Какво очаквате от човека до вас?
Какво очаквате от човека до вас? Да ви прави щастливи най-вече или ви стига да е само до вас? Бихте ли били с човек, който не обичате, но ви прави щастливи, примерно в материално отношение. Разбира се жените и мъжете са много различни както и хората и всеки има различни очаквания, но ми е интересно да чуя мнения относно тази тема.

Коментари

1.   Аз искам взаимна любов, иначе... е въпрос на време, независимо кратко иили дълго, за да се скапе връзката.
М 31

2.   Аз понеже не разбирам, какво значи :
Някой да те прави щастлив финансово?
Също така, как някой би могъл да те прави щастлив, ако ти самата не си такава?
Също така не разбирам, как може да живее един индивид с друг, ако не го обича.
Изобщо предвид въпросите ти, май на всичко ще ти отговоря сбито в едно изречение:
Няма да те огрее, ти със себе си не можешд а се оправиш, камо ли друг да може да те оправи емоционално.

3.   Аз се надявам отношенията да носят перспектива (да имаме общ план за в бъдещето, в който и двамата градим кариера), иначе са безсмислени. Но само времето ще покаже дали гледаме в една и съща посока, и ако не, отговорът е само един- раздяла, тъй като не бих останала с човек, който не е способен да осигури децата си така че те да имат възможност да учат в престижно място, да пътуват, да имат нормален живот спрямо западните стандарти, защото това, което е тук е непоносимо! Не е достатъчно да можеш да пратиш детето си в някакво училище, с преподаватели със съмнителен морал, после в университет, който не предлага нищо и тн. За мен идеята на живота е човек сам да постигне нещо и после чрез труда си да успее да създаде едни добри условия за поколението, което ще остави. Това е значението да се правят ПАРИ, не за да си купи най-новата джаджа или поредния неизползван предмет! Най-ценно е образованието, но възможността да го получиш не се дава БЕЗ пари! Отделно, мъж, който не се цели някъде, ами какво да кажа, за какво ще си говоря с него? С извинение, едното чукане ще ме прави щастлива за момента, но за едни дълги отношения, не си го и представям! А целта на брака не е ли партньорство, в което целта е продължаване на поколението, осигуряване на един добър стандарт, не само любов, любовта дори се укрепва, когато двамата гледат в една и съща посока! (Жена съм)

4.   Искам човека до мен да ме прави щастлива за мен лично финансите не са основата на щастието.
Смешни са ми жените, които УЖ обичат и са щастливи с мъжа си, а всъщност обичат парите.
Най-важното е да има любов и щастие всичко друго идва последователно.

5.   Преди години, когато бях по малка и когато си мислех, че ако имам много пари няма да ме е грижа за човека до мен... е вече няколко години по -късно разбрах, че не всичко се купува с пари, предпочитам човека, с който съм да бъде винаги до мен, отколкото да ми хвърля някакви си пари и да се изпарява навън. Сега се връщам във времето назад и съжалявам ужасно много какво съм мислила преди!!! Искайте любов, уважение и доверие другото ще се нареди! Успех!

6.   Любов, разбиране и доверие е всичко, което искам от половинката си. Не ме интересува това, колко е богат или колко е беден. Все пак щастието и любовта не се купуват.

А, 19

7.   От човека до себе си очаквам: да ме обича заради самата мене, да не се опитва да ме променя, да е искрен, понякога романтичен и да е щур... и с чувство за хумор... Никога не бих била с човек, ако не изпитвам някаква тръпка към него само защото има пари... Парите не могат да ти купят важните неща и не правят хората щастливи...

8.   Искам подаръци, внимание и да се грижи за мен, това ми е напълно достатъчно.

9.   Честно казано ако нещата при теб стоят само финансово, недей напусни, прекрати, не бъди уличница! Потърси истинско щастие, като партньора ти потърси своето ( различно от теб). Аз лично обичам и се старая да дам всичко от себе си, като не очаквам нищо в замяна. От опит знам че каквото и да направиш за една жена винаги е недостатъчно. Погледнете го от тая страна че знаеш пред себе си че си опитал , и вдигаш летвата за всеки които е след теб. ( което по принцип не го пожелавам ) Пример е моята бивша приятелка за която съм направил доста в всяко едно отношение , така стана че се разделихме а сегашния и приятел я третира като куче. Сигурен съм че си спомня за думите с които се обръщах към нея, и жестовете които и правех. Бъдете умни!

10.   Очаквам да го срещна.. тъй като още не съм.. да ме обича, но истински, да е до мен винаги, каквото и да става, да ми е верен, а другото вече е без значение, всичко наред ли е и пари да нямаме много, те се печелят, но щастието не се купува...

11.   Ами, че то тогава не човекът ще те прави щастлив, а парите му. По тази логика излиза по-лесно да обереш банка, отколкото да си с някой, който има пари. Не мога да си представя да бъда с някого, само защото финансово е по-добре от мен, губи ми се смисъла от самата връзка. Някак си всяка целувка, всеки интимен момент и всяка една дума са заради парите... не го ли водим проституция? Това не е любов, а съюз с взаимна изгода. Безсмислена е всяка връзка, ако и двамата не са щастливи заради това, че са си заедно.

12.   Да ме обича както аз го обичам.

13.   Аз съм от тези уж НЕматериалните, но след една равносметка, базирана върху 10-годишна връзка, се оказа че съм била пълна наивница..
за 10 години раздаване, отношение от моя страна, почти никога не получих подарък.. това са 10 години..
за поредна година мъжът до мен не иска да идем на море, не иска нищо.
добре е човекът до нас да ни показва уважението и любовта си по-често. да има отношение към нас, да не се изпада в моето положение, в което аз съм дала всичко, а насреща... не получавам нищо.
не става дума за това да бъдете материални, но не бъдете и като мен. раздавайки се да забравите себе си.

14.   искам да има много пари и да ме издържа да работи вместо мен.
от едно момиче

15.   ? ? ? ? Мисля, че човека до мен е напълно идеален? Какво мога да кажа за него.... разбира ме, поставя се на мое място, мил е, грижовен, състрадателен, красив, винаги усмихнат, оптимистично настроен за всяко нещо, приема всичките ми недостатъци, знае какво искам и знае как да ми го осигури, обичаме заради самата мен, а не заради нещо материално, търпелив, забавен, с чувство за хумор, говори това, което мисли и мисли това, което говори, общителен, гледа да се разбира добре с всеки около него, може да му се разчита навсякъде по всяко време, не мисли само за себе си и не е погълнат от външният си вид, отговорен, поема вината си когато трябва, прикрива грешките си, има страхотна усмивка, занимава се със задълженията си, казва истината в очите и то по начин, който не те наранява, отнася се добре със семейството си и с мен, много обича малки деца, гледа да ми помага с каквото може, не е самовлюбен, дава много добри съвети, може да бъде на всеки невероятен приятел, има прекрасен външен вид, поддържа се и знае какво е добре за него, родителите му му имат доверие, не бърза за никъде чака подходящият момент за всичко, вярва в БОГ, никога не отрича нещо за да се защити, не се прави на някой друг, а е себе си и най-вече винаги намира време за мен.!!!! Обичам го много... и е точно такъв какъвто искам да бъде едно истинско момче-да умее да обича истински. ? ? ? ? :*

16.   Единственото, което искам, е да прави хубав секс като гаджето ми.

Жени, 16 г.

17.   Аз съм в подобна ситуация. Омъжена съм от няколко години. Той ме обича страшно много, дава всичко за мен, но моята любов и аз не знам защо се изпари. По скоро страстта. Не съм щастлива, но получавам една сигурност и стабилност от негова страна които знам, че не всеки може да ти даде. Това някак си компенсира нещастието. Но и аз мисля, че е въпрос на време всичко да свърши, все пак не е честно и спрямо другия човек. Всеки трябва и заслужава да бъде с някой който споделя чувствата му. Това вече е истинско щастие.

18.   Започнах да се отвръщавам от самовлюбения чекеджия до мен, не спира с порното и с голите картинки и това е, смятам да прилкюча няколко годишна връзка, няма смсъл да се боря за някой който ме кара да се чувствам добре самоооооо когато иска секс, но вече и за това желание нямам след като знам какво гледа а аз сам една нещасница опитваша поне малко да заприлича на една от тях.... през останалото време на първо място са работа планове за работа гледане тайно на порно лъскане на бастуна а аз вече бита карта.... и от разговор смисъл няма никога не може да се проведе такъв аз съм все винова и така... сили нямам да се боря повече, нямам никакво самочувствие с него се чувствам като слугиня и парцал, е сори ама по добре сама отколкото да страдам за нещо което не му пука изобщо. да си остане сас здраве и със порнетките, да си лъска бастуна ден и нощ и да си намери идеялната жена... аз бях до тук някак ще го преживея но няма да се унижавам заради никой.

20.   Взаимност в отношенията, искреност, търпение, разбирателство.

21.   Всъщност това е много дълбок въпрос. Блаодаря ти, че (ми) го зададе.
Понякога човек се озовава до нас като партньор или любовник, че защо не и като приятел и колега, уж по случайност, уж поради външни обстоятелства. Аз обаче зная и чувствам, че е заради нещо, което трябва да си дадем преди да продължим по пътя си. Това може да продължи кратко или дълго, зависи дали връзката ви и вие самите се развивате.
Имала съм за партньор (за кратко) човек, който не ме обичаше, не ме уважаваше, не ме желаеше, правеше ме ужасно нещастна, но въпреки всичко съм му благодарна за всичко "зло", което ми даде, защото ми помогна да се развия в пътя си, да стана по-зряла, по-силна, по-мъдра.
След като съм познала щастието в дълбочина, изобщо не му придавам толкова голяма важност. Открих по-значими неща.
Така че във връзките си с партньори, любовници, колеги и приятели не търся щастие, а предизвикателство, промяна, развитие. Когато една връзка се изчерпа и започне да ни тежи/бави, по-добре да проявим воля и да я прекъснем (краткосрочно или дългосрочно - правила съм го десетки пъти с най-близките си хора), за да не си хабим енергията - ако ние не поемем инициативата да управляваме живота си, тя пак ще се разпадне с времето. За ваша информация може би е добре да вмъкна, че приемам закона за прераждането и зная, че във времето се срещаме многократно с едни и същи хора.
За дългосрочна връзка, разбира се, общите възгледи и ценности са ключови, иначе не може да вървите напред като партньори и раздялата (физическа или духовна) неминуемо ще последва.
Ж26

22.   Не бих била с човек, който не обичам, ако ще и целия свят да може да ми купи.

23.   Да започнем от там, че парите са важни, но не са най-важното нещо. Първо: с пари не можеш да си купиш щастие. Второ: днес ги имаш, утре може да ги нямаш. Когато двама човека са заедно винаги могат да намерят начин да се справят финансово.
В една връзка трябва да има любов, уважение, сигурност, да срещаш разбиране, да знаеш, че можеш да разчиташ на човека до себе си за ВСИЧКО, да си създавате сами приятни емоции, а от там и общи спомени. Не е необходимо да сте залепени като ваденки, но и не може да сте вечно разделени. Не е необходимо да сте на едно мнение за всичко (все пак говорим за различни хора) или да не се карат, но трябва да са способни да разговарят за всичко, да изглаждат неразбирателствата, да се "споразумяват". И, не на последно място, ако сексуалният живот куца всяка връзка е обречена. Хората казват, че проблемите в едно семейство се решават в спалнята и са много прави :)

24.   От човека до мен не искам нищо. Искам само да го обичам - в свободата на това, че мога да го обичам безусловно е скрит моят смисъл на щастието

25.   Аз съм тъпа романтичка и чакам онзи с коня и никога няма да мога да бъда с мъж, който не ме кара да се чувствам щастлива. Дори и да има милиони. Трябва много да ми е писнало.

26.   Винаги съм си мислела, че за да може да живееш с някой човек, да създадете семейство трябва взаимна обич и любов. Но само силните чувства не стигат. Много важно е да си пасвате като характери. За мен това е може би на първо място след взаимните чувства. Много връзки и бракове се провалят точно защото не успяват да направят компромис с характера на другия човек. Тук не мога да направя някакво обобщение, защото всеки човек е различен. Трябва и да си приличате малко или много като интереси. Трябва да умеете да карате човека до вас да се чувства специален и единствен. Винаги да се чувствате все едно сте на първите си срещи, а това включва вниманието, с което се обличате, вниманието, с което му говорите, жестовете, които правите. Няма значение дали сте от 2 месеца или 5 години заедно- човека до вас има нужда да усеща любовта ви и нежността ви.

27.   Честност, взаимност, уважение, искреност, разбирателство.

28.   А №14 и някои други като нея ме убиха:)) Ма кой е длъжен да ви издържа!??? Егати колко глезли има по света:))) И съм жена, а не мъж! Постигнете всичко сами, образовайте се, бъдете материално стабилни и тогава търсете себеподобен! Нищо не идва даром мили заблудени /някои/момичета!

29.   Пари.. пари.. парии.. просто едни хартийки. За мен те не са важни, камо ли определящи за една връзка. Не ме интересува колко е беден или богат човека до мен, искам да ме обича както и аз него де, да се разбираме, да имаме общи интереси, да можем да си говорим за всичко, да сме искрени един със друг, да си споделяме, да се подкрепяме.. това ми стига за да съм щастлива. И аз вече го имам което е най-важното :)

30.   Уважение, търпение, загриженост и внимание. Да има желание за приключения, да ме задоволява и най-важното - да ме обича.

31.   Всички твърдите че парите не са важни, но никоя не би се хванала с бедняк.

32.   Да има железни нерви, че да може да ме изтърпи :д

33.   Aз не искам, защото го имам - взаимна обич.

34.   Казвате, че парите не са важни. Но това са пълни глупости. И тук не става въпрос един от двамата да е финансово стабилен, а другия да лежи на гърба му. Става въпрос, че живеем в материален свят и за да може да прекарвате добре времето си, да се забавлявате и разнообразявате, да правите жестове и подаръци са нужни средства. Защото ако първите месеци ви стига това да седите с часове прегърнати и да си говорите влюбено, то след време ще започнете да скучаете. Ще искате да отидете извън града за няколко дни, ще поискате да отидете на кино, да вечеряте на вън, да зарадвате човека до вас с някоя вещ, която знаете, че ще го направи щастлив.... Колкото и силно да се обичате ако 2 години седите само пред телевизора рано или късно ще се отегчите жестоко. Няма мъж, който да не се почувства добре като види колко е зарадвал жената до него, като й купи нещо, което тя много харесва. Същото се отнася и за жените. Колко семейства се провалят точно поради липса на средства. От опит ви казвам, че връзка без средства трудно се води.

35.   Мили не меркантилни момичета, всеки циганин може да ви предложи любов, толкова голяма, че ще задоволи всички ваши желания ако не са свързани с пари, защо не нападате "циганин как обича" и в песни и приказки е възпято.

36.   34, и аз това исках да кажа, ама те се хващат за думата. Те си мислят, че като някой спомене пари, то този някой непременно изтъква парите като единствено условие и от думите им излиза, че е неправилно изобщо да се гледа тоя фактор в отсрещния човек. Нима щом искаш човека отсреща да е стабилен, означава, че ти не си? Какви са тия глупости? Те взимат един частен случай, в който единия е използвача, а другия дава ей така щото е заблуден. А аз им казвам, че колкото и да не им понася истината, човек с добра професия рядко ще бъде за постоянно с някой, който е без такава, освен ако първия няма някакъв недъг или комплекс.
Просто приемете, че е нормално човек да търси друг човек, който е постигнал толкова или малко повече от него в живота. В случаите когато единият не е постигнал нищо, а другият е, нещата не вървят. И е по-вероятно един успешен човек да цени партньора си повече от някой комплексиран, който по цял ден и нощ виси по кръчмите, играе хазарт или е някое мамино детенце!

37.   aз обичaм със сърцето не с портмонето... Нaй-вaжното в еднa връзкa е доверието и взaимнa любов. Моето сърце е голямо и обичaм всеки с който съм билa, не съжaлявaм зaщото си е въпрос нa моя личен избор. Пaрите не сa никaкъв фaктор в моятa връзкa, Бог ми е дaл две ръце и мозък дa си изкaрвaм пaрите сaмa.... Семейния бюджет е в мен, просто зaщото съм по-добър икономист и счетоводител, приятелят ми отговaря зa други позиции. Рaзпределили сме си ролите, и е ок. кaрaме се до от земятa до лунaтa, aмa без кaрaници нямa кaк, спорим много но всичко ни минaвa бързо, зaщото се обичaме. Той ме обичa много повече ит колкото aз, единия винaги обичa мaлко повече.... тa, пaрите не сa ми лидер, aз обичaм дa ме глезят, мaсaжчетa зaкусчици, дa се будя сред цветя... мaлките нещa трогвaт сaмо истинските хорa

38.   Аз искам лоялност, разбиране, право на лично пространство, сигурност. Парите не са важни, аз нямам намерение да харча от парите на човека до себе си, но искам да е работлив не да лежи на мой гръб или на този на родителите си. Да има реална самооценка. Искам да е интелигентен, не да е философ, но поне да сме с приблизително еднакъв коефициент. Не мисля, че ми е нужно да е романтик. Да е страстен, но и нежен любовник. Не съм и от най-повърхностните не държа да изглежда като в реклама за разни фитнес добавки. Интригуват ме очите. Но това, което наистина трябва да умее е да привлече вниманието ми в началото. И май твърде много искам, защото тази порода или е на изчезване или отдавна е изчезнала.

39.   24. От човека до мен не искам нищо. Искам само да го обичам - в свободата на това, че мога да го обичам безусловно е скрит моят смисъл на щастието

Най-добрия коментар, на който съм попадала тук!!!

40.   Какво искам от човека до мен? Никога не съм се питала. Винаги съм го знаела. Не слугувам на клишета но има едно което отговаря на всичко. "Аз и ти сме едно". Не съм зодия риби, рак съм. Няма идеални хора, както няма и дим без огън, но нищо не ни пречи да мечтаем. :). Понякога съдбата ни оставя без право на избор.

41.   Очаквам да иска да е с мен, да харесва това, което съм аз.
След това искам, чувствата му да отговарят на моите и, ако те се променят да ми каже, и да сме един за друг.
Искам да е с мен, защото го иска, а не защото трябва или защото е свикнал с мен или защото се страхува да ме нарани.

42.   Всъщност, бих искала да е финансово осигурен. Но, не с милиони, не да харчи луди пари по мен, а да има самочувствието, уважението си. Да е спокоен, уверн. :)
И ако може да ме гледа в очите цял живот. :D