Не желая да се срещам с него
Здравейте!

Ще започна с това, че имах връзка с мъж, с когото се разделихме преди няколко месеца. Или по-точно останахме добри приятели. Искам да кажа, че се чуваме всеки ден, пишем си, говорим си и като цяло всичко е нормално.
Той самият все още казва, че има надежди, че един ден пак ще сме заедно като двойка, също така твърди, че приятелство между мен и него не може да има и с всеки изминал ден се убеждавам все повече и повече в това.
Намеците от негова страна продължават. Единствената причина поради, която не съм прекратила всякакви взаимоотношения с него е, че държа на него, защото преди имах чувства и допуснах този човек до себе си.

Усещам обаче, че от скоро време тези чувства, които имах към него вече ги няма. Преди желаех да бъдем приятели, сега се замислям все по-често дали изобщо желая този човек в живота си...
Той е като обсебен от мен. На моменти се плаша. Постоянно пита къде съм, с кого съм, какво правя... Казва, че е напълно нормално да се интересува за мен. Ревнува ме от всичко! Обяснявам му, че между мен и него вече няма нищо и съм свободна да правя и да излизам където и с когото желая, но той не иска и да чуе.

Казва ми, че ме обича, а аз не отвръщам нищо и въпреки това продължава да настоява, че иска да се срещаме, да общуваме. Преди и аз исках. Желаех да останем с едни добри взаимоотношения. Сега вече не желая. Имам чувството, че този мъж е полудял.

Започнах да се дистанцирам от него с надеждата, че ще ме остави намира. Не му вдигах телефона, избягвах го, но и това не помогна. Сега отново иска да се срещнем за да сме си поговорели за нас... Обяснявам му, че няма такова нещо като "нас", но той отказва да ме чуе.

Ще кажете просто му кажи, че не искаш да те безпокои в прав текст, но не е толкова лесно. Имах чувства към този човек и го чувствам много близък. Не искам да го наранявам по какъвто и да е начин. Но неговото отношение към мен ме отблъсква, дори на моменти ме плаши. Той си е наумил, че един ден пак ще бъдем заедно.

Какво да правя? Дали наистина не е време да прекратя всичко между мен и него и колкото и да не ми се иска да продължа напред, но без този човек в живота си, въпреки че той означава много за мен. Или пък да се срещаме, да си говорим, но да го държа на дистанция. Не знам какво да правя. Обърквам се все повече и повече. Ще се радвам на всеки, който реши да ми помогне със съвет. Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Случвало ми се е и на мен - един път с близък приятел, друг път с познати. Единственото решение е КРАЙ от раз - блокирване в социални мрежи, скайп и телефона. Пълен игнор. Продължават да те търсят няколко месеца, после се отказват

2.   Май всички мъже постъпват така... Разбирам те напълно. Много е гадно, когато някой постоянно те следи и не иска да разбере, че между вас вече всичко е приключило. Писна ми да слушам неща от сорта "ще се променя" ; "ще се самоубия"... Има хора, които не разбират от дума, но и това време ще дойде. Нищо не е вечно! Приятеля ти сега е обсебен от теб, но ще дойде ден, когато ще дойде на себе си и ще си даде втори шанс с друго момиче. Мразя мъжете, които като те загубят и всячески искат да се вкопчат в теб, и постоянно те следят какво правиш с кой си, постоянно искат обяснение и те заплашват... Ти не си му собственост... обаче той май не разбира. Това е отвратително, отблъскващо и задушаващо... За съжаление в този случай няма как да се разделите със мир. Трябва да го унижиш и да направиш всичко възможно за да разбере, че нямаш чувства към него и няма смисъл да таи напразни надежди. Ако трябва напсувай го... обаче внимавай, когато се ядоса да не ти направи нещо, защото мъже като него са способни да посегнат на себе си или на жените си. Другия метод е да го отрежеш, не му говори, не му обръщай внимание... абе нищо, все едно го няма, даже флиртувай с друг пред него.

3.   като се държиш с него като с приятел му даваш надежди, мъжете не разбират от такива неща. по-добре приключи ВСЯКАКЪВ контакт с него. ти го объркваш като се държиш с него като с приятел просто. аз съм жена и разбирам много добре, да имаш нормални отношения с човек, който е бил част от живота ти, е супер, но не с всеки се получава. направи услуга и на него и не го мъчи

ако стане опасен, кажи че ще идеш в полицията да пуснеш жалба срещу него. успех!!

4.   Благодаря Ви!

5.   Преживявам го в момента. Сближих се с човек, които макар да знае, че имам връзка и, че няма да стигна до крайност, без да съм му давала надежда. Уж, бяхме " приятели" сега ми провежда тормоз- телефонен, интриганства зад гърба ми.. Когато кажа, че ще пътувам по работа- предлага да отидем заедно. Аз държах на него, защото е много стойностен и свестен човек. Но, мисля, че вече прекалява и то без да съм му никакъв повод. Съкратих контактите. Избягвам го и малко, по-малко се успокоява. Макар, че интригите които прави продължават.
Незнам какво да те посъветвам, но ти желая всичко да приключи успешно.

6.   Благодаря №5, аз също ти желая този човек да те остави час по-скоро, а ако продължи да ти навлича проблеми поговори с приятеля си и му обясни как стоят нещата. Ако теб като жена не желае да те чуе, то мисля, че с приятеля ти "ще се разбере". Не си длъжна да го търпиш.

Въпреки това те разбирам отлично. Аз все си казвам край, повече няма да се занимавам с този човек и да си губя времето да му обяснявам неща, които трябва да са му пределно ясни защото съм му ги казвала над 100 пъти, но съм го обичала и държа на него като на човек и може би затова сърце не ми дава да бъда по-груба с него...

7.   Обичаш някого, когато искаш той да е щастлив, независимо от всичко.
Остави го, не го търси изобщо, защото така той си създава илюзии, че можете да бъдете отново заедно след време, да успее да те спечели. Като прекратите отношения, с времето той ще свикне с тази мисъл и ще успее да продължи напред.
Не залъгвай момчето, не бъди егоистка и не го карай да страда. Пусни го и го остави да продължи напред!