Коя съм?
Здравеите. Казвам се Даниела, на 25 години съм. Детството ми мина като скромно дете. Обичах малките деца и приятелите си. Винаги съм ги защитавала. Още от малка съм си мечтала че ще имам дете и ще го обичам много. Първият ми път с момче не беше по мое желание. Тои дори беше на годините на баща ми. Беше ужасно. Кошмара беше няколко месеца, но след това се промених. Реших че трябва да поживея, да видя всичко. Чувствах се страхотно. Всичко беше толкова хубаво и бях свободна. Баща ми е болен и реших да замина за чужбина. Там се омъжих за сириец-курд. Много е красив и беше толкова мил с мен. Всичко това беше до подписването. Забременях бързо, но беше кошмарно. Беше друг човек. Стана точно обратния човек-обиждаше ме, казваше ми че съм грозна, че никога повече няма да работя, и много други. Посягал ми е, блъскал ме е но не ме е удрял. Той уби желанието ми да обичам себе си и малката. Изкарвах си го на нея, а тя беше толкова добро дете. После плачех защо го правя... Не можех да си трагна понеже нямаше да ми даде малката. Остави ме без приятели. Не можех да споделя с нашите, понеже не исках да ги нараня. 2 години живяхме в Кипър. Той реши да се преместим в Германия. Обеща че ще се промени всичко, че ще сме щастливи. Всичко беше само на думи... Сега сме в Германия почти година, той работи а аз пак си стоя вкъщи. Както и в Кипър така и тук живеем с негови хора. Искат да ме направят мусулманка, но няма как да стане. Искам да се махна но... аз дори хляб не мога да си купя тука... На няколко пъти исках да се самоубия но не го направих. Не искам малката и родителите ми да страдат заради мен. Стига ми това че съм лоша майка. Всеки ден плача. Тук вече започна да ме удря. Веднъж искаше да ме удоши пред малката и пред едно дете, което ни беше на гости... Не издържам. Искам да умра но не искам да оставя малката сама с него, и да поболея нашите още повече. Какво да правя. Извинете ме че не пиша много смислено и имам грешки, но ми е много трудно. Не виждам какво пиша от салзите си. В главата ми е хаос и незнам кое точно да разкайа за да ме разберете. Аз съм самотен човек, лоша майка, и според него не ставам нито за майка, нито за йена... Дано ме разберете поне малко. Незнам какво да правя и на къде да ходя...

Коментари

1.   Здравей, Даниела !
Съжалявам за ужаса и тормоза на които си подложена. Млада жена си и бих те посъветвала по най-бързия начин да се махнеш от мъжа си. Отиди в българското посолство, ако не знаеш немски. Там ще ти помогнат и ще се свържат със съответните органи. Ако говориш езика отиди сама в полицията. Ако не можеш да излезеш от дома ти това е сайт на немската организация за защита на жените при насилие http://www.frauennotruf.de/, а това са контакти в по-големите градове. В кой град се намираш ? Надявам се да се измъкнеш от тази ситуация и кураж. Недей да търпиш този изрод, заслужаваш много по-хубав и спокоен живот. Ето контактите

AWO Bundesverband e.V.
Postfach 41 01 63
53023 Bonn
Tel: 0228 - 6685-249/252
Fax: 0228 - 6685209
eMail: shl@awobu.awo.org

Arbeitsgemeinschaft
Deutscher Frauen- und Kinderschutzh?user
Postfach 10 14 55
68014 Mannheim
Tel: 0621 - 411068
Fax: 0621 - 411069

Diakonisches Werk der EKD e.V.
Postfach 10 11 42
70010 Stuttgart
Tel: 0711 - 2159-0
Fax: 0711 - 2159-288
eMail: daumueller@diakonie.de

Parit?tischer Gesamtverband e.V.
Frauenhaus-Koordinierung
Heinrich-Hoffmann-Str. 3
60528 Frankfurt
Tel: 069 - 6706252
Fax: 069 - 6706288
eMail: frauenhaus@paritaet.org

Sozialdienst Katholischer Frauen
Zentrale e.V.
Heinrich-Agnes-Neuhaus-Str. 5
44135 Dortmund
Tel: 0231 - 5570260
Fax: 0231 - 55702660
eMail: SkF-Zentrale.Glorius@t-online.de

Zentrale Informationsstelle
f?r autonome Frauenh?user
Tel: 0711 - 3700260
Fax: 0711 - 3700260
eMail: info@zif-frauen.de
Web: http://www.zif-frauen.de

2.   От номер 1 : В Германия могат да ти предложат и временно защитено жилище. Не забравяй, че за разлика от България насилието върху жени е тежко и НАКАЗУЕМО престъпление. Не се страхувай да си потърсиш правата.

3.   Това е поредният пример за момичетата: МОМИЧЕТА, НЕ СЕ ЖЕНЕТЕ ЗА МЮСЮЛМАНИ, АКО НЕ ИСКАТЕ ДА ВИ СЕ СЛУЧИ СЪЩОТО, КОЕТО Е СПОЛЕТЯЛО АВТОРКАТА!

4.   За мен най-логичното е да избягаш с малката обратно в България. Няма ли как да избягаш? Повярвай ми, по-добре сама и бедна, отколкото в сегашното положение. Спокойствието на един човек струва повече, ще намериш все някаква работа. Знаеш, че не си лоша майка. Всяка жена, която претърпява насилие от мъжа си, и се срива самочувствието и стига до момент на самовнушение, че тя не заслужава да е щастлива. Именно затова ти казвам, че трябва да се махнеш и да заобичаш отново себе си! И също така, да срещнеш мъж, който ще те обикне и ще ти помогне!

5.   Обаждай се на когото имаш в България - брат, мъже приятели... да идват с бухалките и да те прибират с малката. Днес бие и души теб, след 10 год. ще почне нея. Щом е такъв изрод и да я насили може. Спасявай детето докато е време. Ако се опита да те прибере от тук, отиваш в медиите. Ще гръмне скандал и ще се посере нашия. Бившата ми приятелка беше малтретирана от предишния си. Молех се да го засека някъде сам, за да го размажа. Отвращават метакива боклуци. Спасявай се докато е време, по-хубаво няма да стане.
М25

6.   Намери начин, намери средства /пари! / за път, вземай си детето и се махай оттам! Стига си казвала това не може, онова не може. Трябва да си го поставиш за цел и да го направиш.

А колкото до това, че "той нямало да ти даде детето" - ти разрешение ли смяташ да му искаш за собственото си дете?? !!

Стегни се, вземи това решение и го направи. Няма кой да дойде и да те хване за ръчичка, помогни си сам, за да ти помогне и господ.

7.   "Коя съм аз" - Здравеите. Казвам се Даниела, на 25 години съм. :DD

8.   Не знам дали ти е ясно, но този не може да ти вземе детето, защото правата се присъждат навсякъде в Европа на майката, а на такъв, който е извършвал домашно насилие - задължително само на майката. Ти детето от Германия към България по всяко време можеш например да го вземеш, дори да те спрат на границата, ще разкажеш какво те прави този. Свържи се с адресите от н. 1, но ако ти е прекалено сложно - отиваш на летището с детето, негов паспорт и билет за бг. и ако те спрат рев и обясняваш всичко. Друг варянт е да излетиш за гърция и от там през сухопътната граница за България - ти с детето в България можеш да влезнае, ако имаш паспорта му, но не можеш да излезнеш после, но най-вече ползвай адресите на 1.

Сирийци, араби и тем подбни си ги знаят хората и ще те защитят.

Ако не знаеш местния език и не знаеш английски, обърни се към
- Посолство, консулство на РБ - НАПРАВО ИСКАШ ДА СЕ ВИДИШ С КОНСУЛ, ПОСЛАНИК или директен негов наместник, не мърдаш от там, докато не те приемат, рев, на земята ще се влачиш, но да те приеме КОНСУЛ, ПОСЛАНИК или ДИРЕКТЕН негов наместник!!!
- Българска църковна община
- Полицията - всеки полицай на улицата ще ти свърши работа, но най-добре направо в полицейското управление. Те ще ти осигурят преводач или си води свои

Ако знаеш местен език или английски на добро ниво
- полиция - те те пренасочват към организациите в н.1 и местни такива
- социални служби
- неправителствени организации в защита на жените Frauenschutz -Organisationen, (виж 1)
- Всяка произволна църква и всеки произволен свещенник-те общуват с последните организации и пренасочват жените там, защото местата са тайни, за да не ви открият мъжете ви. Подобни Frauenh?user, където биват насочвани жени в подобно състояние не можеш да ги намериш в интернет - те нямат табели и не си личат, само в полицията, при духовниците и техните служители, при неправителствени организации за семействата ще намериш координати, нашето посолство също би следвало да има начин да те пренасочи към такъв дом

И задължително - при бой и домашно насилие - на лекар. Най-добре направо в спешното отреление на някоя болница. Не ти искат и здравни - Nothilfe, има си табели в болницата - червен кръст, питай за „Нотхилфе“.

Успех

9.   Номер 8, не е толкова лесно да изкараш дете, без пълномощно от бащата. Така с рев не става. Ние с бащата на детето ми нямаме брак и отивайки на екскурзия( бяхме двамата!!! ) ни върнаха на границата, защото нямам акт за раждане на детето и не мога да докажа забележете, че е МОЕ. Така, че не става да иде на летището и да ревне, няма да мине номера, но адресите на номер 1 са много добра опция. Направо авторката да си събира главата, а излиза от душевната депресия, да се мобилизира и да действа, защото този наистина утре може да посегне и на детето...