Приятелката ми ме кара да уча руски и да мия чинии
Здравейте на 24 години съм, а приятелката ми е на 32г. в момента живея при нея и тъй като от 2г. съм безработен основната тежест на финансиите поема тя. обаче проблема е че тя нищо не прави в собствения си апартамент аз дори трябва да мия чиниите и някакви такива домакински неща които тотално рушат авторитета ми. тя е на 32г. живее в българия от 8г. рускиня е и дори ме кара да уча руски език, а мен ме мързи. когато се опитам да й обясня тези неща тя започва да ме манипулира с разни работи от рода "искаш ли да ида да ти купя нещо за пиене".

Коментари

1-50 от 70

1.   Приятелката ти трябва да те изгони! Измислена история!

3.   Може би съм пропуснал да кажа какво точно искам - искам съвети как да се разберем не мога само аз да чистя и да оправям наистина е много досадно.

4.   Когато си намериш работа, тогава ще чистиш по-малко. Но докато изцяло тя те храни, трябва да вършиш домакинската работа.

5.   Ха, хем си безработен, хем те издържа, ами и домакинската работа искаш тя да върши. Трудно ще намериш човек, който да трае това, по-добре се стягай.

6.   до 4 от автора

така е, прав си. аз лично нямам против да й помагам винаги дори задължително идвам да й помагам да не носи тежко и тн. но просто не мога всеки ден да мия и чистя някак си не ми се отдава. а колкото до руския език това не е толкова проблемно рядко става на въпрос, но постоянно ми говори някакви работи. и винаги започва с "у нас" - демек в Русия и се почва за Русия. иначе много рядко се караме тя е много грижовна и свободолюбива както към себе си така и към мен никога не ме е следяла тормозила или нещо такова.

7.   Казваш, че домакинската работа руши тотално авторитета ти, а да разчиташ тотално на нейният труд не го ли руши? ! Отвратителен български лентяй, благодари се, че си попаднал на рускиня, никоя българка не би те търпяла!

8.   колкото до работата постоянно й казвам че ми е неудобно тя да ме "храни" но тя почва да ми говори някакви работи. Значи тя е някакъв вид феминистка (обаче не мрази мъжете) и ми казва че това са предрасъдъци и отживелици и няма нищо против. сега обаче съм решил да започна нещо да работя. миналия месец дори изтеглих кредит за да й купя подарък.

9.   Според мен поне това може да правиш като безработен, да поддържаш жилището, колкото до руския аз не бих се хванал да го уча заради нея (или поне така си мисля, никога съм нямал сериозни чувства към рускиня), но пък ако нещата са сериозни и искате брак е хубаво да го понаучиш поне малко :)

10.   Само да вметна, че руският език е един от най-големите плюсове в момента на работния пазар. Ма мен ми плащат повече, оитколкото на други кадри, със същото образование/стаж, именно защото говоря приличен руски. Това ме мотивира да започна курсове, за да повиша нивото на познанията си по езика. Интересно е да се отбележи, че курсовете по руски език са значително по-скъпи от тези, за който и да било западен език.
Изводите, авторе, си ги прави сам.

11.   Ами, аз съм учил руски в училище и покрай нея научих доста, но тя иска да науча руски, като хората. И тя ми говори някакви работи че това би ми било голям плюс ама според мен просто иска да си говорим на руски! общо взето тя твърди че сега това е и моя дом обаче аз съм мъж и колкото и да се старая не мога да го държа подреден и чист както би могла една жена.

12.   Хахаха. Не стига, че живееш в нейния апартамент, нейните приходи покриват по-голямата част от нуждите на домакинството, ами и ще искаш тя да мие чиниите. :D Какъв авторитет, бе? ! Ти си типичен лентяй. Миенето на чиниите е най-малкото, което можеш да направиш за нея. Според теб чистенето и миенето на чинии не е мъжка работа, така ли? В кой век живееш, бе? Жената да не е слугиня, че да върви след теб. И тя се връща изморена от работа, и тя иска някой да и помогне с къщната работа.

13.   От къде я намери бе :Д

14.   абе изтеглил си заем за да и купиш подарак-хахахах ами кой ще изплаща заема естествено че тя е кав подарак е тва ужас незнам как те тарпи тая жена аз не бих те погледнала

15.   Не съм сигурен дали тази история не е шега, но ако все пак е истина: Съжителството и семейството е подялба на отговорности - тя е поела една доста съществена част - финансовата! Тоест, логично е ти да поемеш другата - домакинството, поне докато си намериш работа.
А за руския - ако сте в сериозна връзка напълно нормално е да очаква от теб да го научиш на прилично (не перфектно) ниво, както тя е научила български, това показва и доколко ти си сериозен в намеренията си спрямо нея, все пак не може тя да прави всичко, а ти нищо, нали? :)

16.   Това е някакъв майтап, хора!
Аз мисля, че автора просто се бъзика :D
А в случай, че не се шегува ... Ми какво да кажа, авторитета ти вече е сринат, защото тя те храни и изкарва парите, а ти си безполезен. Просто си загуба на въздух и пространство в дома й ...

17.   Включиха се няколко дами и коментарите са доста негативни. Едната дори вика "имаш късмет че е рускиня" - че какво като е рускиня... с толкова българки съм бил когато имах пари смучат като луди после си търсят нова "любов". Обичам приятелката си и щом е с мен значи мисля че успявам да я правя щастлив. Ценя я и я уважавам, а не знам тук тия дами които пишат откъде знаят дали въобще отговарят на критериите ми. Не мога да си намеря нормалн работа защото съм осъждан, но тя ме подкрепя и ме разбира, просто тя е и доста по-голяма от мен и финансиите й са добри защото е доста успешна жена.

Просто не мога да се справя с тези неща добре. Понякога викам някои мои приятелки за да ми помагат с домакинските работи. За езика съм съгласен, бих положил усилия за да науча руския както трябв, сега говоря свободно на руски но допускам грешки за които тя се изнервя доста. Защо се отнасяте така негативно кам мен? ! аз и помагам, уважавам я, глезя я тя е единствената жена на която не съм изневерявл! о съжалявм че съм дискриминирн и плащам за грешки от преди години когато още съм бил дете общо взето.

18.   Това че тя е успяла, а аз не съм ме прави щастлив за нея. гледам си я като кралица дори не съм й викал някога камо ли нещо да я ударя е един-два пъти съм я блъскал защото тя ме е удряла с юмруци и един вид да прекратя ударите по мен. но се разбираме много добре не се караме в леглото сме добре . ако аз бях с 10г. по-голям от нея и имах успешен бизнес и аз нямаше да правя на въпрос тези работи въпреки че тя не е жена която не би работила а да си стои вкъщи и да чака.

20.   Леле, човек не спрях да се хиля.
Ти си много смешен, бе!
Красива жена, ядене, пиене, секс и мрънкаш за глупости.
Ей, това сме българите, вечно мрънкаме за дреболии.
Ами, че приказвай го тоя руски, бре! Мий чинии, пускай прахосмукачки, мий с парцала и хич да не ти пука. Ако искаш, се прави на Фредито(Меркюри), дето пее оная песен и прахосмучи.

21.   Историята е шега!
Авторът иска да усмее живота на доста жени и мрънкането им, че например мъжете не им помагат в домакинската работа, докато те са безработни или в майчинство. Не му се връзвайте, накрая ще ви се подиграе яко Авторчето.

22.   автора до 20

Ами аз това го правя, но нали разбираш че щом съм стигнал до момент д потърся съвети как да си разпределим задачите вкъщи значи просто вече чувствам че не мога. хора не мога да държа целия апартамент поддържан не ми се отдава просто най-малкото защото на всяка моя крачка аз разхвърлям след себе си след като съм подредил. а не мога всеки ден да карам някой да идва да ми помага. иначе мисля че поясних че й помагам с каквото мога.

а за руския език казах, че говоря го свободно но допускам грешки а тя в това отношение е като фашист и постоянно ми натяква грешките. защо аз да уча руски нали сме в България? Тя нормално да научи бг език защото е дошла тук, ама за какво й е аз да говоря руски нали усещате на къде бия? иска да си говорим на руски постоянно. сигурно й липсва това и иска с мен да го компенсира, за това съм склонен да подобря руския език.

23.   ако трябва да съм прям най-ми тежи че знапример ми звънят приятели да се видим а аз трябв да им обяснявам че съм на пазар или чистя... поставят под въпрос авторитета ми по този начин и се опитват да се бъзикат с мен. но мисля че повече ми завиждат не знам.

24.   как изтегли заем като си безработен? кажи кой ти го отпусна, че и аз да отида? !

25.   Олеле, човек, пак съм номер 20.
Ти си гадно копеле с късмет! :)))
И безкрайното ти мрънкане ме срива от смях! Направи и кеф на жената да се чувства като в Русия.
Колко е голям апартамента?
Сутрин, като минеш една прахосмукачка и един парцал стига!
Иииии.... разтребвай след себе си.
Какво толкова сложно има?
Ако приятелите те бъзикат - смени приятелите, сигурно просто ги е яд, че нямат твоя късмет.
Няма хляб без кора, ако мога да перефразирам, няма и връзка без трудности.
Не изпускай сгодната женица.
Oчаквам още мрънкане, че да се похиля!
You make my day.

26.   до 24, познавам кредитен консултант, който винаги ми урежда кредити, но малки от рода на 500-600лв. Аз не съм баш без доходи такива малки кредити не ми пречи да ги погасявам.

до 25, да готов съм да направя всичко за да се чувства добре и да й е по-приятно в България. Неведнъж съм се сблъсквал с гадно поведение спрямо нея само защото била "рускиня" стигало се и до въргали на два пъти се случи. пазя достоинството и както мога. а защо мислиш че мрънкам? Наистина сте прави че трябв да върша това но аз не съм спирал да го правя.

27.   Забравих да ви спомена нейния четирикрак приятел - огромен булмастиф който нещо не ме харесва. е този монстър и него трябва да го извеждам и да го храня това наистина е доста трудно защото слуша само нея и е горе долу колкото мене голям. но тук намерих цаката и карам един познат да идва да го извежда през ден-два и почти не ми се налага да го извеждм аз.

28.   Ха-ха, по-мързелив човек от тебе, Авторе, не познавам, но евала - имаш чувство за хумор, позитивен си и сигурно си приятна компания сред един напрегнат работен ден. Според мен от теб би станал чудесен таксиджия, защото умееш да общуваш и да веселиш хората, а там бакшишът и клиентите на черно са ти важни. С тази професия ще си свободен да си свободен, когато не ти се работи и можеш и доста да помързелуваш на разни стоянки. Аз не намирам мързела ти за порок, напротив - ти си го превърнал в достойнство. Браво!
Успех!
П.П. Купи си миячна машина. Ще се родиш! Аз не мия чинии, миячната ги мие. Майка ми не работи, но накарах баща ми да ? вземе такава машина и много е доволна жената.

29.   дo 28
благодаря все пак за коментара, идеята за съдомиялна не е лоша, но тя попринцип яде навън предимно а вкъщи цапа само чаша за кафе 1бр. - сутрин и вечер нещо ако пие още 1-2 чаши. за това досега не е мислила да си сложи съдомиялна.

иначе се бъркаш, аз съм от мълчаливия тип хора, изпитвам трудности в общуването, даже мразя плямпала. просто тук трябва да напиша какво-що.

30.   Авторе, домашни за писане нямаш ли, моето момче?

31.   Авторе, стана ми интересно, кой прави проблеми на приятелката ти затова, че е рускиня? Ча чак до бой да се стигне? Т

32.   автора
до 31

еми отношението и мнението на българите спрямо тях е доста гадно. носи им се слава на леки жени заради туристките които идват в България. А жените в България ги мразят още повече тя почти няма приятелки българки, може би защото им завиждат.

33.   Щом не работиш ще миеш и ще чистиш. Аз ако съм на приятелката ти ще ти бия шута. Мъж ти го казва това, прави си сметката!

34.   Опитай да се сприятелиш с кучето, не става веднага, но ако те е страх, слагай му намордник.
Е, за бой със други, не подозирах, че е имало.
Българките мразят рускините и ги оплюват, рускините са по-друг тип хора. По-разкрепостени, но и по-стилни и по-красиви.

35.   Хаха поздравления разсмя ме.
Ще следя тази тема.

Авторе според теб не това, че жена те издържа, а това, че вършиш домакинска работа ти срива авторитета така ли?
Смях в залата.

36.   автора

имал съм и съм нямал многократно съм й казвал че ми е трудно тя да поема тежестта на финансиите. но има нещо което вие не разбирате - с пари и баба знае. тя е силна жена която както казах е успяла да се подсигури без да се е&е за пари както правят 99% от българките. това да подкрепяш една жена да я правиш щастлива и да пазиш достоинството й например да я караш да се чувства добре не става само с пари, а в този случаи парите не са проблем. поясних въпреки че изпадаме в твърде лични неща защо ми е трудно да си намеря нормална работа. но това че е с мен ме кара да съм сигурен че ме обича както и аз нея не е поредната използвачка на такив съм се нагледал, особено когато съм имал пари.

37.   Бе вие верно ли се връзвате на тези врели-некипели? Все същият скучаещ индивид си измисля абсурдни истории и после си води диалози с коментиращите....

38.   Ти си ЛЕНТЯЙ!

39.   Авторе, злите коментари по адрес на приятелката ти затова, че е рускиня са неправилни, но неправилни са и твоите обобщения как 99% от българките спят с мъже за пари - и в двата случая това са предразсъдъци - такива жени има и сред българките, и сред рускините, но чак пък 99%, не е ли малко прекалено...

40.   Зарежи е намери си някоя готина българка на твоите години тя ще те разбере. Българските жени са най красиви

41.   Тя пие една чаша кафе и евентуално ползва една чаша вечер? Всъщност ти миеш чиниите, които сам цапаш. Не е ли прекалено да очакваш, като се върне от работа, тя да разчисти и да измие, каквото ти си използвал? Не прекалявай, пич!

42.   "Тотално рушат авторитета ми".. извинявай, но ти си абсолютен мързеливец аз съм на 20 и мия чинийте в нас без никой да ме кара и без да искам нещо в замяна.
И ще учиш руски къде ще ходиш.. чудя се изобщо как е с теб.. все едно прочетох историята на някакъв 15 годишен пикльо.

43.   Бъди мъж! Тропни с крак и кажи, че ще учиш немски и държиш да ти купува най-скъпия препарат за миене на чинии.

44.   То пък много сложно да пускаш на 2 3 дена по една прахосмукачка, да измиеш 5 чинии ( че и по - малко, защото сте двама ) и да обереш насъбралия се прах. Всичко това се завършва за 30 мин. максимум. Горкия той, това значи 30 минути по-малко пред компютъра. Завалийята...

45.   Хехе!
Бъди мъж, тропни и с двете крачета ( първо лявото, после дясното), заяви, че ще учиш само руски, но с украински диалект и и изпей песничката за крокодила Гена и Чебурашка.
Повярвай, тя ще се просълзи и през нощта, ще бъде особенно темпераментна, не като друг път.
И за да ти помогна, ти помествам текста на песничката:

Пусть бегут неуклюже
Пешеходы по лужам,
А вода по асфальту рекой.
И не ясно прохожим
В этот день непогожий,
Отчего я веселый такой.

Припев:

А я играю на гармошке
У прохожих на виду.
К сожаленью, день рожденья
Только раз в году.

Прилетит вдруг волшебник
В голубом вертолете,
И бесплатно покажет кино.
С днем рождения поздравит
И конечно, подарит
Мне в подарок пятьсот "эскимо".

Припев:

А я играю на гармошке
У прохожих на виду.
К сожаленью, день рожденья
Только раз в году.

Хайде, успехчета!

46.   Малко извън темата, но "эскимо" беше любимият ми сладолед! :)

47.   знам поне 20 руски песни наизуст, аз съм голям почитател на руската култура. а за водката знам поне 10 вида руски мезета. (автора). абе исках малко съчувствие не съм казал че не оправям апартамента или че ще спра да го правя.

до 40, освен че не са най-красиви българките не могат да стъпят и на малкия пръст на рускините, за това и ги мразят и ги обиждат

48.   Според мен ти си търсиш майка, а не приятелка.
ж19

49.   (автора) не възможно е защото разликата ни е под 10г. по-скоро сме приятели и гаджета. как ще ми е майка трябва да ме е родила на 10 г.? !? !? ! Такава разлика не е толкова много пък и жените докато се осъзнаят....

50.   ''е успяла да се подсигури без да се е&е за пари както правят 99% от българките. ''

Недей да знаеш много по този въпрос, защото ти си същия като онези българки за които говориш. Поне измий една чиния за това, че те храни и че спиш в леглото й на чисти чаршафи.
Не се учудвам, че си хванал някоя успяла жена прехвърлила 30те, никое момиче на твоята възраст няма да те търпи такова момченце с заврени ръце в задника.

51.   Не съм съгласна с глупавите коментари и сравнения между българки и рускини. Българките са по-красиви и по-добри съпруги. Имам доста познати мъже, женени са за рускини и не им завиждайте изобщо. Някои от тези мъже се разведоха и дават съвети на по-младите си познати с рускиня никога да не се захващат. Може и да имат някаква хубост рускините, но то е по-скоро селска хубост - вържете им една забрадка и ги пратете с мотиката на село, най ще им приляга. Всички са като от калъп вадени. Освен това голям процент от тях след 25-30 години заприличват на моржове. Хубави са като млади, докато излъжат някой. И освен това изневеряват на поразия. Не смятам, че българките ги мрзят или им завиждат, по-скоро не ги харесват като манталитет. Пък и българите гледат да ги оправят за 1-2 нощи на морето. Наистина им е такава славата, за съжаление. И ще ви кажа защо търпят простотиите на българите - защото руснаците са много по-зле от нашите мъже. Така че ако не иска да си ходи в русия при алкохолиците-руснаци, ще търпи.
Не знам историята колко е вярна. Ако е, то човекът е попаднал на свестна жена. Не можем да слагаме всички под един знаменател. Но и мен ме дразни това "у нас" дето само го разправят. Като толкова им е мило за Русия, защо не си ходят там?

53.   Номер 51
Рускините са много по-красиви и много по-добри съпруги.
Оставете митовете за българската хубост, това е типично за малка държавица, да си избива комплекси, че българските мъже могат да са секс-машини, и за българките, че са най-най, ама наистина НАЙ.
Да си го кажем откровено. И ние не сме китки. И ние си търсим т.... ч за една нощ на морето и по курорти.
И нашите мъжа са пияндета, какво ще се превземаме?
Българката също и играят очите по чуждичко и в зависимост от това дали позволява населеното място - или се впуска в авантюри или се задоволява със селски игрички и святкане на очички пред чуждичкото (чуждата кокошка - пуйка е казал не друг, а българският народ).
А такива драматизации, че "нашите момчета" са "хитряги" и "само гледат да ги оправят за една нощ" е детинско.
Всеки мъж, би оправил всичко, което му се подложи.
Познавам мъже-българи женени за рускини-живеят си тихо и мирно хората.
Това е, което исках да споделя.

1-50 от 70