Споделена история от Спорт и красота

Помощ за създаване на хранителен режим и тренировъчна програма?
Здравейте! Момиче съм, на 14 г., висока съм 1, 60 и тежа 54 кг. Искам да сваля около 5кг. Таа въпроса ми е какъв хранителен режим да спазвам и какво да правя за да мога максимално бързо да постигна желаното тегло. Не ям тестено, но си хопвам по малко сладко, не ям навън. От няколко дена вече започнах да да скачам на въже (около 1000 обикновени подскока и 100 пресечени)и да изминавам по 2 - 3 километра на ден. За закуска обикновено ям активия или зърнена закуска или въобще не ям за обяд каквото има и за вечеря 2 варени яйца и салата. Ям само пилешко месо и риба, всякакви плодове и зеленчуци, обичам мн. мялко :)

Коментари

1.   Нещо не е наред ако приема ти е този които описа, то ти не бива да стойш на тези кг, това въже също е много добре, но наистина не разбирам защо стойш на тези кг, аз лично се притеснявам да те съветвам за нещо друго, освен за диетолог, смятам че имаш проблем и той не е нито в храненето ти, нито в движението и ежедневието, също така бих те посъветвал да не се ограничаваш и по този начин да се опитваш да ги свалиш защото ще стане йо-йо ефект и тогава ще е още по-зле. Говори с мама и тате и да те закарат на диетолог, щом толкова държиш на фигурата си, бих ти препоръчал и повече кардио ама с тоя прием които го правиш ми се струва малко опасно, идете и вижте за какво става на въпрос, успех!

2.   Значи, първо храненето. Много е важно и полезно да ядеш по-често на по-малки порции с междинни хранения примерно на закуска изяждаш 2 бъркани яйца, а по-късно примерно към 10 ч. един банан. За да свалиш килограмите ти трябват физически упражнения, това за скачането на въже добре си го почнала, аз бих добавил и бягане. За диетата - за най-бързи и здравословни резултати увеличи приема на белтъци, а намали простите въглехидрати като сладки и захарни изделия, а може да ядеш храни като зеленчуци, пълнозърнест хляб, бобени храни и т. н. Не забравяй да ядеш ядки, защото съдържат важни мазнини и са антиоксиданти :)
Дано да съм помогнал

3.   http://fitnesinstruktor.com/

4.   А също и разнообразно меню. 80% храна и 20% упражнения!

5.   Здравейте.
От скоро започнах да се занимавам сериозно с фитнес и съм решил да покача мускулна маса, но не мога да си направя хранителна диета :). На 24 години съм 1, 90 и 95кг. Разгледах много сайтове за хранителни диети, но...

6.   fitnesinstruktor.com