Постоянно го ревнувам
Здравейте!

С приятеля ми сме заедно от 4 години, имали сме проблеми, преудолявали сме ги и т.н. Сега отношенията ни са добри, но аз прекалено много го ревнувам. Като се загледа по улицата и аз се дразня и си мисля, че се заглежда в някоя и си мисли какво може да прави с нея, например, ако го заговори някоя позната на улицата и аз откачам и се дразня, по телевизора, ако дават някакви жени по- предизвикателни и аз също му правя проблем, че едва ли не той си мисли за секс с нея.

Понякога се замислям и си казвам, той си мисли за дрги жени, че иска да е с тях, че иска да се разнообрази. Като срещна някоя позната по улицата и той пита коя е тази и аз започвам да му викам и да се дразня отново и отново. Постоянно го ревнувам, дори стигам до изнервен рев, но не винаги.
Неискам да ревнувам толкова много, доста безпочвена е ревността ми.. Помогнете ми да се отърся от това нещо, незнам как!!! :(

Коментари

1.   Може би той нарочно го прави, за да те дразни.Това му доставя удоволствие и повишава мъжкото му его. Аз също съм преживала подобно нещо, но спрях да му обръщам внимание и той постепенно отслаби вниманието си към останалите жени. Започни да се заглеждаш по други мъже - играта ще се обърне в твоя полза.

2.   Той ако не искаше да е с теб нямаше да е. 4 години си е бая време за такава ревност. Повярвай първо в себе си, тогава търси вяра и в него.

3.   Рeвноста е болестно състояние и едва ли ще ти премине Чустваш си собственоста нарушена. Жена ми уж не беше такава но напоследък нещо не е добре. Ревнува ме и от Интернет

4.   Ревнува този който иска да бъде обичан.
Ако ти се усещаш обичана няма за какво да ревнуваш.
Всичко е просто флирт, флиртувай и ти.

5.   И при мен е така. Постоянно ревнувам приятеля ми, с когото сме заедно от почти 4 години. В началото не беше така - вярвах му. Но след като разбрах, че ми е изневерил, въпреки уверенията му, че обича само мен, вече нищо не е същото. Постоянно се съмнявам, дразня се, като се загледа в някоя по улицата. Абе тия мъже защо си мислят, че не ги виждаме?! Те направо се извръщат, как си мислят , че това остава незабелязано??? дразня се като говори с колежките, като пуска "уж невинни" закачки, като си пише в Скайп, изобщо....мисля, че никога няма да мога да му вярвам отново....Съмненията убиват всичко хубаво, което е било.....

6.   И при мен е така. Имам си приятел на 16 а аз съм на 12, и постоянно проверявам какво пише на другите момичета. Например уникална си и (инлове) на доста момичета пише така и аз много се притеснявам да няма друга или ппросто да съм му оммръзнала но не вярвам защото сме заедно от една седмица а казва че само мен обича незнам какво да правя ако му кажа ще се скараме