, от работа вкъщи и обратно:(((пълен темерут, асоциален, дори и в опитите си да имам приятелки и да излизам по на едно кафе с тях, се провалих защото следваха страхотни скандали как съм си губела само времето в разходки и излишни неща, и как съм нямала време за подобни глупости!!! Единственото нещо от което се разтоварвам психически е да изляза да потичам в близкия до нас стадион, но от страна на моя съпруг получавам поредния злобен коментар"само лудите като теб търчат":(на фризьор и козметик ходя веднъж месечно, и според неговите думи съм се глезила, и гласила прекалено много!!! хора дайте съвет, аз наистина ли греша някъде?

Коментари

1.   Моля те, Авторке, слагай точки и главни букви, че трудно ти се чете.
Иначе според мен бъркаш само в едно нещо - не си се примирила с антисоциалността на мъжа си -да, той е антисоциален и не обича да е сред хора, не е асоциален (алкохолик, с лоша хигиена и т. н. ). Антисоциални хора доста... но ти не можеш да му наложиш начина си на живот, както и е грешно да живееш като него, ако си социален тип човек. Бавно, но сигурно си завоювай въздух и място за себе си в брака ти - направо се запиши на фитнес, защо да тичаш сама някъде си? Уговаряй се все по-често с приятелки, излизай с децата и се уговаряй с приятелки с дечица, ако те канят на празници и почивки - не отказвай - изобщо - гледай ти и децата ви да си живеете социално, но като си се омъжила за антисоциален човек - остави го и той да си живее на спокойствие. Кани го винаги с теб, но нека той да си решава - ще идва ли с теб или не. Важното е всеки да може да бъде себе си в брака и семейството, но и да зачита характера и потребностите на другия.