Според него още не съм пораснала
Скоро ще навърша 20 години, а той - 25. Той винаги ме е глезел, угаждал ми е. Не ми е правил скъпи подаръци, но ми е купувал разни дребни неща като сувенирчета, когато сме ходили някъде заедно. В секса също е внимателен. Ревнив е, но не ми е правил сцени и скандали.
Общо взето всичките ни проблеми произтичат от моята ревност. Например ревнувам, ако хареса или коментира снимката на някое момиче или пък ако добави някоя към приятелите си. Когато сме били заедно, не се е заглеждал по други или поне не съм забелязала. Въпреки това имах навика постоянно да му следя профила, не само какво публикува, но и какво коментира и ако коментира снимка на жена например, правех веднага проблем. Също така го ревнувах от една певица, която той харесва. Тя е една от любимите му певици и от време на време й пише коментари.
Когато му звънях и не вдигаше, продължавах да настоявам, въпреки че затваряше, а после се сърдех, че не вдига.
Каза ми да престана вече да му следя непрекъснато профила, какво публикува и с кого общува. Също така каза, че въпреки възрастта ми явно съм още дете и не съм пораснала. Каза ми да не го закачам известно време, за да се отърси от емоциите и след това да помисли трезво над нашите отношения.
Питам се дали наистина съм постъпвала детински и съм прекалявала и се надявам нещата въпреки всичко да се оправят...

Коментари

1.   Типично държание за някой пубер на 14-16 години ;д Доста смешно и детински постъпваш. Какво толкова, че е написал няколко коментара или харесал 1-2 снимки. Все пак е с теб и едно легло споделяте нали? Промени държанието си и всичко ще се оправи. Стига да не му е омръзнало на човека от теб ;) Пожелавам ти Успех!
М. 20 години

2.   В една връзка, трябва и мъжа и жената да знаят границата.
А тя е да не се изневерява. В смисъл, да не вземе мъжа да излиза с чужди жени по ресторанти и кафета и естествено да не прави секс с тях.

Той трябва да е до своето момиче винаги.
Както и момичето да бъде до момчето си.

Но наистина, няма проблем, че си има любима певица и че коментира снимки на други жени и им харесва снимките.

Ако някой ви опропасти връзката, то това ще е (хубава реклама, нали? ) --> Фейсбук!!!

Авторке-Ще го изгубиш ако твърде много го ограничаваш, а и също така, ако твърде много свобода му даваш-пак ще го изгубиш.

Недей да затягаш свободата му.
Той ако те обича, ще бъде до теб и с теб въпреки всички трудности, които се изправят пред вас.

Но ако реши да ти изневери-пак, колкото и да ограничаваш свободата му и го шпионираш и следиш изкъсо, той има ли намерение да ти изневери-ще го направи!

Така, че недей толкова да го ревнуваш, че от толкова много ревност, наистина ще го ограничиш много и той просто ще те напусне.

Добре е че го ревнуваш-Има ли ревност-има и любов.
Но твърде много ревност, хич не е полезна. Най-много да развали връзката ви.

Сподели му, че тази ревност ти е проблем и че искаш да го разрешите, поискай помощ и разбиране от негова страна, също така търпение.
И поработете заедно върху ревността ти.
Защото ревността се превръща в болест, ако не се овладее навреме.

Успех :)

Едно Момче-20г.

4.   И аз мисля че това държание е глупаво, но не само момичета на твоята възраст или по-малки го правят, има много заблудени... които се държат така а са на 30-40 че и на повече години. Какво ви става бе хора? Да не би пък половите им органи да са от сапун и да се изтрият? Аз съм на 23 години от 6 години съм с един и същ човек, но съм му дала свобода да прави каквото си иска, както и той на мен, на косъм е било да ме хване в изневяра, в началото много го ядеше това, че спя с други, но аз го правя само за едно нещо разнообразие в секса, нищо друго. Не ми трепва по лъжичката за никой друг, днеска може 10 пъти да съм била с 10 различни мъже, но вечерта като каже искам, няма такова да му обърна гръб и да кажа спи ми се боли ме главата, каквото и да ме боли аз съм навита за всичко. Знам че не е честно така, но ние така сме избрали да живеем. Никъде не ме следи, нито пък аз него, ако не се прибере в къщи веднага след работа не звъня на 5-тата мин. след работното му време да го питам къде е. Важното в една връзка е не кой какво прави и защо, а това какво правиш за другия и заедно с него, какво е всичко друго за теб. В 21 век сме всеки сам избира как да живее би трябвало да сме по-разкрепостени иначе нещата няма да се получат

5.   Защо го правиш това! Той те обича такава каквато си! Не ти казва че не си пораснала а това че се държиш детински! Бъди себе си и всичко ще е окей!!! Радо

6.   Аз съм номер 3 и искам да кажа че подкрепям коментар номер 4.
Въпреки, че не съм много "За" такъв тип връзка, истината е, че наистина сме във времена, в които е трудно да намериш човек, който да бъде ВИНАГИ верен и да не изневерява.

Важно е да намерим човек, който да бъде един ден любящ родител, добър баща или добра майка.

Защото съм сигурен, че има много на брой хора, които са избрали да живеят по-разпуснат живот, но това, че правят секс със различен човек на всеки 2 дена, не означава, че не могат да бъдат добри родители.

А и честн казано, кое е най-важното?
Да възпитаме децата си ПРАВИЛНО!!

Каква е ползата, когато двама хора са на 100% вярни един на друг и никога не са си изневерявали и се обичат, като по приказките, дори са си направили дете, НО не са добри родители??

Едно е да обичаш някой, да го разбираш, да си романтичен, но друго е да отглеждаш дете.

Съвсем сложно е.
Има хора, които не ги бива много в любовта, но за децата си са прекрасни родители, тъй че нека се замислим какво искаме...

Може авторката на коментар номер 4 да живее разпуснато, но какво пък? Ако е добра майка? Ако й се отдава? Прекрасно.

Защото има и много на брой верни съпруги и послушни, но пък не са добри майки, нали? ;)

Едно Момче-20г.

7.   Авторке, няма да повярваш, но ако не бях попадала в подобна ситуация, щях да ти отговоря по различен начин. Щях да кажа и аз колко детско постъпваш, как ограничаваш свободата на човека до теб и тн....
Но дали няма и друга истина? Ако на човека до теб му пукаше достатъчно щеше да се старае повече всичко между вас да е наред, и то по какъв начин. Ами много просто, той си те познава и щом знае, че си по-ревнива, нямаше да ти дава поводи за ревност! Например, може да си общува с когото пожелае, но не да го рпави достояние пред теб, така няма да има поводи. И щом не изневерява, не би имало проблем 'скришом' да общува с други момичета, просто ти да не разбираш и да се дразниш ненужно.