Аз ли съм проблемът!
Мъж на 27 съм. Година и нещо ходих с една жена (двамата сме от София и тя е по-малка от мен с 4 години). Живеехме заедно, правехме планове за бъдещето и бяхме щастливи. Пратиха ме за 1 година командировка в много малък град. Тя каза че ме може да дойде и ще остане с родителите си но дистанцията няма да е проблем и пак ще сме заедно. Постоянно се чувахме и говорехме но след 2 месеца ми каза че не може така и скъсаме. Тя си намери друг в последствие и всяка събота и неделя спи при него през другото време живее с родителите си. Вече 9 месеца и пиша всеки ден без събота и неделя, тя винаги ми отговаря и говорим дълго. Но ако не пиша тя не започва разговор.
Пиша и защото още я обичам. Кажете ми каква е причината тя да пише? Да се надявам ли на нещо или си губя времето с нея?

Коментари

1.   Не си губи времето с такава жена - разстоянието е изпитание за истинската любов - при нея я няма - тя не те обича. Не може да причини нещо такова на някой, който обича. Ако се съберете и живота пак ви раздели за кратко? - пак ще е с друг - така те унижава, а ти и пълзиш в краката, нямаш ли достойнство? Аз имах подобен случай и веднага прекратих връзката си и не съжалявам!

2.   Колко пъти трябва да се повтаря едно и също нещо в тези форуми.
1. Тя може да ти пише по 101 причини, от чувство за съжаление, от някаква носталгия, от чувство за всина и бог знае още по какви причини.
2. Не виждам защо точка 1 би те интересувала, след като тя те е предала по възможно най-курвенския начин.
3. Я си представи че след 10 години сте женени, имате дете и ти трябва да заминеш за няколко месеца да изкарваш пари в странство, а тя остане сама, какво мислиш че ще се случи?
4. Как може на този човек да му имаш доверие, когато те е отсвирил по най-бруталния начин.
Дръж се като мъж, защото никой друг няма да направи аза теб това, което само ти можеш да си направиш.

3.   Отговаря ти от уважение към теб и миналото ви и от добро възпитание. Но определено, нямате бъдеще, не си губи времето. Не съжалявай - щом разстоянието ви е попречило, значи така или иначе е било въпрос на време да се случи, тъй като не сте били един за друг. По-добре е станало така, защото иначе можеше да стане, когато се ожените или имате деца. Не си губи времето, търси си щастието другаде. Упсех!

4.   И аз мисля като №1

5.   Пише ти защото знае, че я обичаш и че си и сигурен. Сам си си виновен, че те използват. Много ясно, че няма да започне първа разговор с теб... естествено, че ще изчака ти да я потърсиш, за да е убедена, че все още си готов да тичаш след гъза й, стига тя да поиска. От личен опит ти го казвам - момиче съм.

6.   Разтоянието убива чувствата, изпитъл съм го, продължи си напред, понякога човек не подозира колко щастлив може да бъде и изпуска тази възможност.