Защо се държи така?
Историята ми може да ви се стори малко тъпа, но просто съм много объркана и имам нужда от съвет. Значи с приятеля ми сме заедно от месец и десет дни някъде... отначало всичко вървеше много добре обаче напоследък започна да се държи странно. Имам чувството, че ме отбягва... от две седмици не сме излизали.. той винаги си намира оправдание да не излезем-един път е на урок, друг път на тренировки и така. Да разбирам, че може наистина да е зает, но не разбирам как точно в дните, в който сме се разбрали да излезем в последния момент измисля нещо и не излизаме. Отначало си мислех, че си внушавам, но днес след като за пореден път в последния момент измисли оправдание... Та какво да правя? Да поговоря ли с него? Да го питам да не би с нещо да съм сгрешила? Дали в мен е проблема? Моля ви дайте ми съвет как да постъпя :).

Коментари

1.   Говори с него, няма какво друго да направиш.

2.   Въобще не му се обаждай... това винаги помага! Ако той ти звънне си измисли оправдание да не се виждате... ако се интересува от теб ще ти подпали телефона. Ако вече не иска да е с теб просто няма да направи нищо, а ти се примиряваш и продължаваш, без да се унижаваш, като му се обаждаш постоянно и му досаждаш... С неговите камъни по неговата глава! :)
Ели

3.   Номер 2 е прав/а. Знам, че е трудно да не му се обаждаш, но повярвай, помага. Ако ти се обади, опъни се, измисли си ангажимент без да се обясняваш защо се получава така. Казваш просто "Днес ще ходим при баба ми, ще излизам с братовчедките, на урок съм". Ако те иска, пак ще ти звъни, но чак на третия път се съгласи и бъди свободна. Ако не ти се обади - значи не те иска и точка. Дори да го срещнеш, не повдигай въпроса за отношенията ви. Ако му се обадиш и/или се опиташ да говориш с него рискуваш да се унижиш, а ако разберат и други хора - няма да ти е приятно.
В никакъв случай не споделяй с приятелките си, че очакваш развръзка и дебнеш да се обади, и се правиш, че си заета!! Защото приятелки - приятелки, ама тези неща се научават...

4.   И аз смятам, че трябва и ти малко да се отдръпнеш. Не го търси, няма смисъл да му се обесняваш. Вие не сте от години заедно, че да се чудиш какво става. Или е сериозен или го разкарай. Но според мен ако се отдръпнеш и седиш малко на дистанция, малко и ти да бъдеш по-"заета" ще има резултат.

5.   Абсолютно съм съгласна с 2. Спри да му досаждаш и да го търсиш, колкото и да ти е трудно. Ако не си мръдне пръста, значи е решил че не си неговото момиче. Всичко е много просто, така най- лесно ще провериш какво става. Но жените имаме гадния навик да се вкарваме във филми и да се чудим излишно и да се мъчим. Просто се дръпни и ще разбереш какво става.

Doriana

6.   Ако ти вместо него, му предлагаш среща
не би му се харесало.

7.   "Ако не си мръдне пръста, значи е решил че не си неговото момиче. "
Глупости, ако е пич на място няма да й бяга по д-то и да й свири по цигулката.

8.   Еми и тя няма да му бяга по д-то и да му свири по цигулката. Да не е единствен? Я, колко хубави и мили мъже има навън! Освен това мъж, който желае една жена, точно й ходи по д-то и се прави на палячо, унижава се само и само да е с нея. После, някои от мъжете, разбира се се държат пред приятелите си все едно тях са ги преследвали. Хихи :D Звучи смешно, но е истина :)

9.   Според мен трябва да я хване и секси. На мен ако някоя жена ми прави номера отивам пред тях и като отвори вратата я опъвам на момента.

10.   Ми не е единствен, тогава тя защо като пълна глупачка го мисли толкова, че и пише за него тук? Ако е момиче на място ще го отбягва, а той ако тръгне след нея няма не от трети, а от никой път да му говори щом се държи така. Трябва да няма никакво себеуважение да му се върже на глупостите, но типично по женски два пъти ще се прави на горда, а на третия ще й омекнат краката. Абе това жените нямате никакво себеуважение, не се правете на недостъпни, а бъдете такива, иначе все на боклуци ще попадате. Трети път е твърде рано, за да му простиш! Абе изобщо го зарежи тоя, намери си нов, не си късай нервите!

11.   аз съм съгласна с номер 2

12.   Една приятелка имаше такъв проблем с нейния. Оказа се, че възможности да се виждат е имал, но си е измислял оправдания - все в последния момент, както казваш. Тя престана да го търси, почна да излиза сама с компания и след като му припари, че няколко дни не го е търсила, й подпали телефона. И сега я търси само той, при това доста често.

13.   Не мисля, че изобщо ходите.
Месец и половина заедно от които две седмици не сте излизали... За мен това е някаква кратка авантюра за него, а за теб може би е несподелена любов. Един мъж ако е влюбен, особено в началото ще ти загрее телефона и ще иска да е нон стоп с тебе, а не да се крие и да се измъква. Не се унижавай като го търсиш. Ако го оставиш на мира, просто нещата ще приключат от само себе си.

14.   Здрасти,
това, че помниш точно от колко време сте заедно означава, че наистина държиш на него. Смятам, че не иска да излиза с теб, но не знае как да ти каже. Мъжете ясно осъзнават, че жените се дразним от пообни неща и рано или късно ще кажем край! Така и вината няма да е негова. Повярвай ми : Един влюбен мъж в повечето случай направо става досаден от предложения за прекарване на времето заено.
Моя съвет е да НЕ му звъниш. Намери си друго момче. А сегашното като спреш да му звъниш (дори да не сика да сте повече заедно ) ще ти се обади...