Споделена история от Тинейджърски

Жертва на подигравки
Здравейте.
Аз съм на 12 години. Постоянно ми се подиграват в училище, че съм едра. Постоянно чувам как по-големите от мен ме обиждат, че съм била грозна и дебела. Чувствам се отвратително в моето тяло. Започвам да избивам сама комплексите си.. Имам много приятели, но повечето ми натякват, че трябва да отслабна. Харесвам си едно момче, дори и ме е срам да му кажа, защото веднага ще си тръгне, като ме види каква съм. Бих искала да отслабна и да не съм обект, на който постоянно се подиграват. Какво да направя?

Коментари

1.   Ами започни да спортуваш или да ходиш на фитнес..

2.   Подкрепям номер 1. Просто започни да спортуваш и изключи от менюто си полуфабрикатите- вафли, чипсове, солети и други боклуци. Само не прави огромната грешка да се подлагаш на глад.

3.   Ще ти го кажа и аз.. или отслабвай или свиквай ;)

4.   Абе какви хора сте вие? Момичето е едва на 12, знаете ли с тези диети и изказвания като на номер 3 какви травми можете да докарате на едно младо момиче като нея? !
Мила колко си висока и колко тежиш, би ли споделила?
Съгласна съм с номер 1 и 2, не прави диети, защото си още малка да излагаш тялото си на стрес, но спортувай, тичай или се запиши на нещо, което ти харесва - танци, фитнес такива неща :)
Не се тъпчи с чипсове и такива неща - сега е лято яж повече салати, свежо и прясно месо, плодове :)

5.   От автора: Висока съм 1. 62 и тежа 59 кг.. Знам, че трябва да отслабна, записала съм се на толкова много спортове, но не се получава.. и стигнах до едно нещо: Дали не е от гена?

6.   Сподели какво спортуваш и как се храниш, може би грешиш някъде.

7.   От авторката:
В момента ходя на танци. През лятото играя тенис и плувам.
Обичам да се храня и то доста.. Сега намалявам хляба. Особено обичам да ям тестени изделия и чипсове, но се сега съм ги спряла. Ям много вафли.. Сутринта веднага ставам и или сядам на компютъра или лягам и гледам телевизия.. Направо УЖАС..

8.   Не ги слушай разбирачите с техния фитнес и диети. Рано ти е още. Продължавай с плуването. Спри хляба или яж черен и то в умерени количества, яж също предимно месо и риба, въпреки че не е желателно да се ограничава разнообразието на храната на тази възраст. Спри чипсовете и вафлите.
Метаболизма ти сега е много бърз, така че вместо да сядаш на компютъра или пред телевизора, излез и извикай приятелките на разходка или да карате колело (колкото и банално да звучи).

9.   Миличка, преди всичко, ти трябва да знаеш, че си красива! :) Независимо от тялото ти, всеки човек е красив. Ти си уникална по себе си! Отслабването се получава. Целта е да изгаряш повече, отколкото приемаш. Успех ти желая. И си вдигни самочувствието, ти си красива!!!! :)

10.   Не се комплексирай. Може да си дебел, грозен какъв ли не, но комплексари никойне обича. Най-доброто което можешп да направиш е да не им обръщаш внимание и да започнеш не гладуване, защото след гладуването се напълнява още, а и е много вредно. Започни здравословен начин на живот. Подкрепям номер 2. Вредните пакетирани храни просто трябва да ти излязат от менюто. Сега лятото е подходящ момент за здравословна диета салати много плодове... Също така е много важно да спортуваш. Ходи да бягаш, кардиото е най-добро за отслабване. Успех!

11.   Ами първо, майната им на всички и тяхното мнение. Ако искаш да отслабнеш бързо и ефективно без да гладуваш или да станеш анорексичка си вземи L carnitine или Fat burner. Спри въглехидратите и пий повече вода/зелен чай. Късмет.
Pr0cK

13.   Номер 8 ми хареса :) Към рибата и месото добавяй салата, зелена салата например, вкусна, засищаща и не се пълнее... без чипс и газирано и много спорт.... ще се получи, навлизаш в пубертета и ти трябват хранителни вещаства, така че дума да не става за диети..

14.   За тази височина мисля, че около 55 кг ще е идеално. Пробвай с разделно хранене. Една моя приятелка така свали около 10 кг, но после се отказа.. :(

15.   Мила... прочетох, че си 162 и си 59 кг. Наистина не искам да те засегна, но може би е малко много.... Аз съм 169 и съм 48 кг. На мен и сега дори ми казват, че съм дебела. През лятото бях станала анемична, почти анорексичка! Не стигай до това положение. Не трябва и сега да се подлагаш на диети, просто спортувай и малко по малко ограничавай храната. Например аз избяхвам хляба, вече не знам колко време не съм яла хляб. Може всяка вечер да тичаш или да правиш коремни преси, за да стегнеш стомаха си. За това, че ти казват, че си грозна. УСМИХНИ СЕ НА ПУК НА ТЯХ! Мисля, че просто трябва да си припомняш това - http://data.whicdn.com/images/61775460/large.jpg -
Monna

16.   Ген? ! Това никога, ама никога да не ти фигурира като оправдание! Няма такова нещо като "такъв ми е гена, край"!
Знам как се чувстваш! Ако приятелите ти просто ти подхвърлят, че трябва просто да отслабнеш значи не са ти истински такива!
Всичко опира САМО до тебе! Гена ти има както лоши така и добри черти. Твоя ген ми е пределно ясен и само ти казвам, че ако се захванеш УПОРИТО
със спорт и ограничавайки храната (което е даже по-важно) ще станеш освен високо, а и много красиво момиче! Всяко момче ще те загледа, най-малкото заради добрите страни на гена (който ти предполагам мразиш)!

П. П. : Не слушай номер 8.! Поради факта, че си няма грам и на представа за какво става на въпрос с храната, а да не говорим, че си мисли и че имаш бърз метаболизъм!

17.   Опитай със смехотерапия, сериозно. Смехът ти дава самочувствие, лекува очи, тумори, отслабва се, развива паметта... още колко ползи мога да изброя. За разлика от другите методи е лесно и приятно.

18.   До авторката

Заложи на дългото ходене пеша. Наистина помага в дългосрочен план. Ако трябва да изминеш някакво разстояние с превозно средство - прави го винаги пеша. С други думи, лиши се от превоз и ходи с краката си и то енергично - всеки ден, навсякъде. Ще имаш резултат и се откажи от статичния начин на живот. След ходене не яж калорични неща, за да има ефект. Ако ти харесва туризъм с багаж на гърба - от това по-добро средство няма за отслабване и стягане, а пък и храната си я заслужаваш и ти е вкусно всичко, и няма да надебелееш. По баирите най-много килограми се свалят и е много по-добре за тялото ти, защото си винаги на чист въздух.
Питай бабите и дядовците си, как те са живели едно време на село(не те обиждам), защото по-голяма част от хората са живели по селата и са водели здравословен начин на живот.

19.   Здравей! Понеже и аз бях в твоето състояние знам какво чувстваш. Имаш чувството, че си зависим или пристрастен към тъпата храна, нали? Но аз намерих начин : "здрав дух в здраво тяло "! Както се споменава и по-горе най-добрият начин е спортът! Така че увеличи движението, любимият ти спорт е страхотна идея, карането на колело е много забавно. Намали вредната храна, ще се чувстваш много по-добре, ако изядеш една ябълка или един банан (или някакъв друг плод) вместо чипс. СПРИ БАЗИРАНИТЕ!! Много ободряващи са прясно изцедените сокове. Не спирай хляба - само той ти дава тези вещества, необходими А организма. Когато бе ядеш хляб, организмът ги търси от др храни : напр. сладкото. И ти хапваш сладко, а то е мн по-калорично, мила. Нормално за ден са 2/3 (препоръчително пълнозърнест хляб )

20.   Продължението : освен това диетите са безполезни. Мъчиш организма си, потискаш настроението си, а ефектът е кратък. На мен ми помогна регулираното хранене ( спорт ти гарантирам резултати ). Прочети в интернет за него, пълно е. Успех <33

21.   До номер 17:
Стига давали изцяло грешни съвети!
Трябва си труд и упоритост!!!
И да се нап*каеш от смях пак няма да свалиш повече от колкото урина си изхвърлил!
Моля ви се, СТИГА ГЛУПОСТИ!

22.   Виж аз съм на 13 и минавам през същото... никога не съм била слаба или поне не съм се смятала за такава.... важно е ти да се харесваш... спорта е хубаво нещо, чрез него можеш да си изградиш приятелства...Но важното е да си силна, защото ако започнеш с неща които аз правя ще се съсипеш.... ПРОСТО ОСТАНИ СИЛНА ;)