Майка му
Трябва ми просто съвет, чуждо мнение и някой на който да си излея всичко. Чувствам се като кълбо от нерви. Съсипаха ме тези хора. Или аз самата се съсипах. Незнам кого да виня и кой е виновния наистина. От близо година си имам сериозен приятел. Наистина добро момче, затова и нещата стигнаха до тук. Караме се и то има периоди в които е доста често, но има друго нещо което ме мъчи и с което не мога да се примиря и не знам права ли съм в исканията си. И двамата сме млади, аз на 17, той на 20. Още първите дни във връзката ни той реши да ме запознае с майка му. Плюс което и сме от един квартал. Отначало много мила жена. Останах със страхотни впечатления. И понеже доста често седяхме у тях нямаше никакви проблеми, мила, любезна. Запознах се по-натам и с бабата. Нямах против. И тя страхотна. Забелязах, че малко и двете си падат клюкарки, но това нямаше нищо общо с мен и съответно бяха просто някакви впечатления. От два месеца започнаха проблемите с тях, а не съм и предполагала. С него прекарваме много време заедно и това им пречи. Пречат им и куп други неща за които разбира се винаги обвиняват мен. Дразни ме и това, че един път не се застъпи за мен. От малък са го отгледали двете, глезен е и не е свикнал да им противоречи. Грозното в цялата работа, по-точно едно от грозните неща е, че постоянно се говори по мой адрес, но не и в лицето ми. Чувам някакви подмятания по телефона, виждам че и на него му става неудобно и кофти, но не прави нищо. Когато отидем в тях майка му ни посреща толкова мило, а когато е сам веднага бърза да му наговори куп неща. Преди известно време наистина се ядосах и не исках да стъпвам в тях. Той се съгласи, че не е права и няколко дни си седяхме в нас. Е вие не сте виждали цирк... Майка му събра баба му и дядо му и по телефона категорично му каза, че идват директно в нас да се разправят. С куфари, с всичко. Ужас. Пропуснах и да кажа, че се отнасят с него сякаш е на 12. А той е на 21 все пак, имаме познати които вече си живеят самостоятелно, пък да не говорим майка им да ги прибира в 10. Идилия пълна. Трябваше 2 часа да му викат на главата и в крайна сметка си затвориха устите... за малко. Всеки ден, където и да сме, каквото и да правим, майка му ни вика за нещо. Най-вече да пазаруваме нещо за в тях, това го разбирам, но днес вече малко попрекалиха. Звънна му на обяд с думите"Ела в нас има гущер, не мога да го убия". Всичко разбирам, всеки с лудоста си, но когато той и каза, че в момента има работа тя му затвори сърдито. И това добре, но след 20 минути баба му му звъни по телефона, крещейки, че майка му плаче в тях, щяла да припада, недай си боже. И ако все още има неразбрали-заради гущера. Скарахме се отново и от където и да го погледнеш-все за глупости. Но това наистина ме натоварва, а и не разказвам всеки случай. Положението си е тежко и нямам излишни нерви. Разбирам да съм тръгнала да се женя, но няма нищо такова и на този етап тази жена ме задушава с глупостите си. Имам чувството, че цели да ни раздели с непрестанните си приказки, които не съм споменала. А няма причина. Поне не според мен. Винаги съм се държала много мило, прилично. Не съм и давала поводи.
Когато и да опита да говори с нея, тя му затваря, крещи и дори за секунда не иска да го чуе. Това ли ме очаква наистина? От толкова рано? :D

Коментари

1.   Два пъти съм попадал в такива ситуации. Ужасно е. Първия път беше когато ходих с едно момче. Родители те му бяха в чужбина. Само изкуфялата му баба беше там и всеки път ми вдигаше панаира защо съм идвала, щяла да извика полиция. Поставихме я на мястото и и млъкна. До тук ще кажете добре. Да ама не. Един ден майка му и сестра му си дойдоха от чужбина и 2 месеца не се сети ни да ми се обади нито да се видим. Един слънчев ден отидох и после съжалих че изобщо отидох. И двете ме посрещнаха като национален враг! Естествено малко по малко заради тях се скарахме. Като си заминаха се сдобрихме до следващото им идване и пак историята се повтори обаче на мен този път ми кипна и сложих точка! Следващия ми опит с такъв тип хора е със съкровището ми. За 8ми март ходих специално да и търся букет някой красив и скъп. Нали щеше да ми става свекърва. Да не ви казвам каква и беше реакцията. Умрях от яд на глупостта си, че съм бъхтила по магазините да и търся най-хубавия букет. След известно време пред мен изтърси, че съм се настанила в чужда къща и направо паднах от безумие. Сега се имаме, но всичко е служебно.
Сама си помисли дали си заслужава чупенето на нерви!

2.   За това е виновен приятелят ти, ако е на място няма да позволи да те нараняват, дали те обича истински, щом позволява това.

3.   Не си виновна ти, просто те са го обсебили. Помисли си колко го обичаш, защото сега е така, а после следва месенето за всяко нещо и налагането на мнение.

Най-лошото в цялата ситуация е неговата реакция или по-точно липсата на такава. Такъв и ще си остане-маминка и баба ще го командорят и подмятат насам-натам, а девойката, която ще е до него или ще избяга с писъци или ще трябва да е някоя бойна, която ще се престраши да отиде на война.

4.   Ужас... аман от такива майки-истерички :( на всичкото отгоре въвличат в интригите си и бабите, и цялата рода... Единствения начин за измъкване от ситуацията е, приятеля ти да се отдели от тях и да е напълно самостоятелен.

5.   стана ми тъжно, когато чета твоята история!
Бягай от там! 27 години се боря и доказвам и напразно!
Не ти трябва такава пу.. ка. Все едно си писала за моята връзка. А бях само на 16 когато се запознахме. Цял живот не спряха да водят война -неговото семейство!
Бягай момиче, не ти трябва такова мекотело! Остави го да си седи до полата на майка си!
Намери си истински, силен и подкрепящ мъж!

6.   ЗАРЕЖИ ГО! Не си струва. Той ще им е подвлястен цял живот. Майка му тепърва ще му диктува живота. Нямаш работа с тоя льольо

7.   Май приятелят не е самостоятелен и е зависим от тях. Щом по обяд той не е на работа, за да го викат за гущер, следователно не работи и очаква на тях да го облекът и нахранят, да му платят тока и режийните, та дори и парички за кафета да почерпи авторката. Дори да работи то той работи за толкова малко, че не може да си поеме разходите. Ако е толкова зависим от тях то те са прави да искат от него да им играе по свирката.
Авторката е на 17 и техните все още са длъжни да я издържат, докато приятелят й е на 21 и щом има очаквания от роднините си и те би трябвало да имат очаквания от него.
Дали майка му е права да плаче от гущер, да има такива хора, казва се страхова невроза и ако не издържаше сина си финансово, щеше да има средства да си плати на някой да й гони гущерите.
Авторке щом жената на теб нищо не е казала, нямаш право да й се сърдиш. Добре те посреща, добре те изпраща, какъв ти е проблема? Дори и "лоши", това са разговори между майка и син, това че той й мълчи и не се застъпва за теб, говори само, че е зависим от майка си финансово.
Проблемите, които изтъкваш, не са между теб и кандидат свекървата, а между него и майка му, по добре ти не се меси там. Майка му знае какво прави тя го е възпитала досега и сега това е начинът, който е избрала, да го накара, да се отдели самостоятелно, той да се издържа. Щом "идват директно в нас да се разправят. С куфари, с всичко" значи идеята не е да се изнесе у вас да го хрантутят вашите, щом иска да е мъж с мъжете, да си плаща квартира, режиини и да си купува облекло сам.
Просто не обръщай внимание докато не ти се каже нещо в очите, има една максима "Не е важно какво говорят зад гърба ти, важно е като се обърнеш да мълчат" Щом тя пред теб е мила, то нападките не са насочени срещу теб.

8.   Не си виновна ти! Приятелят ти е обсебен от семейството си. Недей да очакваш, че това ще се промени. Майка му и баба му ще го оставят намира едва след като умрат. А до тогава ще ти съсипят нервите, психиката, живота. Сигурна съм, че даже няма да ви оставят да живеете сами отделно, а ще държат да сте при тях, за да им е под ръка.
Моят съвет е да кажеш на младежа, че няма да живееш по този начин, да му обясниш проблема и да си тръгнеш.

9.   Номер 7 ти на колко години си? Сигурно имаш син и сигурно се отнасяш по същият начин с неговото гадже, нали? Това че е зависим финансово от тях не означава че неможе да има мнение. Това е начинат по който ще се учи да бъде независим, лека полека. Първо не се прибира една седмица и с приятелката си се оправят сами, после ще разбере че е по хубаво да си самостоятелен. Няма кой да ти прави забележка да се съобразяваш с нечие мнение или чужди правила ще започне да носи отговорности и т. н. А те не му дават шанс, нали един ден ще умрат, ами ако не си намери жена как ще се оправя? Обикновенно такива льольовци си намират властни жени и ги командорят цял живот просто защото им е по лесно някой друг да взима решения вместо тях.

10.   №9 Грешиш, да имам син и дъщеря които са на 9 години и все още нямам кандидат снаха, но имам свекърва, която преди 15 години се отнасяше по същия начин и беше права, но сега го оценям, тогава тя беше лоша за мен, защото се караше на сина си, между временно споменаваше и мен в кавгата. Моята свекърва я е страх от паяци. Така че бях в същото положение като авторката. Моята е викала мъжа ми за паяк, макар да живеехме на квартира самостоятелно, но в последствие разбрах, че не го вика заради паяка, а за да разбере как се оправя той, дали се справя със създаването и издържането на семейство, да й сподели нещо без да иска. От 10 години свекървата не го е викала за паяк, а паяци все още съществуват, това е майчинска хитринка.

Отделятено сам не е да се преместиш за седмица от майка си при кандидат тъщата, това не е самостоятелност, как по този начин да разбере младежът, че е по хубаво да си самостоятелен, като се е преместил от едната цица на другата. А и тъщата няма да му купува дрешки, младежът ще бяга от време на време при мама да купи някое дънки и да даде някой лев.
Какво имаш предвид с думите "ами ако не си намери жена как ще се оправя? " Човек трябва да може да се оправя сам. На 20 е времето в което трябва да се научи да се оправя сам. Съвместният живот с жена не трябва да е поради зависимост от слугиня. Първо трябва да се научи да издържа себе си и да му остават пари, та да изддържа в бъдеще съпруга и деца. Жилище не се купува лесно на тези дни, а задължение да осигури дом на семейството е поскоро негово. След като желае да живее на семейни начала с приятелката трябва да може да поеме изцяло мъжките задължения, а те не се ограничават в сексуално задоволяване на партньорката.
Майка му просто прави женски хитринки от любопитство как върви животът на сина й и ще продължи да ги прави докато се успокой, че синът й е станал мъж на място. В момента синът й не е научен да се издържа сам, но иска да се ползва от привилегията да има жена до себе си, но човек не може да получава от живота само хубавото, ако искаш хубавото "да спиш между женски бедра" трябва да можеш да храниш жена и деца. Затова майка му е заплашла, че идва да му донесе куфарите, все пак или е мъж или е нейно дете, за което трабва да се грижи, трето положение няма. Щом той се е прибрал след заплахата с куфарите, значи е признал, че все още е дете. А мъжете са деца до 25-30 годишна възраст.