Бременност и страхлив баща
Здравейте, пише ви жена на 27 години. Бременна съм от своя приятел, планирано е, всичко е наред, родителите ни са щастливи, ние още по-щастливи. Проблемът е, че приятелят ми много се притеснява и ме обсебва. Когато не сме заедно, ми звъни да ме пита добре ли съм, какво правя, ако има друг човек с мен, пита и него.. Не ми дава да правя много нормални неща, дори да спортувам нещо леко, което е полезно, за него е вредно. Купува ми специални храни, за да е добре за мен и за бебето и въобще всячески ме тормози. Не ми помага, не се грижи за мен, за мен това е вече тормоз, защото той не ми вярва и се тревожи за всичко. Кажете ми какво да направя, нормално ли е според вас да ми се меси толкова и да е толкова притеснен и обсебен. Не искам да го нараня, като му кажа да спре, но до момента така и не успях да му обясня, че няма нужда от толкова шашкане и толкова внимание. А и както разбирате, за нас двамата това е първо дете. Моля, посъветвайте ме как да подходя!

Коментари

1.   Това е един истински баща, който много се вълнува от факта, че ще става баща.. Радвай се и не му казвай да спре.. Ще се почувства кофти.. Да нормално е. Не е само един. Колко мило.. Пак ти казвам - радвай се, че го прави! :)

2.   Този мъж наистина те обича! Бъдете щастливи!

4.   Подкрепям номер 1.

5.   Според мен номер 1 е прав/а. Все пак може в един сериозен разговор да му кажеш, че не искаш чаааак толкова да се тревожи, но му кажи, че оценяваш поведението му и разбираш тревогите му.

6.   В никакъв случай не убивай мерака на човека. Много жени мечтаят за подобно отношение. Цени това, което имаш и му се наслаждавай. Желая ти една красива бременост и едно прекрасно бебче!

7.   Ех, ти от какво се притесняваш.. Аз бях бременна във втори месец, когато приятелят ми започна да ме бие, тормози, не ми обръщаше внимание. Направих аборт, за да не страда детето при такива отношения. Не казах на приятеля си, просто си събрах багажа и се върнах от Варна в София. Бях на 25 г., приятелят ми на 26 г. Сега съм на 28 г., и повярвайте ми, още се случва да сънувам как ме бие и унижава...

Джанин, 28 г.

8.   Знам, че прекалената загриженост дразни, но я си представи той примерно да не искаше детето. Ти да беше сама и бременна. Дори и родителите ти да са против твоята бременност. По добре ли щеше да ти е. Мила, желая ти спокойна бременност и едно прекрасно бебче накрая. Не искам да прозвучи, че ти завиждам. Напротив даже се радвам, че си случила на такъв човек. Радвай се и ти. Ако вече прекалено почне да те ядосва с това обсебване му намекни лекичко, че желаеш малко повече самостоятелност. Да си пази грижите за след раждането. То тогава е най - големия зор. Честно да ти кажа за такъв мъж като твоя какво ли не бих дала.

9.   Еми търпи. Като родиш ще поспре :) А после при следващите деца трябва да са по спокойни всички.

10.   Това е един моментите в живота на жената, когато е позволено да се поглезим. Възползвай се, защото после ще се иска от теб да бъдеш силна, да не си доспиваш с месеци и т. н.
Ако все пак искаш да спре, просто седни и му кажи, че ти не си нищо по различно от това, което си била преди 6-8 месеца и бременността не е болест, а нормално състояние на женското тяло. Обясни му че грижите му в момента вместо да ти помагат те натоварват психически и това не се отрязява добре както на твоето тяло, така и на детето. Кажи, че е по добре да спортуваш нещо леко така раздвижваш кръвта не само твоята, че е добре да ядеш всичко дори, да не е толкова полезно за да свикне детското тяло с наличие на всички хранителни вещества, то ще си вземе само това от което има нужда.

11.   Миличка, много съжалявам, че едва сега разбираш що за човек е. Той просто ти няма доверие и не мисли, че можеш да се справиш. В дълбочина това е насочено към самия него - ТОЙ не вярва, че може да се справи. Нали през главицата ти минават мисли, че щом сега си подложена на такъв тормоз (да, тормоз е, а не радост на неуверен татко! ), когато живот и здраве детето се роди, няма да е по-добре...

Според мен трябва сериозно да поговорите и да започнете да решавате проблема с неговата екзистенциална несигурност. На първо място му казвай, показвай и доказвай, че можеш да се справиш и по-важно - че ТОЙ може да се справи - изтъквай и хвали успехите ви, колкото и незначителни да са. Разказвай му за нещата, които са те притеснили и как геройски си овладяла ситуацията.

Не зная що за човек е, но книгите много помагат. Сигурно четеш книги за бременни, майки и деца? Ако самият той не е склонен да ги чете сам, поне ги обсъждайте, споделяй му какво те е впечатлило, какво мислиш по дадени въпроси. Все пак сте семейство и трябва да му помогнеш. За доброто на всички ви.

Най-сърдечно желая успех!

Ж26

12.   Много сладкооо! Загрижен е просто и не вижда, че прекалява. Просто му кажи в прав текст. И припомни какво чудо е жената. ;)

13.   Здравейте извинявам се, че използвам тази тема, но на нея попаднах и затова задавам тук въпроса си. Сънувах, че раждам момче-дори и име си има, всичко добре но бащата незнаеше. Най-интересно ми е че сънувай и кой е бащата но с него сме само познати -нищо друго! Та изписаха ни от болницата-бебето ми се казваше Даниел и му се радвах, разхождах го да види природата но в един момент ми го открадват и аз започвам да го търся с много хора. Помогнете ми да разгадая съня си-да отбележа, че НЕ СЪМ БРЕМЕННА в действителност. Но съня много ме впечетли и ме накара да се замисля!

14.   Бременноста в съня е промяна.
И събуждане на женския инстинкт, че искаш бебе може би.
Нормално е.
А др. мъж е може би пак, че искаш промяна.

15.   Радвай се,а не го прави проблем! Опитаи се да се поставиш в обратната ситуация-да си сама, да се чувстваш зле и да не можеш да разчиташ на близките си.

16.   Това е толкова хубаво... той е внимателен с теб, иска всичко да протече нормално и ти, и бебенцето ви да сте добре. Ако си в първите си месеци е нормално да е паниран... по-нататък ще се успокои.

17.   Ще се успокои човека, но после ти ще почнеш да се притесняваш прекалено и той ще се дразни. Такъв е живота просто. Влизайте си в положение и всичко ще е наред.