Грешница
Чудех се дали да пиша, но трябва някъде да излея цялата помия, в която удавих душата си.
Има толкова много неща, от които се срамувам. Най-лошото е, че от тях пострада единствения човек, който наистина съм обичала някога. Имам предвид както жена може да обича мъж. Как едно наивно момиче, мечтаещо за изпепеляваща, силна, трудна, но истинска любов падна толкова ниско? Самата аз нямам отговор на това.
Логично - той ме напусна. Но нелогично аз не се вразумих. Не спрях. Продължавах да греша. Преди няколко дни ми съобщиха щастливата вест, че е готов да ми прости. Аз не дочаках да се обади. Веднага го засипах с въпроси защо е спрял дори да говори с мен, да ме поздравява. Нормално беше да се вбеси още повече и да се скара с мен.
Сега ужасно съжалявам за всичко лошо, което съм направила. С всички се отнасям добре, а точно този, който обичам толкова много - него нараних.
Причината за всичко това беше, че се чувствах страшно неуверена. Тъй като той познава различни момичета, някои от които приличат на излезли от корица на списание, беше ми трудно да възприема, че точно мен е обикнал. Сякаш не чувах хубавите думи, сякаш не виждах милите жестове. Сякаш не усещах неговите чувства.
Остана ми само вярата в Бог, която ме крепи, че въпреки всичко ще получа последен шанс да изтрия тази гнусна история и да върна този добър човек в живота си. Може би не го заслужавам, но е единственото, което искам.

Коментари

1.   Здравей!
Историята ти е малко трудна за разбиране, много важни са причините, заради които сте се разделили, които ти не си споделила.
От цялата история аз разбрах, че ти обвиняваш себе си. Защо?
Само един човек ли има във връзката? Нали за това трябват двама!
Как така той ще се ядосва, при положение, че ти си имала нужда да си излееш мъката, той да отговори на въпросите си, нали за това са заедно хората, за да споделят и хубавите и лошите моменти.
Не търси вината само в себе си... поговори с него, а ако той отказва, значи или връзката е изчерпана или той има много силно его...
Желая ти успех!

2.   Хубаво де, пишеш тук, за да излееш помията. Но, излей я!! Напиши какво толкова си сторила, хем малко ще се облекчиш, хем и ние ще можем да ти помогнем повече. Но, иначе, мога да ти кажа, че всички вършим глупости и после се разкайваме. Нищо ново, не се ядосвай, ако наистина го искаш, има как да си го върнеш. Успех!!

3.   Хубаво де, пишеш тук, за да излееш помията. Но, излей я!! Напиши какво толкова си сторила, хем малко ще се облекчиш, хем и ние ще можем да ти помогнем повече. Но, иначе, мога да ти кажа, че всички вършим глупости и после се разкайваме. Нищо ново, не се ядосвай, ако наистина го искаш, има как да си го върнеш. Успех!!

4.   Няколко силни шамара и леден душ мисля че ще ти дойдат изключително добре! В някакви абсолютни филми си се вкарала! Обзалагам се, че любимият ти дори не подозира какво се случва в твоята глава! Какъв Бог, какви пет лева?! Научи се първо да обичаш човеците и ти самата да се държиш като такъв, чак тогава гледай към Бога!

Дано след интервенцията се събудиш щастлива и със свежа и нормална мисъл.