Мнение за приятелството след раздялата?
Здравейте :) Та както се вижда от заглавието, интересно ми е да видя възможно най-много мнения по въпроса какво мислите за приятелството между мъж и жена след раздялата. Възможно ли е то според вас? Има ли почва за развитие? Аз съм момиче, прекрачило прага на 20те и що се отнася до бившите ми гаджета - започнахме да водим приятелство, но с единия се оказа няколкомесечно, а с другия година и нещо. Със сегашния се разделихме скоро и ще видим дали ще се получи. Не знам дали да сформирам мнението си въз основа на този мини-опит. Засега като гледам май такова нещо като приятелство няма... Ако сред вас има такива, които са преминали през това, споделете!

Коментари

1.   Ми според мен първо приятелство, след него любов но.. любов-приятелство да остане след нея, рядко, но не е непременно невъзможно де:), на мен например ми се е случило най-добрият ми приятел се влюби в мен, но аз не изпитвах точно същото и не се получи, но обратното не знам, а сега той е с друго момиче и не поддържаме вече приятелски отношения.

2.   Според мен не е възможно. Винаги единия от двамата ще си намира поводи да си открадне някоя целувка, прегръдка или ще го зарибява. А понякога тези неща са взаимни и пак се почва старата песен на нов глас. Не е възможно приятелство.

3.   При мен обикновено се получава. Това, че връзката не се е получила не значи, че не се ценим един друг.

4.   Според мен много зависи от отсрещната страна. С някои бивши гаджета сме много добри приятели, с други не, въпреки обещанията, които сме си дали, че краят на любовната връзка не означава край на отношенията. Там, където е имало дълга връзка със силни чувства обаче мисля, че не е възможно, но това е само предположение, не мога да говоря от опит.

5.   Ами по принцип е възможно, но за това трябва една духовна и емоционална зрялост. А и също така самата връзка да се е изчерпала естествено. Имам предвид един от двамата да не се чувства твърде наранен или предаден. Не трябва да има и някакви остатъчни любовни чувства иначе приятелството няма да се искрено, според мен. С две думи- трудно е, но не е невъзможно :)
Само не разбрах ти и на приятелствата си ли водиш статичстика с каква продължителност са? :)

6.   Не е възможно и е напълно безсмислено според мен. Ако определен мъж не е могъл да ти даде нещо много повече от приятелство, защо би се примирявала да сте само приятели. В смисъл, има толкова много други мъже, с които не си имала интимност, и какво ти пречи да бъдеш с тях приятели. Как изобщо е възможно да си в приятелски отношения с бивш, при положение, че е имало наранени и проблеми. Сигурно е възможно само когато не е имало чувства и връзката е била краткотрайна, но иначе не виждам някаква логика бивши да желаят да имат някакви отношения, щом ясно те са се разделили по някаква причина.
Аз лично никога не съм имала желание да поддържам каквато и да е връзка с бивши, щом сме приключвали съм гледала възможно най-скоро да се отърва от всякакви мисли за тях, и се радвам за което, защото съм си спестявала излишен тормоз и допълнителни драми.

7.   Момче и момиче които са били гаджета и са водили полов живот, след раздялата никога не могат да бъдат приятели.

8.   Трудна работа е. По принцип за да се разпадне нещо в лично-интимен план, то това значи че е имало пролуки точно в приятелството и в самите взаимоотношения. По тази логика, не виждам как и защо бих поддържал отношения с някой, който някога е бил част от живота ми.
Пробвал съм, но също така съм улавял по-скоро някакъв интерес, от колкото чисто приятелство.

11.   От авторката:
към (5), ами не си водя предварителна статистика, че да си водя записки или нещо. просто сега като хвърля поглед назад, си давам сметка какво е било. обикновено не забравям такива неща :)

12.   Няма да задълбавам върху смисъла на подобно приятелство, а ще отговоря на въпроса ти. Колкото по-малко сте се обичали, толкова по-големи шансове имате да останете приятели. Ако дори единият от двамата е обичал другия силно, той ще се дразни от новите гаджета на бившата си половинка и ще изживява истински ад. Но пък ако и двамата не са се обичали особено силно, то връзката им е била безсмислена по начало - от типа "само и само да не остана сам/а". Ти си прецени какви са били твоите чувства към бъдещия бивш и се опитай да разбереш доколко силни са били неговите. Не можеш да го питаш, но често от поведението си личи и не са нужни думи.

Ако пък сте били от онези, които си мислят, че за да се самозадоволяваш ти е нужна жена/мъж и са започнали връзка само заради регулярната нужда от секс, тогава можете да бъдете приятели, но докато отново ви се прииска секс. Т. е. и тук шансовете за солидно приятелство са слаби.

Ако просто искаш да бъдеш в добри отношения с всички - приеми, че не можеш! Просто хората са твърде различни и не можеш да угодиш на всички едновременно. Винаги ще има такива, с които не можеш да се разбираш. Ще има и други, които вече не са от твоя отбор така да се каже - т. е. преди сте се погаждали, но вече не е възможно. Това е неизбежно както и смъртта.

13.   Какво ви е мнението няколко години по-късно - според мен е напълно нормално нещо, но за съжаление се случва рядко.

14.   Защо се ровите из толкова стари теми? Че ги и рестартирате?