Любов като зараза около мен, аз имунизирана
Здравейте, ще се радвам ако някой ми даде съвет какво да правя, защото вече не знам...
Студентка съм втори курс, но нямам никакъв опит с връзките с момчета. Имам много приятели, тоест нямам проблем с общуването с тях примерно, но вече се чудя какво ми има, нещо ги отблъсквам ли, ако стане въпрос за връзки...
Наскоро няма и 2 месеца, тези от компанията ми, които си нямаха гаджета, всичките почти си намериха, направо като зараза... По едно време все излизахме, и всеки с партньора си, аз-сама. Искам да кажа, че отдавна ми е този проблем, не отсега, само дето съм видяла другите, та и аз. Просто сега ми стана още по-кофти.
Искам поне веднъж аз да съм в прегръдките на някой. Поне веднъж някой да покаже някаква нежност към мен... Просто не знам, всички ми викат онази реплика за влака, моя влак доста закъснява.
Не знам какво ми има чак пък толкова. Не съм кифла, по скоро спортен стил имам на обличане. Играя баскетбол и латино танци, имам много хобита, постоянно кипя от енергия, мисля че имам хубаво тяло. Нещо заради държанието ми или какво?
Наблюдавам и още нещо:за да харесам даден човек ми трябва време да го опозная като характер, но като харесам някого, това става твърде късно, защото той вече ме мисли за приятелче и нищо повече. Това още повече ми усложнява ситуацията с момчетата...

Коментари

1.   Не че злорадствам, ама същото е и при мъжете, които търсят нещо по-дългосрочно. Тъкмо започнеш да поопознаваш дамата и хоп, сложила ти етикет "приятел". Невероятно гнусен номер. Не мога да дам съвет, просто се присъединявам към питането ти.

2.   Според мен, за да те приема някой мъж просто като приятелка, проблемът е в теб самата. Скъси дистанцията, не мисли кой какво ще каже или кой какво мисли за теб. Просто действай. Смени си компанията, излизай сама, с много хора покрай теб нямаш големи шансове за успех. Аз също съм сам, може да се срещнем някой ден. Успех, пожелавам ти да намериш голямата си любов. Аз още я търся и ще продължа да я търся, докато не я намеря.

3.   Има един факт. Мъжете нямат твъдо разделение "приятел" и "гадже". При жените обаче това е често срещано явление. Веднъж мъж попаднал в графа "приятел" е почти невъзможно да се приеме за нещо друго. Ако искаш съвет как един мъж да те види и като жена, то просто го покани у вас и се преоблечи пред него. Може и да го съблазниш, поледното в главата му ще е да гледа на теб като приятел. Не го мисли толкова, нормално е преди да проимаш чувства към някой да има период на опознаване. Тъй като ти желаеш да не е просто един секс, а да имате емоционална връзка, то този периос на опознаване е напълно необходим. Намери някой, който е на твоята "вълна".

K-Man

4.   Номер 1. Какво значи "Невероятно гнусен номер". По тази логика всяка жена трябва да те приеме, иначе ще й се лепне етикет на погаждаща гнусни номера.

Притъпи малко егото си, не всяка жена те харесва като мъж. Това не е погаждане на гнусен номер - или те харесва, или не. Трябва ли да отговаря на чувствата ти, само защото ти имаш чувства към нея? Кой е толкова специален?

5.   Каквото казах, това значи. Според личния ми опит, ако изначално не показвам явен сексуален интерес, ставам "приятел" и няма никакво развитие после.

6.   Ще ти дам съвет, когато се влюбиш действай смело, не чакай да го опознаеш, дори направи първата крачка, няма начин да не успееш.

7.   Авторката: Благодаря за съветите, повдигнахте ми малко настроението.
До 6. : Да действам смело е хубаво, въпреки че нямам никакъв опит във флиртовете, но не мога хич да не познавам човека. Аз не се влюбвам само по външността.

8.   Подкрепям напълно номер 6. Просто действай! Най-голямата грешка, която можеш да направиш е да останеш безучастна към поривите на сърцето ти. По думите ти съдя, че си добро и съвестно момиче, но ти липсва увереността да действаш и да изразяваш чувствата си, но в същото време имаш много правилен подход - подобно на теб и за мен е от огромно значение характерът на човека. И аз като теб съм 2 курс (може да се каже вече 3-ти), но поради редица комплекси вече 2-години не се решавам даже да заговоря една колежка (която впрочем също играе латино танци), а е видно, че не е безразлична към мен. Трудно ми е да те посъветват нещо конкретно, но може би в случай, че си харесаш дадено момче му го покажи или направо му кажи, колкото и глупаво да изглежда това понякога - уверявам те често това е единственият начин.

9.   от#6 Не е така, явно не си се влюбвала истински, няма начин да не разбердш че си влюбена, когато го видиш и започва да те стяга под лъжичката, постоянно си мислиш за него, дори и да не си говорила с него, това е да си влюбена, изпитваш ли това, трябва да действаш, пожелавам ти успех и много любов.

10.   Къде пък я видя тая любов, ако искаш да кажеш секс и разврат да, но любов....

11.   Тук не става за „разврат и секс”номер 10, става дума за нещо, което явно на теб ти е чуждо.

12.   Какъв секс и разврат? То момичето е самотно, иска малко нежност и обич, вие тук за секс говорите...

14.   Авторката:Вярно е, какъв разврат намирате тук... Нямам думи!
Самотата е убийствено чувство, не мога да се отделя от приятелите си, имам много компании, с които се срещам, но във всяка една има поне по една двойка. До скоро баскетбола ми беше утешението, когато играех, изобщо не мислех за тези мои проблеми, но вече и в групата, с която се събираме да играем се намери една двойка (от редовно играещите, за съжаление). Други ще ми кажат да се разхождам сама, и това не ми помага, навсякъде навън виждам държащи се за ръце, прегръщащи се, целуващи се... Просто не знам...

15.   И аз съм в това положение.Самотна съм, знам, че гаджето няма да ми падне от небето, но и аз съм притеснителна,не знам нищо по изкуството на флирта и омайването.и аз не знам какво да правя. ..

16.   Според мен гледаш от грешната гледна точка. Това, че се чувстваш самотна е породено от факта, че другите си имат, а не от това, че ти си нямаш гадже. Т. е. ти проектираш в съзнанието си, че и ти като тях трябва да имаш, което не е задължително. Просто така сме устроени хората да "прихващаме" поведение от другите. В момента си се фиксирала върху тези мисли, защото обикновено човек се фиксира, върху това, което най-много му липсва. Според мен повече общуване и излизане. Дори да не се стигне до връзка и секс, ще се почувстваш по-добре. Не се фиксирай върху обвързаните, а върху необвързаните.

17.   Ех, къде сте бе момичета (авторката и номер 15), аз съм в същото положение...
М 26