Любов ли е или просто една голяма лъжа
Здравейте! Аз съм едно 23 годишно объркано момиче вече с детенце в корема. Реших да пиша тук защото вече не знам какво да правя. От 3 години и няколко месеца аз вече живея в Германия тук се запознах с един очарователен млад мъж и веднага заживяхме заедно. Бяхме истински щастливи всичко беше като в една приказка. Имах много проблеми с семейството му което не ме искаха не ме уважваха обиждаха ме но въпреки всичко аз не се отказах от тази любов и така минаваше времето. Когато миналата година на коледа разбрах че съм бременна до тогава ние нямахме планове за сватба но след тази хубава новина решихме да се оженим и бяхме много щастливи и интусиазирани. Но в един момент нещо се обърка той се промени започна да се държи много грубо като много често ми повтаряше че детето е мой проблем и от тогава започна всичко. Много често той ме караше да си мисля че не иска това дете с приказки. И отново аз преглътнах всичко това като си мислех че той просто се е уплашил като всеки мъж. Два дена преди да се приберем в България за сватбата той е българин (за уточнение) той ми каза че няма да има сватба. Причините поради които той ми казваше тези неща е може би че беше много изнервен уплашен раздразнителен но въпреки всичко ние сключихме брак. Когато се върнахме отново в Германия още първата вечер той ми вдигна ръка но не ме удари това стана пред неговия брат и неговата снаха. Разбира се аз бях много разтроена от това но отново го преглътнах. След около 3-4 дена той беше на гости в брат си когато ми се обади и ме попита нещо но аз незнаех отговора и ми вдигна страхотен скандал когато се прибра караниците продължиха а аз бях засегната от това че ме обида пред семейството си. Тогава аз бях бременна в 6-тия месец той започна да ме бие с юмруци по главата удари ме с лакет в корема и ме наричаше с грозни думи. Тогава аз отидох при майка ми за утеха исках просто да мине време бях объркана и незнаех какво да правя много често когато го молех да излизаме на разходки понеже имах нужда той винаги ми казваше че е уморен лягаше да спи не ми обръщаше внимание а сега и този бой. Беше Ужасно! Едва успях да избягам от юмруците и шамарите му. В продължение на седмица и половина той не ме потърси дори не дойде с мен на преглед за детето тогава майка ми каза че явно трябва тя да се намеси. Каза ми да се качвам в колата и отидохме във къщи където той отново лежеше и гледаше филм. Майка ми започна да говори а аз дори не исках да го погледна защото ме болеше от всичко това незнам какво ни липсваше имахме си всичко каква беше причината за всичко това. Когато чух малка част от разговора между тях разбрах че той разказва неща които не са се случили тогава аз се намесих и му казах да ме погледне в очите и да ми каже дали това е истина което говори. Дали не му е болно от това което каза и направи интересува ли го изобщо детето как е имал смелоста да удари една бременна жена в стомаха. Тогава той стана опита се да ме прегърне и да ми се извини в началото не исках но все пак го обичах и отново наивната аз повярвах на извиненията му и ги приех. В продължение на една седмица всичко беше наред дори излизахме на разходки което беше наистина много хубаво за мен защото не се беше случвало много време но в един момент отново нещо му стана започна да ми казва на всяка дума че съм боклук че съм дебела и грозна че съм мърша и интересното беше че нямаше основателна причина. Изклучително много се стараех за него защото не исках да се караме исках да живеем добре но отново не се получи. Когато ме убиждаше аз се затварях в банята и плачех но накрая вече не издържах събрах един куфар дрехи и отидох при майка ми. Той отново не ме потърси имах важен преглед на цветен видеозон където се вижда детето той отново се опрадва че не може да се освободи от работа и да дойде със мен. Сега съм в майка ми. Дори днес отново бях на лекар и не дойде с мен звъня ми по телефона да ме попита за разни документи но не и как е детето. незнам какво да правя с този човек незнам как да постъпя незнам кое правилно и kое не. За това моля всички които обърнат внимание на моята истинска изповед и на хората с доста по голям опит да ми дадат съвет. Ще бъда благодарна на абсолютно всички. Благодаря ви за вниманието. Светлозара 23 години!

Коментари

1.   Според мен, и двамата не сте били зряли за дете, но станалото-станало. Интересното е, че ти не пишеш много за неговите родители - само, че семейството не те е приело. Възможно ли е неговите родители, по-скоро майка му да го настройва против теб?
Сватбата я е отменил, защото някой му е подшушнал, че ти дължи страшни издръжки по немското законодателство. Бъди спокойна - той издръжките и без това ги дължи, щом ти е направил дете. Ако не го признае, съди го. Прави се ДНК и съдът насила му го присъжда, после социалните ти дават издръжката, а съдя изпълнител си я взима от него.
Моето мнение е, че трябва да скъсаш с този човек и да си гледаш сама детето. Най-вече ме плаши това, че те бие. Това е само началото. Когато се появи детето и трудностите, той ще продължи с боя и тормоза. Следващия път отиди в полицията.
Според мен е било голяма грешка на 23 г. да вземеш толкова важно решение, но станалото-станало. Детето не е виновно и си длъжна като майка да се погрижиш за бъдещето му и нормалното му съществуване като напуснеш този ненормалник.

2.   За съжаление и мойто мнение е като на номер1, никой няма право да удря жена, още повече че тя е бременна, най добре ще е да го напуснеш, той няма да се промени. Искрено ти желая да срещнеш, някой който на истина ще те обича и приема детенцето като свое. SLAI.

3.   Мило момиче, изобщо не си задавай въпроса защо се държи така, няма смисъл. Това е човек с явни псохилогически проблеми. Дори и по някакъв начин някога да си му дала повод да се ядоса, това не са нормални човешки реакции -побой, обиди, незачитане на една бременна жена? ! Осъзнаваш ли, че си ЖЕРТВА НА ДОМАШНО НАСИЛИЕ И ТОРМОЗ? ! Най-вероятно вече е успял и да ти внуши, че ТИ си виновна за отвратителното му отношение. Повярвай ми, НЕ СИ! Такъв изрод би се държал по същия начин с всяка жена, която му го позволи, и винаги ще си намери оправдание за ненормалното държане...
Бягай надалеч, докато не е успял да те осакати! Потърси помощ в център за жени, пострадали от домашно насилие, защото има опасност това да се отрази на психиката ти. Мисли за себе си и детето си. Нали не искаш то да израстне с баща-насилник?
Разкажи абсолютно всичко на майка си, ако още не си го направила. Сигурна съм, че няма да ти позволи да се върнеш при този душевно осакатен насилник. Ако започне да ти създава проблеми, отиди в полицията!

4.   Не се занимавай с непораснали хора, напусни този човек. Ще ти е трудно, но не е по-лесно и по-хубаво да те бие, унижава, пренебрегва.

5.   Аз само не мога да разбера какво още правиш с този мъж? Я си взимай детенцето и го остави да си троши главата! Инфантил ненормален!

Птичето

6.   Според мен приятелят ти е жалък страхливец (още много мога да говоря за тоя силният че бих му разбил главата
и т. н. но няма смисъл)
Това което можеш да направиш е да се разведеш и да поемеш по нов път в живота и докато си на 23 да си намериш някой който ще те обича и ще те поставя над всичко.

7.   Мила, недей да го търпиш, откъсни се от него докато още можеш. Щом сега се държи така с теб, сама се замисли какво ще е с напредъка на брака. Заслужаваш някой, който ще те цени и обича както никой друг! Не изпускай възможността да го намериш и да изживееш живота си пълноценно! Успех!!!

8.   Авторке не мога да се въздържа и да не го напиша: много си лекомислена, на твое място не пожелавам на никоя жена да се озовава. В случая не мога да си представя какво отношение ще получиш занапред щом докато си бременна с неговото дете търпиш на тормоз. По добре му тегли една сочна и си роди детето, после го осъди да ти плаща издръжка и гледай повече да нямаш нищо общо с тоя тарикат дето ти е напомпал корема и те ползва за боксова круша.