Има ли общо акнето с секса?
Аз съм момче на 17 години, и имам пъпки от 2 години какво ли не правя но няма никакъв ефект. Чувал съм, че като имаш приятелка, и правите секс акнето намалява, дори изчезва. Това вярно ли е, защото до сега не съм правил секс и не знам още

Коментари

1.   Да, има нещо общо. Аз като жена над 20 г. имах акне и дерматоложката ми каза, че било от малко секс. Изписа ми зинерит за мазане - помага.
Сега не знам как е при момчетата, но явно при жените сексуалният живот има значение.

2.   Аз съм на 23 и още имам акне, а от 14 годишен си водя активен полов живот. Отиди на дерматолог ако е сериозно, ако са малко не виждам какъв е проблема.

3.   А бе номер едно, тоя зенерит някакъв вид секс ли е? :D

4.   Да и аз така мисля. Като маструбирам повече, сигурно ще спрат да ми излизат. А задължително ли трябва да е секс или чикия?
(АВТОРА НА ТАЗИ ТЕМА)

5.   Няма нищо общо. Акнето се появява, защото тялото на момчето в пубертет произвежда огромно количество тестостерон, част от който се превръща в дехидротестостерон (ДХТ), който пък е причина за акнето. Така че колкото и секс да правиш - няма оправия.

6.   Има общо. По-малко секс = повече пъпки. Казвам го от опит. Сексът регулира нивата на хормоните в организма. Акнето също се повлиява. Може да не изчезне напълно, но със сигурност ще намалее ако водиш редовен сексуален живот.

7.   И аз съм чувал за връзка между двете неща. Даже на един приятел баща му му казъл да бие по 10 чекии на ден и нямало да има пъпки. Просто трябва да изразходваш тестостерона в тялото си.

8.   НЕ НЕ Е ВАРНО
а номер 1 твойта дерматоложка се е избазикала с тебе
или обича да и свършват на лицето.
Е виж в тоя случай ако се мажеш със сперма може и да има някакъв ефект но чак пък да изчесне :)

А към автора не ми казвай че на 17 години не мастурбираш.
Я питай комо момчета и момичета мастурбират съвсем редовно и пак си имат акне.

Сека и мастурбирането не помага.
Това са митове и легенди.

какво е секса?
Промяна на нивата на някой хормони в организма ти
Разни еднордини, допамин, серотонин, тестостерон, окситоцин, адреналин, и накрая след оргазма пролактин за оспокоение.

И след това всички нива се връщат в нормите си.

По същата логика и наркотиците трябва да помагат на акнето. Логиката им е почти същата но предизвикват отделянето на хормоните в по големни дози и "прецакване" на мозака :)

Но правете секс хубаво е :)

9.   Няма почти нищо общо, това са глупости..

10.   Точно обратното е пъпките се появяват от много мастурбиране, повишават се нивата на тестостерон и егстроген при жените. Спрете за известно време мастурбирането и ще видите, че пъпките ще изчезнат.

11.   Хора, когато искате да напишете нещо, но го пишете неграмотно, никой няма да ви вземе на сериозно. Та, ако сте нямали проблеми в пубертета с акне, без значение какво правите в момента - скъсвате се от секс или не, пак няма да имате проблем, защото вашият тестостерон не се превръща в дехидростерон. При някои високите нива водят до упадък на косата, при други - акне.