Пиша защотото не знам какво да сторя вече - дайте ми съвет
Здравейте, искам да ви разкажа за мене малко съм скиптичен към тези блогове форуми но и аз опрях до тях. Ето и историята с моята приятелка се обичаме многооо заедно сме от 5 години аз сам на 21 тя е 1 година по голяма от мене запознахме се още в училище карахме се разделях ме се за няколко дена което мисля че е нормално постоянно се дракаме но след 2 мин нищо ни няма това е забавното, но нещтата станаха доста сериозни излязахоме на квартира. Всичко вървеше наред до вчера. Попринцип техните изобщо не ме харесват нз защо даже и за това време не сме пили и едно кафе с тях да ме опознаят. Вчера прибирам се от работа и тя вика трябва да поговорим вика искам да се разделим защото не мога да се разъсвам между тебе и нашите цяла сед сам плакала и сам се чудила как да постъпя и реших това. За мене Света падна в него момент незнам какво да правя не иска и да чуе да се съберем не искам да се кара с техните но не те избират нейното семейство и сега от вчера не се чуваме аз направо сам скапан не ям нямам желание за нищо главата ме боли не мога да спя в нас не ми се прибра защото всичко ми напомня за нея нз дано да и трябват няколко дни да обмисли по добре нз и аз тя ме обича и аз нея но висчко е заради техните какво да правя нз кажете сигорно сам писал доста не ясно но съм много зле в момента

Коментари

1.   Пробвал ли си изобщо да установиш някакъв контакт с майка й и баща й, имаш ли представа защо не те харесват, приятелката ти споделяла ли е нещо по въпроса? Все пак щом сте заедно от 5 години сигурно е ставало дума.

2.   те изобщо не я питат за мене нищо все едно не съществувам не ме харесват защотото сам по малак от нея а контакт с техните няколко пъти с майка и но тя ми казва само здравей и до там чесно казано не ми пука за тях аз си искам момичето и нз какво да правя

3.   Забележки: използвай пунктуация, карах ме се пише КАРАХМЕ, "вика" е паразитна дума, не я употребявай толкова често, *сигУрно *сЪм *неЩата
Мацката не те иска, приеми го. Спри да тичаш след нея и си намери някой с по-готини родители, които не са невротични задници. :)
- Непукист П

4.   Трудно е да се коментира без да се знаят детайли, но поведението на приятелката ти е доста странно - трябва да намериш начин да се срещнете в някаква неутрална обстановка - примерно в кафе или в парка и да ти каже открито какъв е проблемът - все пак сте били заедно 5 години, не може ей така да те напусне без смислено обяснение - всъщност може, но не е коректно спрямо теб. Да не би да има нещо друго, а родителите да са просто извинение, не знам. Може да пробваш да потърсиш контакт с родителите, за да видят, че имаш сериозни намерения спрямо дъщеря им - това са само съвети, но ти трябва да видиш как да подходиш според ситуацията. Изчакай да минат още ден-два, може сама да те потърси. Успех.

5.   Ами не искам друга. А просто техните не и говорят все се карат с нея ходихме на почивка показва снимки на техните те викат офф пак ли тоя каза че не издържа повече говорих със сестра и която ме харесва най много от всички и тя изобщо не удобрева нейната постъпка и каза че ще говори с нея и ще ми помогне да говоря с техните и с нея а най-гадното е че мислех да и предложа другия месец...

6.   Божке, все едно чета за моята връзка. Аз обаче съм от страната на момичето. Приятеля ми е една година по-малък от мен, аз съм на 27 обаче. Година сме заедно. Нашите го МРАЗЯТ, а дори не са си направили труда да го опознаят, както трябва... да му дадат шанс. Има си недостатъците, но и аз също. Той се старае да се промени заради мен и го прави. Трудно, но успява някак. Обаче нашите са ни обявили война и всеки ден за мене е пълен ад да разговарям с тях, защото се стига до скандал как може да съм с него, ултиматуми да ни разделят, какво ли не. Мислим да се изнесем на квартира, въпреки че не живея при тях от около 5 години, но съм в тяхно жилище и съм длъжна да живея по правилата им. Понякога съм си го мислела това да го оставя, защото нервите ми не издържат на скандали, отношенията ни се промениха, липсва ми отношението на майка ми такова, каквото беше преди- топло и подкрепящо. Но в следващия момент си припомням, че той ми е светът, че го обичам и държа на него. Той пък ми се кара, че не съм била научила родителите ми на отношение, че съм им била споделяла много. Майка ми излиза по-рано от работа и даже дебне по един час във входа ми, за да види дали няма да дойде той и да направи гирлутия... без малко да остана без работа заради скандалите им, когато се засекат. Ако се засекат. Скачал е и през балкона ми, за да не се засече с майка ми, не може да спим спокойно вечер, стряска се при всеки шум, мъка е. Засега само аз работя и затова няма как да плащам и квартира, и консумативи, храна, цигари и т. н. Той, ако се хване на работа, ще търсим и таванска стая да е, но да сме на спокойствие от нашите. Не знам какво да правим вече, моля ви, посъветвайте и нас. В подобна ситуация сме. Даже и мойта майка иска да говоря за нас в единствено число-все едно той не съществува в живота ми.

7.   Малее пич тва е ужасно което ти се е случило :( Аз лично не съм минавал през нещо такова, но все пак ще ти кажа как бих постъпил аз. По-добре не я търси. Остави а, и ще видиш че тя ще те потърси! Все пак не може 5 години да си заедно с един човек, и изведнъж той да те остави така без логично обяснение. Не я търси! Изчакай, и ще видиш че тя ще те потърси. Може след ден, седмица, месец но ще те потърси и според мен всичко ще се нареди. Може да си сигурен, защото няма как да не те обича. Все пак 5 години е била с теб, и може просто в момента да минава през някакъв период. Дръж ни в течение за това как се развиват нещата :)

8.   Виж какво ще ти кажа. Когато бях на вашата възраст нашите също много ми ме мешаха. Особено майка ми. Мислеше ли, че знае всичко и т. н. Твоята грешка е, че през тези години не си опитал да се сприяделиш с тях. Вярно, те не те изтересуват, но все пак са родителите й, не може просто да се игнорират все едно не съществуват. А и някои семейства имат по-близка връзка. Както и да е... не това те интересува в момента. Аз ще те посъветвам колкото и да ти е трудно да не я търсиш!!! Просто недей! Знам, че те боли. Но трябва да я оставиш малко сама. Нека си осмисли нещата. Възможно е да използва родителите като предтекст, а всъщност и нейните чувства да са се променили, самата тя да не иска да сте заедно, но да й е било трудно да ти го каже. За сега приеми някак, че не сте заедно. Казваш, че сте имали много проблеми, караници... Живота е пред теб. Излизай, забавлявай се, не мисли толкова за нея. Нека мине известно време пък след това може да се видите на по кафе. Но сега недей да й звъниш. Дори ако се отдръпнеш и тя не чува нищо за теб, може много по-силно да усети, че й липсваш.

9.   Много ми е трудно да не се чувам с нея а са минали едва ден и половина звъннах и днес и само да и спомена да си помисли и почва да ми се моли и да плаче да не и говоря за това защото и е много трудно дано размисли и да се обади за да се съберем просто сме едно цяло с нея мога да си хвана още утре друга но искам само нея незнам как ще издъжа не съм спал боли ме главата ужас споделих преди малко с майка ми разплаках се леко не сам плакал сигурно от малак не помня даже но много страдам плаче ми се насълзяват ми се очите постоянно все едно сам лапи на 5 годни но не ме е срам от сълзите да

10.   Чак пък да е ужасно. Нито е инвалид, нито има инвалид или психично болен брат вкъщи, за който да трябва да се грижи. Боже за какви неща сте седнали да ревете.

11.   Тъпи жени, брат. Аз затова не се занимавам с жени от 15 години, а съм едва на 30. И съм хетеросексуален. Ама като ви чета историите, виждам, че нищо не съм пропуснал.

12.   Съгласен съм с №8, че е трябвало да направиш опит да общуваш с родителите на приятелката ти - факт е, че родителите влияят на една връзка, дори и когато прерасне в брак. Щом ти се плаче, поплачи, не е срамно. Да минат още няколко дни и ще решиш какво да правиш. Може пък да помолиш сестра й за съдействие, щом сте в добри отношения.

13.   Не мога да си представя как може да има такива родители и също такива ''деца'' които да се съобразяват с тях на 100%. Слушайте ги като ви говорят, но ако не са прави сторете каквото е нужно. Животът е ваш, решенията са ваши, последствията също. Когато сгафите за знаете че сами сте си виновни. Как може до такава степен да е бъркат на децата си че да им вгурчават живота чак. Ако това се случи с мене нз, всеки по пътя си и да направляват нечии чужд живот.
Ако съм на мястото на автора бих почакал няколко дена, да опитам ако не друго да съм сигурен за причината, защото това е някак странно така рязко, но ако си държи на своето братле тегли и една майна на ум и си гледай живота.

14.   Предполагам, че ги дразни това, че си по-малък, пък било то само с година. Идеята им най-вероятно е, че ще останеш с нея още 3-4 години докато започне да поостарява и тогава докато ти си си ок ще я зарежеш и тя няма да може да си създаде семейство. Лично аз смятам, че са прави, по принцип жените стареят по-бързо, а и биологичния им часовник за размножаването някъде след 30-32г. възраст почва да тиктака все по-бързо и по-бързо. Намери си нещо дето да е по-малко от теб с 2-4 години и си живей живота. Аз така мисля, може и да съм старомоден.

15.   Към номер 11.
Човек, кого залъгваш? Себе си? Определено.
Знаеш ли колко са 15 години? Представи си една година колко е дълга, пък да не говорим месец за един мъж без секс. Моля те, не се излагай, няма как да не си имал контакт с жена, освен, ако не си обратен.
Мое мнение.
М, 16.

16.   поплачи си лошо няма. уважи решението и, ако е за теб това момиче то ще е с теб, ако ли не прав му път

17.   Авторе, твоето момиче трябва да избира, тя няма да живее вечно с родителите си и не би трябвало да решава така, смисъл тя те обича, ти е обичаш, тея нейните родители трябва да те приемат, те какво искат тя да живее с тях до 30, до 30 ли ще я държат така, без връзка, те не трябва да избират вместо нея, все пак сте 5 години заедно, това не са 2 месеца.. Тя ако те обича достатъчно какво значение ще имат нейните родители, тоя живот е за двама, а не за "мен, мама и тате" (не трябва да й говориш както аз в коментара, но е така) и дано се съберете, тя отдавна е минала годините в който трябва да е наказана, а и чудно е как се влияе от мнението на родителите си, те ако й кажат "ние тоя го харесваме" и тя ако не го харесва да не би да е длъжна да се омъжи за някои такъв.. Няма да коментирам повече, силно се надявам да се съберете и да нямате проблеми с техните. Успех.

18.   Приятелката ти е страхливка. Аз съм с моето момче почти две години заедно. Не живеем в България. На Коледа бяхме при моите родители и само намеци, че съм го била взела и т. н. Когато говорим по скайп, се почва пак с приказки, че трябва да си търся друг. Аз дори съм финансово зависима все още от родителите ми, но им казах в прав текст, че това е моя избор, че момчето е добро и че нямат право да говорят против него без причина. От тогава не са си и помисляли да си отварят устата по тази тема, защото знаят, че ще ме изгубят напълно. Обичайте се и се борете за любовта си! Родителите на приятелката ти са направили своя избор, направете и вие вашия! В един момент е по- важно да създадем наше си семейство схората, които обичаме!

21.   11 ме разби! Браво, братле! Лично аз те съветвам да послушаш номер 14! Ти може да я искаш, но тя иска ли те? Според мен ако поне малко й пукаше за теб, нямаше да се съобразява с техните или поне щеше да се опита да те защити. Не се съмнявам в теб, но за нея...

22.   Да сестра и ще ми помогне защото не вярва в това което ми казва каза че и е споделяла че просто не си представя да е с друг преди мн време бяхме се раделили за 4 месеца всеки си хвана друга половинка но просто и с мене не се получи с мене и тя точно това е казала на сестра си че просто не е същото от тази раздяла ние станахме още по близки. Сестра и ми каза че и се насъбрало много защото договора и за работа изтича скоро а и други фактори има, тя ми каза че снощи са се чули защото и сестра и живее с нейния и я питала как сме какво правим дали ще ходим на къмпинг защото имахме такива планове и тя отг че сме добре и че заради времето не сме тръгнали. Предложила и да излезем другата събота на ресторант заедно и тя казала добре. Тове ме успокои до някаква степен защото все пак е някаква надежда и сестра и ме посъветва да не и звъня няколко дена но ще ме държи в течение.

23.   Ако не си някой наркоман, пияница или откаченяк. Ако не си, проблема е в родителите! Те трябва да уважат избора на дъщеря си. Ако си нормално момче, а те просто не те харесват, това не е причина да се заяждат и поставят ултиматуми на дъщеря си. Според мен бягай от това семейство, винаги ще ви се мешат в отношенията.
Белатрикс

24.   мисля да и напиша писмо и изпратя поне когато го чете ще разбере всичко което искам да и кажа защото по телефона не иска да слуша за това а и не искам тоест искам да и звънна но по добре да изчакам и мисля че писмото е добър начин

25.   Брато, бегай докато е време! Рано или късно самата тя ще се обърне срещу теб, па дори сега да много влюбена! Казвам ти го от личен опит!

26.   здравейте. Нещата не знам и аз как да го кажа но не вървят май на добре. Вече мина седмица а тя все още не иска да се оправим през тази седмица ми беше много тежко послушах съвета на всички да не и звъня, имаше долу горе някакъв ефект 3 дена без да я чуя и като и звъннах след това беше по омекнала каза ако ми е било по лесно така като и звъня от време на време да се обаждам не знам какво значи това но не иска да се съберем отново занесах и някои неща в тях които ме помоли но нарочно не и събрах всичкия багаж когато отидох в тях нарочно набързо и дадох багажа и и казах дай да те бацкам и тя се усмихна и ми даде и аз я целунах почти до уснитеи и си тръгнах но не иска да сподели с никой за раздялата и на сестра си казала само че сме се разделили и това незнам още колко да се надявам мисля че ми остана само един изход да чакам докато почна да и липсвам много и се обади