Приятелства със срещуположния пол
Здравейте на всички!

Покрай една история на най-добрата ми приятелка се замислих за приятелствата предимно със срещуположния пол. Конкретно: тя е влюбена в едно момче от университета, където учим и двете. Той учи друга специалност, но се засичаме с тяхната група почти всеки ден. Доколкото знам са се запознали с приятелката ми. Всеки път като го видим е в компания само от момичета, всъщност навсякъде, където го видим, в стола се храни с момичета, по коридорите се смее с момичета, едва ли не всеки път различни, в библиотеката учи само с момичета. Не бил гей, а не е и особено красив, че да ги впечатлява толкова. Може да има хубав характер или да разказва добре, знам ли. Във фейсбука му имало само момичета.

Общо: Идеята на темата е защо някои мъже предпочитат да са в изцяло женска компания и обратното, защо има жени, които се събират само с мъжки компании? Дали обичат да са в центъра на вниманието по този начин или пък има хора, които се чувстват по-комфортно в компания на срещуположния пол?

Отново се връщам към ситуацията с приятелката ми. Посъветвах я да помисли дали и трябва такъв мъж, когото да ревнува постоянно, ако нещата между тях се получат, защото аз лично съм доста скептично настроена към такъв тип мъже. Нямам нищо против приятелят ми да общува с жени, но не като излезем с приятели да доведе една компания жени и да ги нарича "приятелките ми". Вижда ми се прекалено.

Любопитно ми е да разбера и вашите мнения по въпроса. Благодаря :)

Коментари

1.   Здравей! Аз съм момиче. Когато бях 1, 2, 3 клас си говорих много с момичетата. Но в 4 клас те вече не ме харесваха и ме презираха. И затова започнах да съм само в компанията на момчетата. Те поне нямаха нищо против. Бях с тях не защото харесвам някой или защото искам да съм в центъра на вниманието, а защото нямаше с кой друг. Аз наистина харесвах едно момче, но не бях с другите заради него.
Единствените пъти, в които съм била с момичета в 4 клас са по време на голямото междучасие и физическото. Но те не бяха от класа ми, ами от а, в, г...
Дано да ме разбра. Той може просто да е скаран с момчетата и да се опитва да преодолее мъката си.

2.   Момиче съм на 19. Имам приятелки и излизам с тях, но по ми харесва да съм в мъжка компания. Покарай приятелите ми момчета се чувствам страхотно, няма я оная превзетост при говоренето, няма го контенето преди излизане, не се страхуваш, че като отидат до тоалетна ще те обсъдят, не завиждат. Обсъждаме си теми, които с момичетата понякога се притеснявам. Въпреки, че отношенията с най-добрия ми приятел една вечерпрераснаха в нещо повече, смятам че приятелство между двата пола е нещо нормално и често срещано.

3.   Няма истинско приятелство между мъже и жени, има само изгода, секс или любов! М34 с много опит и наблюдение

4.   Към номер 3
Приятелство може да има между мъж и жена, само и единствено ако не се привличат сексуално, и както единия така и другия не му минава през ума да се...
След време ще пиша дали може да има приятелство, между мъж и жена с разлика от 10 години. Тя беше с толкова по голяма от мен, дори и след като вече се разделихме, нито аз нито тя иска да си прекратим приятелските взаймоотношения, до къде ще сте стигнем ще кажа след време :)

5.   Аз съм момиче, пък един от най-близките ми хора е момче. Много си го обичам, винаги си споделяме всичко. Държим се за ръце, прегръщаме се, но той просто ми е много близък, както аз на него. Аз знам в коя е влюбен той, той също знае за мен и си помагаме.
Та смея да твърдя, че има истинско приятелство между мъже и жени.